İçeriğe Git İçeriğe Git Alt Bölüme Git
  • Yatırım fonu, hisse senedi, 5/24 anlık kurlarla döviz ve kıymetli maden işlemleri yapabilirsiniz.
  • Alım-satım emri verilebilirsiniz. 
  • Döviz ve kıymetli maden ürünlerine yönelik gelişmiş grafik teknolojisini ve teknik analiz araçlarını kullanabilirsiniz.
  • Tüm portföyünüzü tek ekranda görüntüleyebilirsiniz
  • Piyasa haberlerini takip edebilir; paylaşımda bulunabilirsiniz.
  • Fiyat alarmları kurabilirsiniz.
  • TradePlus cari hesaplarınızla entegre çalışır ve işlemleriniz hesabınıza yansır.
  • Uygulamayı, Android veya iOS işletim sistemli tüm akıllı telefonlarınıza indirebilirsiniz.
  • Henüz Kuveyt Türk müşterimiz değilseniz, uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra “Müşteri Ol” menüsü üzerinden müşteri olup uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.
 

 Sıkça Sorulan Sorular

Trade Plus nedir, nereden indirebilirim?

TradePlus, yatırım fonu, hisse senedi, 5/24 anlık kurlarla döviz ve kıymetli maden işlemlerinizi yapabileceğiniz bir mobil uygulamadır. TradePlus ile sunulan yatırım ürünleri faizsiz finans ilkeleriyle uyumludur. Uygulamayı Android veya iOS işletim sistemli akıllı telefonunuza indirebilirsiniz.

TradePlus’a nasıl giriş yapacağım?

TradePlus’a ilk girişinizde Kuveyt Türk müşteri numaranız, internet bankacılığı şifreniz (www.kuveytturk.com.tr‘den internet şubeye girerken kullanılan şifre) ve gizli kelimenizi kullanarak uygulamanın tek seferliğine aktivasyonunu yapmalısınız. Aktivasyon işleminizin ardından PIN kodu belirlemeniz gerekmektedir. Bu aşamadan sonra dilediğiniz zaman TradePlus’a tek PIN ile giriş yapabilirsiniz.
 
Kuveyt Türk müşteri numaranızı, internet bankacılığı şifrenizi ve gizli kelimenizi biliyor olmanız gerekmektedir. İnternet bankacılığı şifrenizi veya gizli kelimenizi belirlememiş veya unutmuş iseniz 08502510123 numaralı Çağrı Merkezimizden destek talep edebilirsiniz. İnternet veya Mobil Şube kullanıcısı değilseniz kullanıma açtırmak için şubenizle görüşebilirsiniz.

TradePlus’ta hangi işlemleri yapabilirim?

Yatırım fonu, hisse senedi ve 5/24 anlık kurlarla döviz ve kıymetli maden (altın, gümüş, platin) işlemlerinizi yapabilirsiniz. İşlem yapmak istediğiniz ürünlere göre kendi Ana Sayfa’nızı oluşturarak; alım-satım emri verilebilir; döviz ve kıymetli maden ürünlerine yönelik gelişmiş grafik teknolojisini ve teknik analiz araçlarını kullanabilirsiniz. Tüm portföyünüzü tek ekranda görüntüleyebilirsiniz. Piyasa haberlerini takip edebilir; paylaşımda bulunabilirsiniz. Fiyat alarmları kurabilirsiniz.

TradePlus’ta nasıl alım satım yapabilirim?

TradePlus ile anlık fiyatlarla alım-satım veya emir seçeneğini kullanarak işlem yapabilirsiniz. Ekranda miktar, hesap ve tutar seçebileceğiniz alanlar bulunmaktadır. İlgili işlem detaylarını girdikten sonra Al yada Sat düğmesine dokunmanız gerekmektedir. İlgili düğmeye dokunduktan sonra TradePlus beş saniye boyunca kuru sabitleyip işlemi gerçekleştirmeniz için ‘Tamam’ düğmesine dokunmanızı bekleyecektir. Süre bitmeden ‘Tamam’ düğmesine dokunulması durumunda işlem gerçekleşir.

Nasıl emir verebilirim ve emirlerimi, işlemlerimi nasıl takip edebilirim?

Döviz ve kıymetli maden ürünlerinden herhangi birisinin üzerine gelip ekran üzerinden sağdan sola kaydırdığınız zaman beliren menüden ‘Satış Emri Ver’, ‘Alış Emri Ver’ seçeneklerini kullanarak emir giriş yapabilirsiniz. Yine aynı menüde yer alan Alarm Kur menüsü üzerinden ilgilendiğiniz fiyat seviyesine alarm kurabilirsiniz. TradePlus alt menüde yer alan İşlemler sekmesine dokunarak açılan sayfadan işlemlerinizi takip edebilirsiniz. İşlemler sayfası,  İşlemler, Bekleyen Emirler, Gerçekleşen Emirler, İptal Edilen Emirler bölümlerinden oluşmaktadır. Bekleyen sayfasında henüz gerçekleşmemiş emirlerinizi düzenleyebilir veya iptal edebilirsiniz. Emir verildiğinde banka kuru, müşteri tarafından belirlenen kur seviyesine geldiğinde işlem gerçekleşir ve e-posta ile bilgilendirilme yapılır. 

Uygulamada kullanılan hesapları nasıl değiştirebilirim?

TradePlus alt menüsünde yer alan ‘Daha Fazla’ sekmesine dokunarak açılan sayfadan ‘Hesaplarım’ menüsü seçilir. Bu menüde ‘Hesaplarım’ başlığı altında her bir para birimi için dilediğiniz cari hesaplarınızı seçebilirsiniz. Ayrıca ekranda bulunan Varlıklarım ekranında hesaplarınızın toplam değerini görüntüleyebilirsiniz.

Varsayılan döviz miktarı büyüklüklerini nasıl değiştiririm?

Tradeplus’ta döviz ve kıymetli maden ürünleri için alım satım ekranında 5’er adet varsayılan öntanımlı miktar değeri bulunmaktadır. Bu değerleri, TradePlus alt menüsünde yer alan ‘Daha Fazla’ sekmesinden sonra Ayarlar > Varsayılan Alış – Satış Tutarları menüsünü takip ederek değiştirebilirsiniz.

Döviz ve kıymetli maden alış işlemleri üzerinden alınan BSMV( Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi) oranı, 30/09/2020 tarihinden itibaren, yüzde birden (%1) binde 2 (%0.2)’ye düşürülmüştür.
Mobil/İnternet Şube, Trade Plus ve tüm Kuveyt Türk şubelerinden gerçekleştireceğiniz döviz ve kıymetli maden alış işlemlerinizde, alış tutarı üzerinden binde 2 oranında BSMV hesaplanmaktadır. Ayrıca günlük 100 gr ve üzeri altın alımlarının 1 iş günü sonra kullanıma açılması uygulaması devam etmektedir