İçeriğe Git İçeriğe Git Alt Bölüme Git

API Bankacılığı Nedir?

  • API Bankacılığı, bir bankanın API’ler aracılığıyla bankacılık servislerini dış ortama açmasıdır. Böylece diğer firmalar da bu bankacılık servislerini kullanarak farklı uygulamalar geliştirebilmektedir. Banka, kendi sunduğu internet şube, mobil şube, ATM ya da XTM gibi müşteriye ulaştığı alternatif dağıtım kanalları haricinde bu dış firmalar tarafından geliştirilen uygulamalar aracılığıyla da alternatif platform ve uygulamalarda müşterilerine ulaşabilmektedir. Müşteriler için ise bu, daha esnek olma ve farklı deneyimler yaşama imkânı anlamına gelmektedir.
  • Kuveyt Türk bankacılık API’lerini kullanan dış uygulamalar ile artık bankacılık işlemlerine daha çok noktadan erişebilirsiniz.
  • Kuveyt Türk bankacılık servislerini dış uygulamalara sunarak müşterilerine farklı deneyimler yaşama imkânı sunuyor. Dış uygulamalar ile bankacılık hizmetlerine birçok farklı platform ve uygulamadan 7/24 ulaşabilirsiniz.

API Nedir?

API (Application Programming Interface: Uygulama Programlama Arayüzü), bir sistemdeki işlevselliğin başka uygulamalarda da kullanılabilmesi için oluşturulan bir arayüzdür. 

API Bankacılığı ile Neler Yapılabilir?

Kuveyt Türk API Market web sitesinde Kuveyt Türk’ün API olarak sunduğu bankacılık servis listesine ulaşabilirsiniz.

Kuveyt Türk API’lerini Kullanan Dış Uygulamalar

Kuveyt Türk API Market web sitesinden Kuveyt Türk API’lerini kullanan dış uygulamalar listesine erişebilirsiniz.

Dış Uygulamaları Nasıl Kullanabilirim?

Kuveyt Türk’ün bankacılık API desteği verdiği uygulamalar içerisinden Kuveyt Türk hesabınızla ilgili işlemleri gerçekleştirmek için önce Kuveyt Türk müşteri numaranız ve şifrenizle giriş yaparsınız. Bir sonraki ekranda cep telefonunuza gönderilen şifreyi girmeniz istenir. Daha sonra yapacağınız işlemlere göre cep telefonunuza gelecek şifre girişini tekrarlamanız gerekebilir.