Arama Yapın

Eğitim Güvence Sigortası

Eğitim Güvence Sigortası teminat tutarını çocuğunuzun eğitim süresini ve yılık masrafını dikkate alarak dilediğiniz gibi belirleyebilirsiniz.

Çocuğunuzun eğitimini ve geleceğini güvence altına alın! Beklenmeyen durumlarda çocuğunuzun eğitiminin yarıda kalmaması için hemen Kuveyt Türk Eğitim Güvencesi Sigortası yaptırabilirsiniz.

Eğitim Güvencesi Sigortası Nedir?

Eğitim Güvence Sigortası; vefat veya kalıcı maluliyet yaşamanız durumunda çocuğunuzun eğitim masrafları için teminatlardan yararlanmanızı sağlayan Kuveyt Türk aracılığıyla satılan Katılım Emeklilik ürünüdür. Bu sayede eğitim hayatı boyunca masrafları karşılanacağı için çocuğunuzun eğitiminin yarıda kalmasının önüne geçebilirsiniz.

Eğitim Güvencesi Sigortası Özellikleri

  • 18 ila 65 yaş arasındaysanız, Eğitim Güvence Sigortası’ndan yararlanabilirsiniz.
  • Sigorta süresini 2 ila 20 yıl arasında belirleyebilirsiniz.
  • Kaza sonrası kalıcı maluliyet ve vefat teminatlarından yararlanabilirsiniz.
  • Teminat tutarını, her yıl kalan sigorta süresi ile doğru orantılı olarak azalacak şekilde, çocuğunuzun eğitim süresi ve eğitim hayatı için yıllık yaptığınız masraf üzerinden kendiniz belirleyebilirsiniz.

Eğitim Güvencesi Sigortası Teminatları

  • Kaza sonucu sürekli maluliyet: Sigorta süresi boyunca Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları’ndaki tanımlanmış bir kazadan dolayı malul kalmanız durumunda poliçenizde yer alan kaza sonucu sürekli sakatlık teminatı tutarını, maluliyet oranınıza göre alabilirsiniz.
  • Vefat: Sigorta süresi içinde vefat etmeniz durumunda poliçenizde yer alan vefat teminatı tutarının, poliçenizde belirtmiş olduğunuz lehtara, lehtar belirtmemişseniz yasal varislerinize ödenmesini sağlayabilirsiniz.

Eğitim Güvencesi Sigortası Ürün Avantajları

  • Maluliyet durumunda, belirlediğiniz süre ve yaşınız üzerinden alacağınız tazminat sayesinde çocuğunuzun eğitim hayatına devam etmesini sağlayabilirsiniz.
  • Yaşınıza ve çocuğunuzun eğitim süresine göre değişen teminatlardan yararlanabilirsiniz.
  • İlköğretimden yükseköğretime kadar çocuğunuzun eğitim hayatında finansal açıdan zorluk çekmesinin önüne geçebilirsiniz.

Eğitim Güvencesi Sigortasına Hangi Kanallardan Başvuru Yapılabilir?

Kuveyt Türk şubeleri üzerinden Eğitim Güvence Sigortası için hızlı ve kolay bir şekilde başvuru yapabilirsiniz. 

Eğitim Güvencesi Sigortası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Eğitim Güvence Sigortası teminatları nelerdir?

Herhangi bir kaza sonucu kalıcı maluliyet ya da vefat durumunda tazminat almaya hak kazanabilirsiniz.

Teminat tutarını nasıl hesaplarım?

Eğitim Güvence Teminatı için teminat hesaplaması çocuğunuzun yıllık toplam eğitim giderlerini ve eğitim süresini dikkate alabilirsiniz. Bu tutar, eğitim süresi boyunca her yıl eşit oranda azalır. Örneğin; sigorta teminatının 100.000 TL olduğunu düşünürseniz, ikinci sigorta yılında bu tutar 90.000 TL’ye düşer.

Sigorta primini nasıl ödeyebilirim?

Sigorta priminizi ister Kuveyt Türk banka kartlarınızla isterseniz de tüm bankaların kredi kartları ile ödeyebilirsiniz.

Her ebeveyn, çocuğunun iyi bir eğitim almasını ve ileride yaşam standartlarını korumasını ister. Siz de çocuklarınızın eğitimine ara vermeden devam etmesi ve parlak bir geleceğe sahip olması için hemen Kuveyt Türk şubeleri üzerinden Eğitim Güvence Sigortası için başvuruda bulunabilirsiniz.