İçeriğe Git İçeriğe Git Alt Bölüme Git

Bankacılık Programları

Katılım Bankacılığı’nın Okulu Kuveyt Türk, bankacılık eğitim programlarıyla çalışanlarını kariyer yolculuklarında her gün daha donanımlı hale getiriyor.

Kuveyt Türk, bankacılık programlarıyla çalışanlarının ihtiyaç duyduğu tüm teknik bilgi ve beceriyi aktarıyor; yeni işe başlayanların Kuveyt Türk ailesine hızla uyum sağlaması konusunda yardımcı oluyor. Böylece çalışanlar, bir yandan Kuveyt Türk kültürüne adapte olurken diğer yandan kişisel gelişimlerini sağlıyor. Özellikle oryantasyon ve işbaşı eğitim programları, Kuveyt Türk çalışanlarının bankaya ve görevine daha kısa sürede uyum sağlaması, Kuveyt Türk’ü en iyi şekilde temsil etmesi ve etik bankacılık ve hizmet kültürünü benimsemesi açısından oldukça önemli.

Liderlik Geliştirme Programları

Liderlerini kendi iç kaynaklarından seçen Kuveyt Türk, şirketin farklı kademeleri için yöneticiler yetiştirmeye devam ediyor!

Kuveyt Türk’e adım atan her bir çalışan, aynı zamanda kariyer basamaklarında yükselerek bir lidere dönüşme yolculuğuna başlıyor. Kuveyt Türk, iç kaynaklarını zirveye taşımak için gelişim faaliyetleri düzenliyor ve çalışanlarını bu konuda teşvik ediyor.

Yöneticiliğe Giden Yol

Kuveyt Türk’te şube ve birim müdürü adayları; performans, kıdem ve sektör tecrübesi gibi değerlendirmelerin ardından gerekli yetkinlik ölçümlemeleri sonrası kariyer havuzlarına alınarak şube müdürlüğü ve departman müdürlüğü yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam ederler. Bu süreçte hem mesleki ve teknik açıdan hem de yönetsel yetkinlikler konusunda donanım sahibi olmaları için eğitim programları organize edilir. Kamp şeklinde yapılan bu programlarda yeni nesil öğrenme araçları ile ters-yüz eğitim modeli uygulanır. Ayrıca, bu programda, müdür adaylarına öğrenme sorumluluğu da aşılanır. Adaylar, sektör liderleriyle bir araya gelerek onların tecrübelerinden istifade ederler.

Sorumluluklar Özel Eğitim

Kuveyt Türk’te eğitim ve gelişim faaliyetleri, yılın bütününe yayılarak alanında uzman eğitmen ve danışmanların mentorlüğünde gerçekleştirilir. Büyüme hedeflerine ulaşmaktaki başarısını iç kaynaklarından beslenme stratejisine borçlu olan Kuveyt Türk’te ayrıca her yıl “Management Traniee” programında istihdam edilen çalışanların geçmiş okul deneyimleri, yetenekleri ve/veya iş tecrübeleri, bankada alacakları görev ve sorumlulukları da göz önünde bulundurularak kendilerine özel eğitim programı içerikleri hazırlanmaktadır. Bu programlar sektör uygulamaları da göz önünde bulundurularak, temel teknik-mesleki ve pozisyon bazlı yetkinlikleri merkezinde eğitim ve gelişim faaliyetleri organize edilir. MT programında istihdam edilen çalışanların Kuveyt Türk’e adım attıkları ilk günden itibaren çevrelerini saran bu öğrenme ve gelişim faaliyeti, Kuveyt Türk kurum içi koçluk uygulaması eşliğinde bir yıl boyunca devam eder.

Yeni Nesil Öğrenme

Kuveyt Türk, yenilikçilik değerinden hareketle eğitim ve gelişim faaliyetlerinde trendleri takip eder ve yenilikleri çalışanlarıyla buluşturur.

"Teknolojiden yararlanma üstünlüğü", Kuveyt Türk'ün 2018 hedeflerine ulaşmada belirlediği rekabet stratejilerinin en önemlileri arasında yer alıyor. Bankanın yenilikçi bakış açısı ve genç kadrosu da göz önünde bulundurulduğunda yeni nesil eğitim, kaçınılmaz bir metot olarak ortaya çıkıyor.

Zengin İçerikli E-eğitim

2006 yılından bu yana dijital eğitim platformu üzerinden e-eğitim uygulamaları gerçekleştiren Kuveyt Türk, bu konuda da trendleri yakından takip ediyor. Tüm çalışanların erişimine açık olan Kuveyt Türk Akademi bünyesinde, e-eğitimlerin yanı sıra farklı materyallerle içeriği zenginleştirerek tam donanımlı zengin bir e-kütüphane hizmeti sunuluyor.

Evden, işten, mobilden kısacası internetin olduğu her yerden erişilebilen Kuveyt Türk Akademi’de eğitim notları, makale, e-eğitim, ses dosyaları, video ve kitap özetlerinin yanı sıra bankanın kendi üretimi olan özel içerikler de bulunuyor.

Ekran Eğitim Videoları

Kuveyt Türk’ün kendi bankacılık sistemini geliştirdiği ve kullandığı yapısında her yeni ekran değişikliğinin şube ve ilgili birimlere hızlıca ulaşabilmesi için ekran eğitim videoları kullanılıyor.
Kurum içi video portali aracılığı ile de mobil destekleri olan platforma her yeni eklenen eğitim videosu için özel mail tasarımı yapılarak kullanıcıların iş tempolarında aslında hayatlarını kolaylaştıracak olan sistem ipuçlarını gözden kaçırmalarının önüne geçilmiş oluyor. Kurum içerisinde yer alan stüdyoda “green box” teknolojisinden faydalanılarak birçok farklı içerikte farklı video çalışmaları tamamen kurumun kendi kaynaklarıyla üretiliyor.

Ürün tanıtımı, yönetici mesajları ve deneyim paylaşımı videolarının yanı sıra, örnek vakalardan yola çıkarak hazırlanan kısa filmlerle de çalışanlara doğru ve yanlış uygulamalar video üzerinden aktarılıyor.

Kurumsal Kültür İnşaası

Kuveyt Türk, inşa ettiği kurumsal kültürle çalışanların kendini güvende ve mutlu hissetiği bir çalışma ortamı sağlar.

Kuveyt Türk; yazılı olan değerlerini, temel hizmet ilkelerini ve etik ilkelerini üst yönetimden başlayarak tüm çalışanlarıyla birlikte yaşatır. Kuveyt Türk yönetimi ve çalışanları arasında işbirlikçi yaklaşımla kurulan köprü, değerlerin her zaman canlı tutulmasını sağlar.

Böylece Kuveyt Türk’te çalışanların kendini güvende ve huzurlu hissettiği, gerçek dostluğun var olduğu sıcak bir çalışma ortamı vardır.

Değerlendirme ve Gelişim Merkezi

Kuveyt Türk, çalışanların kendilerini hangi konularda geliştirmesi gerektiğine tarafsız bir gözle değerlendirir ve onlara uygun kariyer fırsatları sunar.

Değerlendirme ve Gelişim Merkezi, Kuveyt Türk’ün profesyonellik anlayışına değer katan çalışma alanlarından biri. Özellikle satış kadrolarına geçişlerde, ilk olarak çalışanların satış yetkinliklerinde ne derece etkin oldukları örnek vakalar üzerinden ölçümleniyor, çalışanlar için yetkinlik bazlı gelişim raporları hazırlanıyor ve bu raporlar ışığında geri bildirimler veriliyor. Aynı zamanda her yıl performans yılı sona erdiğinde, satış kadrosunda belirli kıdemi sağlayan ve iş performansı konusunda istikrar gösteren çalışanlar, Kariyer Değerlendirme ve Gelişim Merkezi uygulamalarına katılırlar. Gelişim alanlarına göre gerek sınıf içi gerekse online gelişim programları tasarlanıp yılın belirli dönemlerinde yoğun bir programa tabi olurlar. Programı başarı ile tamamlayan çalışanlar, uygun olan yeni şubelere yönetici olarak atanırlar.

 

Kuveyt Türk'te Kariyer İmkânı!

Başvuru Yap