Arama Yapın

Kredili Hayat Sigortası

Kredili

Kredili Hayat Sigortası poliçeniz varsa kredi tutarı kadar vefat teminatı içeren güvence ile tüm borçlarınız sizin adınıza üstlenilir.

Hemen Başvur

Kredi borcunuzu sizin yerinize düşünüyoruz! Hayatınızı kaybetmeniz riskine karşı borçlu kalmak istemiyorsanız, hemen Kuveyt Türk Mobil üzerinden Kredili Hayat Sigortası yaptırabilirsiniz. 

Kredili Hayat Sigortası Nedir?

Kredili Hayat Sigortası; kredi süresi boyunca kullanabileceğiniz ve kredi tutarı kadar vefat teminatı sunan Kuveyt Türk aracılığıyla satılan Katılım Emeklilik ürünüdür. Bireysel krediler ya da ihtiyaç kredileri kullandıktan sonra vefat etmeniz durumunda borçlu kalma riskini ortadan kaldırabilirsiniz. 

Kredili Hayat Sigortası Nasıl Yapılır?

Dakikalar içinde Kredili Hayat Sigortası yaptırmak için hemen Kuveyt Türk Mobil üzerinden işleminizi gerçekleştirebilir ya da size en yakın Kuveyt Türk şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Kredili Hayat Sigortası Özellikleri

  • Bireysel ve ticari segmentlerde kredi kullanan 18 ila 74 yaş aralığında gerçek ve sağlıklı bir bireyseniz, bu sigorta ürününden faydalanabilirsiniz.
  • Sigorta süresini, kredi sözleşmesinde belirtilen vade süresiyle doğru orantılı olacak şekilde belirleyebilirsiniz.
  • Primlerinizi; yaşınız, kredi süreniz, peşin ya da aylık olmak üzere prim ödeme şekliniz, kredi tutarınız ve sağlık durumunuza göre oluşturabilirsiniz.
  • Primlerinizi; peşin veya ilk bir yıl içinde 12 ve 24 taksitle banka hesabınızdan otomatik ödeme talimatı vererek ya da kredi kartınızdan ödeyebilirsiniz.

Kredili Hayat Sigortası Ürün Avantajları

  • Sigorta süresi boyunca vefat etmeniz durumunda, borçlarınızın banka tarafından ödenmesini sağlayabilirsiniz.
  • Borç bittikten sonra kalan teminat tutarının yasal varislerinize kalmasını sağlayabilirsiniz.
  • Kredi borcunuz kadar teminattan yararlanabileceğiniz için düşük prim ücretleri ödeyebilirsiniz.

Kredili Hayat Sigortası İşlem Teminatları

  • Vefat: Sigorta başlangıç tarihinden itibaren sigorta süresi boyunca vefat etmeniz durumunda, kredi borçlarınızın sigorta tarafından ödenmesini sağlayabilirsiniz.
  • Azalan Bakiyeli Teminat: Sigorta tutarınız, kredi sözleşmesi içerisinde belirlenmiş olan geri ödeme planınızdaki borç tutarı kadardır. Vefat durumunda katılım sertifikasında belirtilmiş teminat tutarı, sigorta tarafından ilgili banka şubesine ödenir. Kredi borcunun kapatılmasının ardından kalan tutar varsa lehtarlarınıza ödenir.

Azalan Bakiyeli Kredi Sigortası, borcunuz kadar güvence verdiği için ödeyeceğiniz prim tutarı, diğer sabit bakiyeli ürünlere göre daha düşük olacaktır. Ayrıca Ferdi Kaza Sigortası ürünlerine göre daha fazla güvence verdiği için tam kapsamlı korumadan faydalanabilirsiniz.

Kredili Hayat Sigortası’na Hangi Kanallardan Başvuru Yapılabilir?

Kredili Hayat Sigortası’ndan yararlanmak için öncelikle Kuveyt Türk Mobil üzerinden müşteri temsilcimizle görüntülü görüşerek Kuveyt Türk müşterisi olabilirsiniz. 

Kredili Hayat Sigortası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Neden Kredili Hayat Sigortası yaptırmalıyım?

Kredili Hayat Sigortası, ani vefat durumunda kredi için borçlu kalmanızın önüne geçer. Kredi tutarınız kadar teminattan yararlanarak kalan borcun sigorta tarafından karşılanmasını sağlayabilirsiniz.

Sigorta teminatı kredi borcundan fazlaysa ne olur?

Sigorta teminatınızın kalan kredi borcundan fazla olması durumunda, borç kapatıldıktan sonra kalan tutar yasal varislerinize ya da lehtara aktarılır.

Sigorta primini nasıl ödeyebilirim?

Sigorta primlerinizi peşin ödeyebileceğiniz gibi banka hesabınızdan 12 ya da 24 ay taksitle veya kredi kartınızla ödeyebilirsiniz.

Ani vefat durumunda borçlarınızı kimin ödeyeceğini düşünmeyin. Yaşam kaybında kredi borçlarınızı üstlenmesi için hemen Kredili Hayat Sigortası yaptırın.