İçeriğe Git İçeriğe Git Alt Bölüme Git
  • Müşterimiz olmasanız dahi uygulamayı hemen indirip tüm özellikleriyle kullanmaya başlayabilirsiniz. İşlem yapmak istediğinizde müşterimiz değilseniz “Müşteri Ol” butonu üzerinden müşteri olup işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Yatırım fonu, hisse senedi, sukuk ve hafta içi gün 5 gün 24 saat anlık kurlarla kıymetli maden ve döviz işlemleri yapabilirsiniz.
  • Hisse senedi verilerini anlık olarak takip edebilir, hisse detaylarına ve grafiklerine erişim sağlayabilirsiniz.
  • 15 güne kadar geçerli kıymetli maden (Altın, Gümüş, Platin) ve döviz alım-satım emri verebilirsiniz.*
  • Fiyat ve haber alarmları kurabilirsiniz.
  • Tüm portföyünüzü tek ekranda görüntüleyebilirsiniz.
  • Görsel ve kategorize edilmiş haberler ve ekonomik takvim ile piyasayı takip edebilir; paylaşımda bulunabilirsiniz.
  • Kıymetli maden ve döviz ürünlerine yönelik gelişmiş grafik teknolojisini ve teknik analiz araçlarını kullanabilirsiniz.
  • TradePlus cari hesaplarınızla entegre çalışır ve işlemleriniz hesabınıza yansır.
  • Uygulamayı App Store, Play Store, Huawei App Gallery’den tüm akıllı telefonlarınıza indirebilirsiniz.
*Mobil Şube/İnternet Şube/Mobil TradePlus kanallarımızdan daha önce vermiş olduğunuz 30 günden daha uzun süreli ya da süresiz döviz ve kıymetli maden alım-satım emirleri 17 Ağustos 2021 tarihinde bankamız tarafından otomatik olarak iptal edilmiştir.

 Sıkça Sorulan Sorular

Trade Plus nedir, nereden indirebilirim?

TradePlus, yatırım fonu, hisse senedi, sukuk ve hafta içi gün 5 gün 24 saat anlık kurlarla kıymetli maden ve döviz işlemleri yapabileceğiniz bir mobil uygulamadır. TradePlus ile sunulan yatırım ürünleri faizsiz finans ilkeleriyle uyumludur. Uygulamayı App Store, Play Store, Huawei App Gallery’den tüm akıllı telefonlarınıza indirebilirsiniz.

TradePlus’a nasıl kullanacağım ve işlem yapacağım?

Müşterimiz olmasanız dahi uygulamayı hemen indirip tüm özellikleriyle kullanmaya başlayabilirsiniz. İşlem yapmak istediğinizde müşterimiz değilseniz “Müşteri Ol” butonu üzerinden müşteri olup işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
İşlem yapmak isterseniz daha önce Mobil veya İnternet şubemizden belirlemiş olduğunuz “Tek Şifre” ile giriş yaparak işlem yapabilirsiniz.
İnternet veya Mobil Şube kullanıcısı değilseniz kullanıma açtırmak için şubenizle görüşebilir veya 444 0 123 numaralı Çağrı Merkezi hattımızdan destek talep edebilirsiniz.

TradePlus’ta hangi işlemleri yapabilirim?

Yatırım fonu, hisse senedi, sukuk ve hafta içi 5 gün 24 saat anlık kurlarla kıymetli maden (altın, gümüş, platin) ve döviz işlemlerinizi yapabilirsiniz. Sıkça işlem yaptığınız döviz çiftlerini, yatırım fonu ve hisse senetlerini ve kira sertifikalarını favorilerinize ekleyerek ürün menülerini kişiselleştirebilirsiniz.
Hisse senedi verilerini anlık olarak takip edebilir, hisse detaylarına ve grafiklerine erişim sağlayabilirsiniz.
Kıymetli maden ve döviz işlemleri için alım-satım emri verebilir gelişmiş grafik teknolojisini ve teknik analiz araçlarını kullanabilirsiniz. Tüm portföyünüzü tek ekranda görüntüleyebilirsiniz. Görsel ve kategorize edilmiş haberler ve ekonomik takvim ile piyasayı takip edebilir; paylaşımda bulunabilirsiniz. Fiyat ve haber alarmları kurabilirsiniz. .

TradePlus’ta nasıl alım satım yapabilirim?

TradePlus ile anlık fiyatlarla alım-satım veya emir seçeneğini kullanarak işlem yapabilirsiniz. Ekranda miktar, hesap ve tutar seçebileceğiniz alanlar bulunmaktadır. İlgili işlem detaylarını girdikten sonra Al ya da Sat butonunu kullanarak işleminize devam edebilirsiniz. İlgili butona dokunduktan sonra ‘Tamam’ butonuna ikinci kez onay vererek işleminizi sonuçlandırabilirsiniz. Dilerseniz ikinci kez onay vermeyi uygulama ayarlarından kaldırabilirsiniz.

Nasıl emir verebilirim ve emirlerimi, işlemlerimi nasıl takip edebilirim?

Kıymetli maden ve döviz ürünlerinden herhangi birisinin üzerine gelip ekran üzerinden sağdan sola kaydırdığınız zaman beliren menüden ‘Satış Emri Ver’, ‘Alış Emri Ver’ seçeneklerini kullanarak emir giriş yapabilirsiniz.
TradePlus alt menüsünde yer alan “İzle” sekmesini kullanarak açılan sayfadan portföyünüzü görüntüleyebilir, işlemlerinizi ve emirlerinizi takip edebilirsiniz. Bekleyen emirler sekmesinde gerçekleşmemiş emirlerinizi görebilir, dilerseniz iptal edebilirsiniz. Emir gerçekleştiğinde gerçekleşen emirleri uygulama içerisindeki bildirim ekranından görüntüleyebilirsiniz.
Ana ekranda yer alan kurları sola kaydırarak “Alarm Kur” seçeneği üzerinden veya alt menüde yer alan “Daha Fazla” menüsünde yer alan “Alamlar” butonuyla ilgilendiğiniz fiyat seviyesine alarm kurabilirsiniz.

Uygulamada kullanılan hesapları nasıl değiştirebilirim?

TradePlus alt menüsünde yer alan ‘Daha Fazla’ sekmesine dokunarak açılan sayfadan ‘Hesaplarım’ menüsü seçilir. Bu menüde ‘Hesaplarım’ başlığı altında her bir para birimi için dilediğiniz cari hesaplarınızı seçebilirsiniz. Ayrıca ekranda bulunan Portföy ekranında hesaplarınızın toplam değerini görüntüleyebilirsiniz.

Varsayılan döviz miktarı büyüklüklerini nasıl değiştiririm?

Tradeplus’ta döviz ve kıymetli maden ürünleri için alım satım ekranında 5’er adet varsayılan ön tanımlı miktar değeri bulunmaktadır. Bu değerleri, TradePlus alt menüsünde yer alan ‘Daha Fazla’ sekmesinden sonra Ayarlar > Varsayılan Alış – Satış Tutarları menüsünü takip ederek değiştirebilirsiniz.

Mobil/İnternet Şube, Trade Plus ve tüm Kuveyt Türk şubelerinden gerçekleştireceğiniz döviz ve kıymetli maden alış işlemlerinizde, alış tutarı üzerinden binde 2 oranında BSMV hesaplanmaktadır.