İçeriğe Git İçeriğe Git Alt Bölüme Git

Güvenli İmzalama

Kuveyt Türk Mobil Şube'de VeriSign SSL (Secure Socket Layer) sertifikalama yöntemleri kullanılmaktadır. Ayrıca uygulama VeriSign ile imzalanmaktadır.

İşlem Limitleri

Mobil Şube işlem limitleriniz ilk kullanımızda standart İnternet Şube limitleri ile aynı olacak şekilde tanımlanmaktadır. Mobil Şube'ye özel olarak işlem limitinizi azaltmak için internet şubemiz veya 444 0 123 / 0850 251 0 123 Çağrı Merkezi'miz ile; yükseltmek için ise şubeniz ile irtibata geçebilirsiniz.

Zaman Kontrolü

İnternet Şubesi'ne sizin belirlediğiniz saat aralığında işlem yapma yetkisi girerek bu saat aralığı dışında Mobil Şube'deki işlemleri kullanıma kapatabilirsiniz. Kısıtlamanın kaldırılması için 444 0 123 / 0850 251 0 123 Çağrı Merkezi veya şubenizle irtibata geçebilirsiniz.

Müşterimizin Sorumlulukları

 • Kuveyt Türk Katılım Bankası'ndan geldiğini iddia eden e-posta adreslerine dikkat ediniz. Kuveyt Türk sadece bilgilendirme amaçlı e-posta göndermektedir. Sizden herhangi bir bilgi istememektedir. Böyle bir durumda 444 0 123 / 0850 251 0 123 Çağrı Merkezi'ni bilgilendirme yapınız.
 • Dolandırıcılık faaliyetlerine karşı dikkatli olunuz.
 • İnternet Şifre, Parola ve Gizli Kelime seçerken lütfen aşağıdaki maddeleri göz önünde bulundurunuz:

  - Farklı şifre kullanmaya özen gösteriniz.

  - Kişisel bilgilerinizi şifre, parola veya gizli kelime olarak kullanmayınız, karmaşık şifreler kullanınız.

  - Mobil Şube  bilgilerinizi kolay ulaşabilir ve başkasının eline geçebilir şekilde cüzdanınızda ve bilgisayarınızda saklamayınız veya özel bir yere not etmeyiniz.

 • Özel bilgilerinizi gizli tutunuz.
 • Cep telefonunuzu virüslere ve benzeri programlara karşı koruyunuz. Anti virüs programlarının kurulu ve güncel olmasına dikkat ediniz.
 • Cep telefonunuzun sizden başka biri tarafından kullanılamaması için telefon açılış şifresi ve tuş kilidi kullanmanızı öneririz.
 • Güvenliğiniz için Mobil Şube uygulaması 500 saniye içinde herhangi bir aktif işlem yapılmazsa oturumunuzu sonlandırmaktadır. Uygulama açıkken başkalarının erişebileceği yerlere telefonunuzu bırakmayınız.
 • Mobil bankacılık işlemlerinizin teyidi için 444 0 523 numaralı hattan yapılan aramalara yanıt veriniz.

Elektronik ortamlardaki diğer güvenlik önlemleri için Internet Güvenliği sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.