İçeriğe Git İçeriğe Git Alt Bölüme Git

HGS Nedir?

OGS ve KGS’den sonra otoyol ve köprü geçişlerinde hızlı bir ödeme gerçekleştirmeye yarayan, istenildiğinde dolum yapılabilen bir sistemdir. HGS ile ilgili detaylı bilgiye www.ptt.gov.tr sitesinden de ulaşabilirsiniz.

HGS Nasıl Kullanılır?

Elinizdeki HGS etiketini aracınızın ön camına, iç yüze HGS logosu bakacak şekilde yapıştırınız. Ön camınızın üstünden 5 cm aşağıya yapıştırabilirsiniz. Detaylı bilgiye şubelerimizden de ulaşabilirsiniz.

Yapıştırılan HGS etiketleri söküldüğünde ya da deforme olduğunda işlevsiz hale geleceklerdir. Çalınma riskine karşı getirilen bu özellik sayesinde HGS’leriniz güvende!

Seyir halindeyken, köprü ve paralı otoyollara girdiğinizde HGS gişelerini göreceksiniz. Gişelerden duraksamadan geçiş yapabilirsiniz. Camınızdaki HGS etiketiniz otomatik olarak okunacaktır. Gişelerdeki elektronik panellerden ödemeyi gerçekleştirip gerçekleştirmediğinizi anlayabilirsiniz.

Şubemize gelerek yapmış olduğunuz başvuru sırasında detaylı olarak kullanım hakkında bilgilendirileceksiniz.

HGS Etiketine Nasıl Yükleme Yapabilirim?

İlk tanımlama yapılırken minimum tutarın yüklenmesi gerekir. Minimum yükleme tutarı aracınızın sınıfına göre belirlenen en uzak mesafe geçiş ücretinin iki katıdır.

HGS Ücreti

HGS etiket ücreti 75 TL'dir.

Bakiye Aktarım

Aynı TCKN/VKN’ye ait HGS ürünleri arasında bakiye aktarımı yapılabilmektedir. Her iki ürünün de aktif olması gerekmektedir. Mevcut bakiyenin aktarımı 7 gün sonra yapılmaktadır.

İptal

HGS ürününüzü iptal edebilirsiniz. İptal edilen ürün bir daha kullanılamaz.

Detaylı bilgi için en yakın şubemize başvurabilirsiniz.

Müşteri Ol 

HGS işlemleri için
Kuveyt Türk Mobil
görüntülü görüşmeyle hemen
müşterimiz olun.