İçeriğe Git İçeriğe Git Alt Bölüme Git

ÖSYM'nin bankalardan ödenebilir kabul ettiği tüm sınav ücretlerini hiçbir masraf ödemeksizin , banka sırası beklemeden Kuveyt Türk Mobil Şube’sine , Kuveyt Türk İnternet Şube'sine giriş yaparak ya da  tüm Kuveyt Türk ATM’lerinden , tüm Kuveyt Türk şube ve XTM’lerinden kolay ve hızlıca yatırabilirsiniz.
 

ÖSYM Ödemesi Nasıl Yapılır?

  • Kuveyt Türk Mobil Şubesi “Ödemeler” - “Ösym Ödemeleri”  menüsünden başvurduğunuz sınav türünü seçerek ve TCKN bilginizi girerek ödemenizi anında gerçekleştirebilirsiniz.
  • Kuveyt Türk İnternet Şubesi “Ödemeler” - “Ösym Sınav Tahsilatı”  menüsünden başvurduğunuz sınav türünü seçerek ve TCKN bilginizi girerek ödemenizi anında gerçekleştirebilirsiniz.
  • Kuveyt Türk ATM ( İşlematik ) ‘lerinden hesaptan , kredi kartıyla ya da kartsız ödeme için “Ödeme İşlemleri” - “ÖSYM Tahsilat İşlemleri” menüsünden başvurduğunuz sınav türünü seçerek ve TCKN bilginizi girerek ödemenizi anında gerçekleştirebilirsiniz.
  • Tüm Kuveyt Türk şubelerinden ve XTM’ şubelerimizden ve 444 0 123 no’lu çağrı merkezimizden ÖSYM ödemenizi anında gerçekleştirebilirsiniz.

Kuveyt Türk'ten ÖSYM Ödemesi Yapılabilecek Sınavlar

 
Kuveyt Türk'ten tahsil edilebilecek sınav türleri aşağıdaki gibidir.
Adalet Bakanlığı Sınavları KPSS (Kamu Personel Seçme Sınavı)
ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı)
ALS (Askeri Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulunda Öğrenim Görecek Öğrencileri Seçme Sınavı) STS (Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit)
DGS (Dikey Geçiş Sınavı) TUS (Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı)
DUS (Diş Hekimliği Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı) ve ÖSYM’nin düzenlemiş olduğu diğer sınavlar ÜDS (Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı )
EUS (Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı) YDS (Yabancı Dil Sınavı)
İSG (İş Sağlığı ve Güvenliği, Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı) YGS (Yükseköğretime Geçiş Sınavı)
JANA (Jandarma Astsubay Temel Kursu Giriş Sınavı)  

*ÖSYM'nin bankalardan ödenebilir kabul ettiği sınavlar için Kuveyt Türk ödeme kanallarını kullanabilirsiniz.