Arama Yapın

Faizsiz Sigortacılık Nedir?

Faizsiz

Faizsiz Sigortacılık sayesinde İslami kurallara uygun olarak yardımlaşma usulüyle risklerinizi güvence altına alabilirsiniz.

Her tür bankacılık ihtiyacınıza Katılım Bankacılığı kuralları kapsamında cevap vermeye odaklı Kuveyt Türk, Faizsiz Sigortacılık ürünleriyle her daim yanınızda!

Faizsiz Sigortacılık Nedir?

Faizsiz Sigortacılık, farklı kişilerin birleşerek içlerinden birinin maruz kalacağı felaketin hasarını tazmin etmek amacıyla gerçekleştirdikleri yardımlaşmadır.

Faizsiz Sigortacılık Ürünlerine Nasıl Başvurulur?

Muasır İslam bilginlerince yardımlaşma veya karşılıklı sigorta şeklinde ifade edilen Faizsiz Sigortacılık ürünlerine Kuveyt Türk Mobil ve Kuveyt Türk şubelerinde kolayca başvurabilirsiniz.

Faizsiz Sigortacılık Özellikleri

  • Faizsiz Sigortacılık’ta yardımlaşma unsuru/amacı temel alınır.
  • Sermayedarlardan ve poliçe sahibi olarak sizden toplanan primler, faiz dışı piyasa varlıkları ile değerlendirilir.
  • Faizsiz Sigortacılık kapsamında teminat verilen konularda gayri ahlaki veya meşru görülmeyen iktisadi kıymetler için seçici davranılır.

Faizsiz Sigortacılık’a Hangi Kanallardan Başvuru Yapılabilir?

Faizsiz Sigortacılık için başvurularınızı size en yakın Kuveyt Türk şubesinde gerçekleştirebilirsiniz. Siz de hemen Kuveyt Türk Mobil ile müşteri olup Faizsiz Sigortacılık avantajlarından faydalanın!

Faizsiz Sigortacılık Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yardımlaşma amacı ile havuzda toplanan sigorta primlerinden dönem sonunda artı tutar kalması durumunda nasıl bir uygulamaya gidilir?

Böyle bir durumun meydana gelmesi durumunda artı tutar havuzdaki katılımcılar arasında nispi olarak paylaştırılır. Söz konusu uygulama ile ilgili detayları poliçenizdeki klozu okuyarak öğrenebilirsiniz.

Faizsiz Sigortacılık anlaşmaları ve yeni ürünler nasıl şekillendirilir?

Tüm anlaşma ve yeni ürünler, uzman bir danışman kurulundan görüş alınarak sizlere sunulur.

Faizsiz Sigortacılık faaliyetleri kim tarafından denetlenir?

Faizsiz Sigortacılık faaliyetlerinin finansal denetimi ve raporlanması uluslararası bağımsız bir kuruluş tarafından gerçekleştirilir.

Almanya’da yaşıyorum. Faizsiz Sigortacılık ürünleri başvurumu nasıl yapabilirim?

Almanya’da yaşıyorsanız, www.techafull.com adresini ziyaret ederek Faizsiz Sigortacılık ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.