Arama Yapın

Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat

Seyahat Sağlık Sigortası ile bulunduğunuz ülkedeki en kaliteli tedavi hizmetlerinden bütçenizi sarsmadan faydalanabilirsiniz.

İş veya tatil amaçlı gezilerinizde karşılaşabileceğiniz beklenmedik durumlar için pratik çözümlere Seyahat Sağlık Sigortası ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?

Seyahat Sağlık Sigortası sayesinde yurt içi ve yurt dışı gezilerinizde karşılaşabileceğiniz acil sağlık sorunlarına poliçe limitleri kapsamında hızlı çözüm bulabilirsiniz. Hatta seçtiğiniz alternatife göre çeşitli yardımcı hizmetlerden de faydalanabilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası Teminatları

Kuveyt Türk Seyahat Sağlık Sigortası’nın başlıca teminatları şunlardır:

  • Ani Rahatsızlık ve Hastalık Durumunda Tıbbi Tedavi

Ani hastalık, yaralanma gibi durumlarda ameliyat ve tedavi masraflarınız poliçe limitleri dâhilinde karşılanır. Teminat, tedavi sürecindeki ilaç masraflarını da kapsar.

  • Tedavinin Yapılabileceği En Yakın Sağlık Kuruluşuna Seyahat veya Nakil

Bu teminat sayesinde ani hastalık ve yaralanma durumunda bulunduğunuz noktaya en yakın sağlık kurumuna, en uygun transfer aracı ile ulaşmanız sağlanır. En yakın sağlık kurumunun tedaviniz için yetersiz kalması durumunda sigorta şirketi ihtiyacınızı karşılayabilecek farklı bir yere transferinizi sağlamakla yükümlüdür.

  • Tedavi Sonrasında Sigortalının İkamet Adresine Nakli

Ameliyat sonrası taburcu edilmeniz durumunda bu teminattan faydalanarak uygun transfer aracı ile ikamet adresinize ulaşabilirsiniz.

  • Vefat Durumunda Poliçe Sahibinin Nakli

Poliçe sahibinin seyahat sürecinde ani bir hastalık veya yaralanma sonucu vefatı hâlinde Kuveyt Türk tüm nakil işlemlerini gerçekleştirir. Ayrıca yapılan cenaze masrafları, teminat kapsamında Kuveyt Türk tarafından karşılanır.

Seyahat Sağlık Sigortası’na Hangi Kanallardan Başvuru Yapılabilir?

Kuveyt Türklü olan herkes Seyahat Sağlık Sigortası poliçesine başvurabilir. Poliçe düzenlenme esnasında yalnızca kimlik bilgilerinize ve seyahat tarihi gibi detaylara ihtiyaç duyulur. Seyahat Sağlık Sigortası poliçenizi hızlıca yaptırmak için veya Kuveyt Türklü değilseniz hemen müşteri olmak için Kuveyt Türk Mobil ve Neova mobil kanalı üzerinden işlemlerinizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Dünyanın neresinde olursanız olun karşılaşabileceğiniz çeşitli sorunlara anında çözüm bulabilmek için hemen Seyahat Sağlık Sigortası yaptırın!