Arama Yapın

Kariyer Gelişimi

kt

Büyümeye odaklanan ve her geçen gün daha da büyüyen Kuveyt Türk, hem yurt içinde hem de yurt dışında yeni kariyer fırsatları sunmaya devam ediyor.

Kuveyt Türk çalışanları, işe başladıkları ilk günden itibaren planlı bir organizasyonun parçası olmaktadır. Banka, her bir çalışanını yetenekleri ve hedefleri doğrultusunda en doğru pozisyonda konumlandırmaktadır. Bu doğrultuda Kuveyt Türk’ün stratejik amaçları kadar çalışanların kişisel gelişimleri de esastır.

Kariyer Temsilciliği

Kuveyt Türk’te görevli kariyer temsilcileri, çalışanlara kariyer koçluğu yapmaktadır. Böylece çalışanların kariyerlerinin hem yetkinliklerine uygun hem de çalışmaktan keyif alabilecekleri alanlarda şekillendirilmesine yardımcı olunmaktadır.

Bu temsilciler ayrıca “Arkadaşım İK” uygulamasıyla çalışanların profesyonel ve sosyal hayatlarına destek olurken kişisel gelişimleri için de onları yönlendirmektedir.

Yurt Dışı Kariyer Fırsatları

Kuveyt Türk, güven veren güçlü ortaklık ve finansal yapısıyla yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da faaliyetlerine devam etmektedir. Bankamızın yurt dışında finansal hizmet sunduğu bölgelerde profesyonel hayatlarına devam etmek isteyen Kuveyt Türk çalışanlarının sayısı hızla artış göstermektedir. Yurt dışı kariyer fırsatlarıyla hem Kuveyt Türk’ün hem de çalışanlarının uluslararası temsil yönünün kuvvetlenmesi amaçlanmaktadır.

Yetenek Programları

Management Trainee

Kuveyt Türk, MT programlarıyla geleceğin yöneticilerini yetiştirmektedir. Bu program doğrultusunda Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden üstün başarıyla mezun olan genç profesyoneller arasından seçilen adaylar, yoğun bir Değerlendirme Merkezi sürecinden geçirilerek uzun soluklu bir eğitim sürecine tabi tutulmaktadır. Rekabetçi ücret ve yan haklar paketiyle desteklenen yönetici adaylarına, özellikle yönetim boyutunda gelişimlerini sağlamak üzere MBA imkanı ve kişisel gelişim planları doğrultusunda Kuveyt Türk’e özel tasarlanmış eğitim ve gelişim programları sunulmaktadır.

Kuveyt Türk MT programlarına hem bankamızda çalışmaya devam etmekte olan çalışanlar hem de henüz işe başlamamış aday çalışanlar başvuruda bulunabilmektedir. Banka içi ve dışı adaylar birbirinden bağımsız kategorilerde değerlendirilmektedir.

Tech Talent

Kuveyt Türk olarak Tech Talent programıyla Bilgi Teknolojileri alanında donanımlı insan kaynağı yetiştirmeye devam etmekteyiz.  Bu kariyer programına her yıl Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Matematik Mühendisliği veya Yönetim Bilişim Sistemleri bölümlerinden yeni mezun olmuş  veya aynı yıl mezun olacak adaylar başvuru yapabilmektedir. Yukarıda bahsedilen kriterleri sağlayan adaylarımızı ; genel yetenek sınavı, yabancı dil sınavı, grup ve bireysel mülakatlardan oluşan, üst yönetim ile panel mülakatla tamamlanan Değerlendirme Merkezi süreçlerine dahil etmekteyiz.Tüm aşamaları geçen adaylar, BOA ismini verdiğimiz ve 20 ülkeye ihraç edilen bankacılık platformunu geliştiren Bilgi Teknolojileri ekibiyle çalışırken, Kuveyt Türk Bankacılık okulu bünyesinde Bilgi Teknolojileri yetenekleri için hazırlanmış teknik eğitimlerin yanı sıra bankacılık ve kişisel gelişimle ilgili  kapsamlı eğitim programlarına dahil olmaktadırlar. Tech Talent sürecindeki çalışanların MBA program ücretleri Kuveyt Türk tarafından karşılanmakta iken, AR-GE Merkezi’nde çalışanlar devletin sunduğu özel desteklerden faydalanıp Doktora eğitimlerine devam etmektedirler.

İçeriden Yönetici ve Üst Düzey Ataması

Kuveyt Türk, kendi yöneticisini kendi bünyesinden yetiştirmeyi önemli bir hedef olarak kabul eder. Yönetici ve üst düzey atamalarda kurum için performansıyla öne çıkan çalışanlara öncelik verilir. Bu doğrultuda Kuveyt Türk büyümeye paralel olarak yöneticilerin %95'ini kendi çalışanlarından atamakta, sektöre sürekli başarılı yöneticiler kazandırmaktadır.

Kariyer Gelişimi

Kuveyt Türk olarak çalışanlarımıza kariyer gelişim yolculuklarında destek verirken bu konuda bizleri geleceğe taşıyacak uygulamalar ile yenilenmeye devam etmekteyiz.

Gelişim Mutfağı

Kuveyt Türk, çalışanlarının gelişimini desteklemek için birçok seçenek ve özgürlük sunmaktadır. Çalışanlarımızın gelişimini destekleyecek sertifikalar elde etmesini , eğitimler almasını ve rotasyon ile farklı deneyimler yaşamasını sağlamaktayız. Kuveyt Türk olarak bu gelişim yolculuklarında çalışanlarımıza katkı sağlayarak onları geleceğe hazırlamaktayız.

Mentörlük Sistemi

Kuveyt Türk’te kariyer yapmaya başlayan tüm çalışma arkadaşlarımız için alanında yetkin bir çalışan ile yapılandırılmış bir mentor-mentee ilişkisi içerisinde ; tecrübe paylaşımı sağlanacak bir ortam oluşturmaktayız. Bu uygulama sayesinde çalışanlarımızın kısa sürede şirket kültürüne adapte olması sağlanarak işlerinde gelişim kaydetmelerine katkı sunulmaktadır.

Dijital Dönüşüm

Bankacılık sektöründe gelişen ve dönüşen teknolojilere çalışanlarımızın kolaylıkla adapte olabilmesini sağlamak amacıyla  online ve sınıf içi eğitimler (Veri Analisti Yetiştirme ve Veri Bilimcisi Yetiştirme Programları vb.) ile çalışanlarımızı geleceğe hazırlamaktayız.

Yetenek Programları

Management Trainee ve Techtalent gibi yetenek programlarımız ile kariyerlerine başlayacak arkadaşlarımız için gelişim fırsatları sunmaktayız. Arkadaşlarımız bir seneye yayılmış şekilde, özel olarak hazırlanmış eğitimler almaktadırlar. Ayrıca bu programlarda yer alan arkadaşlarımıza ücretsiz yüksek lisans imkanı sunulmaktadır.

Rotasyon

Gelişim sağlamaya yönelik diğer bir yol olan rotasyon ile çalışanlarımızın birden fazla alanda deneyim kazanmalarını sağlayarak kariyer gelişimlerini bu yolla hızlandırmayı amaçlıyoruz. Rotasyon sonucunda kazanılan her bir tecrübe kişinin Kariyer gelişimine katkıda bulunmaktadır.

Adil ve Şeffaf Kariyer Yönetimi

Kuveyt Türk’te “Gelişim Mutfağı” ismini verdiğimiz kariyer modelimiz çalışanlarımızın beklentilerini dikkate alarak onların geleceğe hazırlanmasında rehberlik vazifesi görmeyi amaçlamaktadır. Her çalışanının erişimine açık olan bu modelde çalışanlar istediği gelişim planını belirleyebilmektedir. Göstermiş olduğu yüksek performans ve gelişim mutfağından kendine kattıkları, çalışanlarımıza kariyer yolculuğunda ilerleme imkânı sağlamaktadır. Ayrıca “Gelişim Mutfağı” modeli Bankacılık sektöründe bir ilk olan unvansız kariyer gelişimi sunmaktadır. Unvansız bir çalışma ortamında, çalışanlarımız hem kişisel yaşantılarında hem de iş hayatlarında ilerleme kat edebilmektedir.