Arama Yapın

Gümüş Hesap

.

Gümüş Hesap ile birikiminizi güçlendirirken dilediğiniz zaman gram bazında alım-satım yapabilirsiniz.

Birikimlerinizi güvenle saklamanın en kolay yolunu Gümüş Hesap sunuyor. Hemen Kuveyt Türk Mobil’den bir Gümüş Hesap açın, işçilik maliyeti ödemeden veya çalınma ya da kaybolma riski olmadan yatırım yapma ayrıcalığını elde edin!

Gümüş Hesap Nedir?

Gümüş Hesap; birikimlerinizi gümüş olarak değerlendirmenizi sağlayan, dilediğiniz zaman gram bazında gümüş alım satımı yapabileceğiniz vadesiz bir hesap türüdür. Gümüşün piyasadaki değer artışı sayesinde düzenli olarak kazanç elde etmenizi mümkün kılar. Bu sayede yatırım portföyünüzü çeşitli kıymetli madenler ile genişletebilme imkanına sahip olabilirsiniz.

Gümüş Hesap Nasıl Açılır?

Gümüş Hesap açmak için ne yapmanız gerektiği konusunda kafa karışıklığı yaşıyorsanız, hemen Kuveyt Türk Mobil üzerinden hesabınızı açabilirsiniz. Görüntülü görüşme yapabileceğiniz müşteri temsilcimiz aracılığıyla hesabınızı açarak birikimlerinizi değerlendirmeye başlayabilirsiniz.

Gümüş Hesap Özellikleri

 • TL, dolar ve euro hesaplarından avantajlı kurlarla gümüş alabilirsiniz.
 • Gümüş hesabınızı tasarruf ve saklama amacıyla kullanabilirsiniz.
 • Kuveyt Türk Mobil’den, TradePlus uygulamamızdan ve İnternet Şubemizden 5/24 gümüş alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Gümüş Hesapta minimum 0.01 gram limit ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Depolanan gümüşler 1000/1000 saflıkta muhafaza edilir.
 • Gümüş hesabınızdaki bakiyeniz ile gümüş havale yapabilirsiniz ya da alım satım talimatı vererek her ay düzenli olarak güncel kurdan gümüş alabilirsiniz.
 • Gümüş emir ile hesabınızdan otomatik alım satım talimatı verebilirsiniz. Bu sayede, kurlar talimat verdiğiniz seviyeye ulaştığında işleminiz otomatik olarak gerçekleşir.
 • Hesabınızda bulunan gümüşlerinizi fiziki granül ya da külçe gümüş olarak Kuveyt Türk şubelerinden alabilirsiniz.

Özel cari hesaplar ve katılma hesapları toplamı, gerçek ve tüzel kişiler için 650.000 TL’ye kadar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) güvencesi altındadır.

Gümüş Hesap Avantajları

 • Satın aldığınız gümüşler dijital ortamda saklandığı için kaybolma ya da çalınma gibi durumlar nedeniyle endişe etmenize gerek kalmaz.
 • Ziynet eşyası olarak almadığınız gümüşlerde, işçilikten kaynaklanan deformasyonlar görülmez.
 • Türk lirasının yanı sıra dolar ve euro ile gümüş satın alabilirsiniz.
 • Küçük birikimlerinizle dahi gümüş alma şansı elde edebilirsiniz.
 • Önceden talimat vererek, gümüş fiyatları istediğiniz seviyeye geldiğinde otomatik alım satım yapabilirsiniz.
 • Anlık işlem yapma imkânınız olduğu için kayıp riski minimumdur.
 • İstediğiniz zaman, hesabınızdaki gümüşleri fiziki olarak da alabilirsiniz.
 • İhtiyaç duyduğunuz her an, hesabınızdaki gümüş birikiminizi nakde çevirerek kullanabilirsiniz.
 • Kuveyt Türk hesaplarınız arasında gram bazında gümüş havalesi gerçekleştirebilirsiniz.

Gümüş Hesap İşlem Limiti

Gümüş Hesap açabilmeniz için minimum işlem limiti 0,01 gramdır.

Gümüş Hesap Hizmet Ücreti

Gümüş hesabınızı istediğiniz zaman, herhangi bir ücret ödemeden açabilirsiniz. Aynı şekilde, gümüş alım satımları için herhangi bir masraf yapmanıza ya da komisyon veya hesap işletim ücreti ödemenize gerek yoktur.

Gümüş Hesap’a Hangi Kanallardan Başvuru Yapılabilir?

Gümüş hesabınızı Kuveyt Türk Mobil sayesinde cari hesap olarak dakikalar içinde açılabilirsiniz. Kuveyt Türk Mobil ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Gümüş Hesap açabileceğiniz diğer kanallar ise İnternet Şubesi ve tüm Kuveyt Türk şubeleridir. Bu kanallar aracılığıyla hızlı ve güvenli bir şekilde hesabınızı açabilirsiniz. Hesabınız, aynı gün aktif hale geldiği için hemen işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

Gümüş Hesap Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hesabımdaki birikimi fiziki gümüş olarak alabilir miyim?

Evet. Hesabınızdaki tüm birikimi istediğiniz zaman fiziki granül ya da külçe gümüş olarak Kuveyt Türk şubelerinden temin edebilirsiniz.

Gümüş hesabı açmak güvenli mi?

Tıpkı altın hesaplarında olduğu gibi 650.000 TL’ ye kadar gümüş hesabınız da Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) güvencesi altındadır.

Gram gümüş alım satımı nasıl yapılır?

İsterseniz Kuveyt Türk Mobil üzerinden isterseniz de şubelerimize giderek hafta içi 5 gün, istediğiniz saatte gümüş alım satımı yapabilirsiniz.

Gümüş ons ne demek?

Ons; uluslararası piyasada işlem gören gümüşün fiyatı belirlenirken kullanılan ve gümüşün ağırlığını belirten ölçü birimidir. 1 ons, 31.10 gram saf gümüşe tekabül eder. Kuveyt Türk Mobil üzerinden anlık değişen fiyatları takip ederek alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kuveyt Türk, birikimlerini değerli madenlerle hesaplarında değerlendirmek isteyenler için avantajlı teklifler sunuyor. Siz de dilediğiniz zaman gram bazında gümüş alım satımı yapabilir, kaybolma ya da çalınma gibi durumlarla karşılaşmadan kazanç elde edebilirsiniz.