Arama Yapın

Platin Hesap

.

Farklı para birimleriyle 1000 saflıkta platine yatırım yaparak portföyünüzü genişletmek için hemen başvurunuzu tamamlayın.

Tasarruflarınızı platinle değerlendirmek ve yatırım yapmak istiyorsanız, Kuveyt Türk Platin Hesap yanınızda! Birikimleriniz Platin Hesap’ta değerlenirken güvenli yatırımın keyfini çıkarabilir, finansal ayrıcalıkların kapısını aralayabilirsiniz.

Platin Hesap Nedir?

Platin Hesap; platine yatırım yapmak isteyen Kuveyt Türklüler için vadesiz bir hesap seçeneğidir. Platinin piyasadaki konumuna ve fiyatlarına paralel olarak gelir elde etmek istiyorsanız Platin Hesap sizin için uygundur. Yatırım portföyünüzü genişletmek, yüksek hizmet standartlarından yararlanmak ve finansal avantaj elde etmek için siz de Platin Hesap açabilirsiniz.

Platin Hesap Nasıl Açılır?

Platin Hesap açmak için Kuveyt Türk Mobil ile hemen Kuveyt Türklü olabilir; birikimlerinizi, kıymetli madenlerden biri olan platinle değerlendirmek için dakikalar içinde Platin Hesap açabilirsiniz. Ayrıca Platin Hesabı’nızı isterseniz İnternet Şubesi üzerinden isterseniz Kuveyt Türk şubelerimizi ziyaret ederek de açabilirsiniz.

Siz de Kuveyt Türk Platin Hesabı açarak kişisel finans hedefleriniz doğrultusunda plan ve yatırım stratejileri oluşturabilir ve daha sağlam bir gelecek inşa edebilirsiniz.

Platin Hesap Özellikleri

Tasarruflarını platinle değerlendirmek isteyen Kuveyt Türklülere imkân tanıyan Platin Hesabı’nın özellikleri şunlardır:

 • TL, Amerikan doları ya da euro karşılığında platin alım satımı yapabilirsiniz.
 • Aldığınız ve hesabınızda bulunan platin 1000 saflıktadır.
 • Kuveyt Türk Platin Hesaplarınız arasında havale işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Alım satım hususundaki düzenli talimatlar ile her ay düzenli olarak ya da platin belli bir fiyata ulaştığında alım satım talimatı verebilirsiniz.
 • Platin Hesap’ta alım satım işlemlerinizi hafta içi 5 gün, 8.30 ila 17.30 saatleri arasında gerçekleştirebilirsiniz.
 • Gerçek ve tüzel kişiler için, Platin Hesabı’nızdaki 650.000 TL’ye kadar olan birikimleriniz Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) güvencesi altındadır.

Platin Hesap Avantajları

Geniş bir portföyle yatırım dünyasında yer almanızı sağlayan Platin Hesap birçok avantaja sahiptir. Bu avantajlar şunlardır:

 • 1 TL karşılığında da platin alabilirsiniz ve platinin getirisinden faydalanabilirsiniz.
 • Piyasada platin değeri yükseldiği her an kazanç elde edebilirsiniz ve yatırım portföyünüzü genişletebilirsiniz.
 • Türk lirasının yanı sıra isterseniz dolar ve euro ile işlem yapabilirsiniz.
 • Piyasa fiyatından hesabınıza aktardığınız platinleri; yine istediğiniz zaman güncel piyasa fiyatı üzerinden TL, dolar ya da euroya çevirebilirsiniz.
 • Platin Hesabı’nız için istediğiniz zaman alım satım talimatı verebilirsiniz. Böylece platin fiyatları istediğiniz seviyeye geldiğinde alım ya da satım yapabilirsiniz.

Platin Hesap Hakkında Sıkça Sorulan Sorular 

Platin Hesap işlemlerimi nasıl yapabilirim?

Platin Hesap ile ilgili bütün işlemlerinizi Kuveyt Türk Mobil ile yapabilirsiniz. Buna ek olarak işlemlerinizi gerçekleştirmenin başka yolları da vardır. İnternet Şubesi, XTM (self nokta), İşlematik ya da Kuveyt Türk şubeleri gibi yollarla da işlem yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk Platin Hesapları arasında transfer yapabilir miyim?

Evet. Kuveyt Türk’te bulunan farklı Platin Hesaplarınız arasında transfer işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Platin Hesap devlet güvencesi altında mı?

Hesap, gerçek ve tüzel kişiler için 650.000 TL’ye kadar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) güvencesi altındadır. Böylece hesabınızın güvenliğinden endişe duymanıza gerek kalmaz.