Arama Yapın

İnsan Kaynakları Uygulamalarımız

İnsan Kaynakları Uygulamalarımız

Kuveyt Türk, geliştirdiği insan kaynakları uygulamalarında çalışanlarına adil, rekabetçi ve yüksek performansı ödüllendiren ücretlendirme sistemini sunar.

Ücretlendirme

Kuveyt Türk, ücret yönetim sistemiyle çalışanlarını motive ederek hedeflerinin üzerinde performans göstermelerini sağlamayı, çalışanların performans seviyelerini belirlemeyi ve böylece farklı performans seviyelerindeki çalışanları belirlemeyi ve performansa dayalı olarak ücretlendirmeyi amaçlar. Bu kapsamda Kuveyt Türk ücretlendirme yapısı;

  • Maaş,
  • Performans primi,
  • Yabancı dil tazminatı,
  • Yemek yardımı ile

diğer yan ödemeleri içeren “toplam ücret paketi” olarak ele alınır.

Ayrıca, piyasadaki rekabetçi konumunu korumak için Kuveyt Türk çalışanlarına,

  • Özel sağlık sigortası (eş ve çocuklar dâhil),
  • Kurum katkılı bireysel emeklilik sistemi,
  • Aile destek paketi gibi yan haklar da sunulur.

Performans Değerlendirme

Yetkinlikler ve ölçülebilir hedeflere dayalı olarak şeffaf bir biçimde yapılan performans değerlendirmeleri ve düzenli geri bildirimlerle, Kuveyt Türk yönetici ve çalışanlarının sürekli gelişimine katkı sağlanması hedeflenir.

Portföy Yönetim Sistemi’yle şube çalışanlarının, aylık ve yıllık olarak performans karnelerini daha sağlıklı biçimde alabilmeleri mümkündür.

Banka geneli ve Genel Müdürlük departmanları ise Kurumsal Performans Yönetimi Projesi kapsamında Dengelenmiş Karne Modeli üzerinden değerlendirilir, üç aylık periyotlarla karne gelişimlerinin takibi ve raporlaması yapılır.

Çalışanların göstermiş oldukları başarılı performansı desteklemek üzere uygulanan “Performans Starları” ödülleri ile istikrarlı bir performans grafiği elde edilmesi hedeflenir.

Ferah Çalışma Modeli

Farklı görevlerdeki tüm çalışanlarımız için Kuveyt Türk’e özgü yeni nesil çalışma modellerini hayata geçiriyor, herkese yaşamında bir “Oh Be” dedirtecek esnek çalışma uygulamaları sunuyoruz. Bu uygulamalar işin gerekliliklerine göre uzaktan çalışmadan blok izne, erken mesai bitiminden Ramazan ayı düzenlemelerine kadar çeşitleniyor.

Esnek Yan Haklar Uygulaması: 'Sepetim'

Kuveyt Türk Katılım Bankası, her daim korumaya çalıştığı Önce Çalışan bakış açısıyla 2017 yılında büyük bir adım atarak çalışanları için Esnek Yan Haklar projesi 'Sepetim'i hayata geçirdi. Bu proje ile;

  • Değişken ihtiyaçları olan çalışanlarının ihtiyaçlarına en uygun şekilde cevap verilmesi ve çalışanların kendi yan haklarını kendisi seçebilmesi,
  • Bankacılık sektöründe ilk ve tek olan bir uygulamaya imza atılması,
  • Önce Çalışan felsefesi ile çalışan memnuniyetinin artırılması,

amaçlandı.