İçeriğe Git İçeriğe Git Alt Bölüme Git

Kuveyt Türk, dünya çapında geniş muhabir banka ağı ve uluslararası para transfer işlemleri için geliştirilmiş SWIFT sistemi sayesinde döviz transferi hizmetlerini en hızlı şekilde sunar.

Swift Nedir?

Swift, Kuveyt Türk’ten yurt içi ve yurt dışındaki bankalara uluslararası döviz transferi sağlayabileceğiniz bir sistemdir.

Swift Nasıl Yapılır?

  1. Swift yapacağınız vadesiz döviz hesabınızı seçmeniz,
  2. Transferi gerçekleştireceğiniz bankanın bulunduğu ülkeyi ve bu bankanın ilk harfini, bankanın/şubenin bulunduğu şehrin ilk üç harfini girmeniz gerekir.
  3. Bu bilgilerin bilinmemesi durumunda;
    •  Döviz transferi yapacağınız bankanın Swift (BIC) kodunu girmeniz yeterlidir. Banka Swift kodları 11 haneden oluşmaktadır.
    •  Bankamızın Swift(BIC) kodu KTEFTRISXXX’dir. ilk 8 hanenin girişi yapıldıktan sonra son 3 hane otomatik olarak tamamlanmaktadır.

Swift Ücretleri 

  • Swift işlemlerinizi Kuveyt Türk şubeleri, İnternet şube ve çağrı merkezimiz aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Swift ücretlerini öğrenmek için lütfen tıklayınız.

Swift işleminde para karşı hesaba ne zaman ulaşır?

Swift işlemleri girişinizi saat 17.00'den önce yaparsanız transferiniz 2 iş günü içinde, 17.00'den sonra yaparsanız 3 iş günü içinde karşı bankadaki hesaba ulaşır.