Arama Yapın

Kuveyt Türk Akademi

Kuveyt Türk Akademi

Kuveyt Türk, bankacılık programlarıyla çalışanlarının ihtiyaç duyduğu tüm teknik bilgi ve beceriyi aktarıyor; yeni işe başlayanlar Kuveyt Türk ailesine hızla uyum sağlıyor!

1-Hem Akıştayız Hem Çeviğiz

Kuveyt Türk Katılım Bankası “Rotamız Dijital Odağımız İnsan” mottosuyla geliştirdiği dijital süreçlerde her zaman çalışanlarını odağa koymaya devam ediyor. Eğitim ve gelişim süreçlerinin tamamında da bu ilke ile hareket ediyor. Çalışanlarına sunduğu eğitim deneyimini mükemmelleştirmek için “AKIŞ” teorisinden ilham alan Kuveyt Türk Akademi, çalışanlarının hayatlarının akışında onları çepeçevre saran ve birçok farklı yöntem barındıran öğrenme ve gelişim yolculukları dizayn ediyor. Sanal sınıf alt yapısı ile uzakları yakın eden öğrenme deneyimi sunarken video portal sistemi ve kişiselleştirilmiş öğrenme deneyimi sunan akademik portal altyapısı ile çevikliği öğrenmenin akışında harmanlayarak tüm çalışanlarının hizmetine sunuyor.

2-Öğrenme Deneyimi Tasarımı

Çalışma arkadaşlarımız için hazırladığımız öğrenme yolculuklarını hazırlarken yıl boyunca gerekli olan tüm eğitim programlarımız için kendileri ile bir araya gelerek ihtiyaçlarını dinliyor, tasarım odaklı düşünme metodu ile bu ihtiyaçları ana odağımızda tutarak eğitim faaliyetlerimizi uçtan uca tasarlıyoruz. Çalışma arkadaşlarımızın yıl boyunca eğitimlere katılarak aynı zamanda kariyerlerinde ilerlemek için önemli adımlar atmış oluyor.

3-www.kuveytturkakademi.com

Kuveyt Türk Akademi portali www.kuveytturkakademi.com kanallar üzerinden uçtan uca öğrenme ve gelişim deneyimini sunulması amacıyla hayata geçirilmiştir. Hibrit öğrenme modeli ile çalışanlarının kariyer ve kişisel gelişimlerinde yaşam boyu öğrenme ilkesi ile sistem ve süreçlerini geliştiren Kuveyt Türk Akademi, bu portal aracılığı ile tüm sistemlerini tek bir çatı altında entegre bir yapıda tutmaktadır. Böylece kullanıcılar sistemler arası şifresiz ve güvenli geçişler ile kesintisiz eğitim ve gelişim faaliyetlerinde her zaman akışta kalmaktadırlar. Kuveyt Türk akademi hibrit eğitimlerini yürütürken Bankacılık ve Yaşam üzerindeki kampüste Akıllı sınıf altyapısından yararlanmaktadır. Bu sınıflardaki teknolojik altyapılar sayesinde dersler hem sınıf ortamında hem de istenirse senkron ya da asenkron olarak sanal sınıf şeklinde katılımcılara ulaştırılabilmektedir. Kişiselleştirilmiş öğrenme deneyimini ilke edinmiş olan Kuveyt Türk Akademi dijital öğrenme ve video tube platformunda zengin içerikleriyle katılımcılarının her an ilgilerini çekebilecek içerikler ile desteklemektedir. Ayrıca bünyesinde Eğitim Teknolojilerine bağlı bir greenbox stüdyosu bulunan Kuveyt Türk Akademi kurum içi özelleştirilmiş video içerikleriyle de kataloğunu beslemektedir.

4-Ödüllü Gelişim Yolculuğu Programları

Kuveyt Türk, çalışanların iş hayatına hazırlamaya ve sonrasında gereken yetkinlik ihtiyaçlarını kendi karşılamaya devam ediyor. Yurt içi ve yurt dışı otoriteler tarafından ödüllü gelişim yolculuğu programlarında bünyesine yeni katılan çalışanlarına hem kendi kültürünü hem de katılım bankacılığına dair öğrenilmesi gerekenleri detaylı şekilde aktarıyor. Öte yandan büyük veri dünyasında hızlı adımlarla ilerlerken her bir biriminin kendi verisini kendi analiz edip gerekli raporlamaları yapabilmesi için uçtan uca tasarlanmış programında veri analistlerini yetiştiriyor. Tecrübe aktarımının bir kültür haline geldiği Kuveyt Türk’te geleceğin yeni liderleri, kendilerinden öncekilerin mentörlüğünde bugüne ve geleceğe hazırlanıyor.