İçeriğe Git İçeriğe Git Alt Bölüme Git

Kredi Hayat Sigortası, kredi süresi boyunca kullanılan ve kredi tutarı kadar vefat teminatı sunan bir sigorta sözleşmesidir. Sigorta süresi içerisinde hayatını kaybeden sigortalının bankaya olan borcu sigortacı tarafından ödenir. Böylece vefat eden sigortalının borçlu kalma ihtimali ortadan kalkar. Bunun yanı sıra, sigortalının bankaya olan borcu kapatıldıktan sonra, varsa geri kalan sigorta teminatı, sigortalının lehtar ya da kanuni varislerine ödenir.

Sigorta süresi kredi sözleşmesinde belirtilen vade süresi kadardır. Bireysel ve ticari segmentlerde kredi kullanan 18 ile 74 yaş aralığında gerçek ve sağlıklı bireyler bu üründen faydalanabilir.

Kredi Hayat Sigortası’nda ödeyeceğiniz prim; yaşınız, kredi süreniz, prim ödeme modeliniz (peşin/aylık), kredi tutarınız ve sağlık durumunuza göre belirlenir. Primi, peşin veya ilk bir yıl içinde 12 ve 24 taksitle banka hesabınızdan otomatik ödeme talimatı veya kredi kartınızdan ödeyebilirsiniz. 

Azalan Bakiyeli Teminat

Sigorta tutarınız, kredi sözleşmesinde belirlenen geri ödeme planınızdaki borç tutarı kadardır. Yaşam kaybı durumunda katılım sertifikasında belirtilen teminat tutarı, sigortacı tarafından ilgili banka şubesine ödenir. Kredi borcu kapatıldıktan sonra, varsa kalan tutar sigortalının lehtarlarına ödenir.

Azalan Bakiyeli Kredi Sigortası, borcunuz kadar güvence verdiği için ödeyeceğiniz prim tutarı, diğer sabit bakiyeli ürünlere göre daha düşük olacaktır. Ayrıca Ferdi Kaza Sigortası ürünlerine göre daha fazla güvence verdiği için tam kapsamlı koruma sağlar. 

Hayat Sigortası Genel Şartları için lütfen tıklayınız

Neden Katılım Emeklilik?

Faizsiz bireysel emeklilik ve sigortacılıkta yenilikçi anlayışı, modern ve teknolojik yatırımları, müşteri odaklı hizmet anlayışı ile sektörün seçkin firmasıdır.

Detaylı Bilgi