Arama Yapın

Öğrenciler için Kariyer

Öğrenciler için Kariyer

Kuveyt Türk, katılım bankacılığını kariyer hedefi olarak belirlemiş gençleri öğrenci programlarıyla yetiştirerek ve onları geleceğe hazırlamaktadır.

Kuveyt Türk’te öğrencilere sunulan pek çok kariyer programı bulunmaktadır. Bankacılık sektörüne ilgi duyan, katılım bankacılığını kendisine kariyer hedefi olarak seçmiş gençler için hazırlanan uzun süreli staj ve kariyer programlarına dahil olan adaylar, program süresince gösterdikleri performansa bağlı olarak mezuniyet sonrasında işe alım sürecinde öncelikli olarak değerlendirilirler.

Öğrencilere Yönelik Kariyer Programları Nelerdir?

Bankada Kampüs

Bankada Kampüs, Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın üniversite öğrencilerine yönelik hazırlamış olduğu bir istihdam ve sosyal sorumluluk projesidir.  Aynı zamanda bankacılık sektörüne ilgi duyan özellikle katılım bankacılığını mezuniyet sonrası kariyer olarak düşünen öğrencilere yönelik bir yetiştirme programıdır. Üniversitelerin 2. veya 3. sınıflarında okuyan öğrencilere yönelik bu programda, öğrenciler yıl boyunca haftada iki  ya da üç günlerini şubelerimizde veya genel Müdürlük departmanlarımızda part-time çalışarak geçirmektedir. Bankada Kampüs programı mezun olana kadar devam etmektedir. Adaylar, program süresince gösterdikleri performansa bağlı olarak mezuniyet sonrasında işe alım sürecinde öncelikli olarak değerlendirilmektedir.

Teknokampüs

Teknokampüs Programı, Bilgi Teknolojileri alanında kariyer yapmak isteyen 3. ve 4. Sınıf öğrencileri için uzun dönemli yarı zamanlı çalışma programıdır. Arkadaşlarımız gerçek bir çalışma ortamını tecrübe ederken, mentör sistemi ile gelişimleri ve eğitimleri yakinen takip edilmektedir. Mezuniyet sonrası istihdam konusunda bu adaylara öncelik verilmektedir. Bu program ile Bilgi Teknolojileri alanında kendi personelimizi öğrenciyken yetiştirmeyi hedeflemekteyiz.

Kaşif

Kaşif, Kuveyt Türk Bankacılık Üssün'de gerçekleşecek 2 günlük eğitim değerlendirme kampı ile başlayan bir programdır. Değerlendirme süreçlerini ve kampı başarı ile tamamlayan sınırlı sayıdaki öğrenciler farklı ayrıcalıklara sahip olmaktadırlar. Kaşif programına dahil olan adaylar mezun olana kadar Şube ve Genel Müdürlük departmanlarında rotasyonla farklı tecrübeler kazanmaktadırlar.Programı başarı ile tamamlayan kişilere mezuniyet sonrasında Kuveyt Türk MT programında öncelik verilmektedir.

Çağrı Akademi

Üniversite öğrencileri Konya, Ankara ve İzmir’de bulunan Çağrı Merkezi lokasyonlarımızda, esnek çalışma saatleri ile kariyer fırsatı elde etmektedirler. Bu programa dahil olan arkadaşlarımız Bankacılığı daha yakından tanıma fırsatı bulurken aynı zamanda kazanç sağlayabilmektedir.

OPM (Operasyon Merkezi) Akademi

OPM Akademi programı bir staj programı olmayıp, bankacılık sektörüne ilgi duyan, özellikle katılım bankacılığını ve kurumsal hayatı deneyimlemek isteyen öğrencilere yönelik geliştirilmiş yarı zamanlı bir çalışma modelidir. Üniversitelerin 2. veya 3. sınıf öğrencileri yıl boyunca haftada en az 2 gün Şekerpınar Kuveyt Türk Bankacılık Üssü Operasyon Merkezi (OPM) birimlerinde part-time çalışma imkanı bulmaktadır. Öğrecilerimize OPM Akademi programına, mezun oluncaya kadar devam etme fırsatı sunulmaktadır.

Programların Ortak Avantajları Nelerdir?
  • İş hayatına erken başlangıç
  • Profesyonel iş hayatından atanmış bir mentor eşliğinde iş başı eğitim
  • Temel bankacılık ve kişisel gelişim eğitimleri
  • Bankanın farklı projelerinde yer alma imkanı
  • Okulu aksatmayan çalışma planı
  • Mezuniyet sonrası işe alım süreçlerinde öncelikli değerlendirilme imkanı
  • Ücret, SGK ve diğer yan haklardan faydalanma imkanı