İçeriğe Git İçeriğe Git Alt Bölüme Git

Emtea Nakliyat Sigortası, bir malın bir taşıma aracı ile (gemi, kamyon, uçak ya da tren) bir yerden bir yere taşınması sırasında poliçede yer alan kloz ve şartlar uyarınca bir kaza ya da olaya bağlı olarak görebileceği fiziki zararı teminat altına alır.

Bu sigorta ile sigorta konusu emtea için üç farklı teminat alınabilir:

Tam Ziya Teminatı

Malın taşıma aracı ile birlikte tüm değerini yitirecek şekilde tamamen zarar görmesi hali.

Dar Teminat

Malın tam ziya ile tamamen zarar görmesi riskine ilave olarak, taşıyan aracın yapacağı kazaya bağlı olarak (çarpma, çarpışma, devrilme, yangın) kısmi zararlar da teminat altına alınır. Bu teminat için (Institute Cargo Clauses [C]) ile belirtilen özel şartlar uygulanır.

Geniş Teminat

Genellikle (All Risks) olarak bilinir. Bu teminat için özel şart niteliğini haiz (Institute Cargo Clauses [A]) ile belirtilen istisnalar dışındaki tüm riskler teminat altına alınır.

Diğer Nakliyat Sigortaları şöyle:

Kıymet Nakliyat Sigortası

Altın gibi değerli madenler ve taşlar, mücevher, nakit para ve benzeri kıymetli malların bir taşıma aracı ile (gemi, kamyon, uçak ya da tren) bir yerden bir yere taşınması sırasında poliçede yer alan kloz ve şartlar uyarınca bir kaza sonucunda zarar görmesi ve/veya silahlı gasp ve soygun riskleri teminat altına alınır.

Tekne Sigortası

Poliçede belirtilen süre içinde gemi veya diğer deniz ve göl araçları ya da bunlara ilişkin diğer sigorta ettirilebilir menfaatlerin maruz kalabileceği rizikoları, poliçede belirlenen koşullara bağlı olarak güvence altına alır.

Ürünler hakkında detaylı bilgilere www.neova.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Emtea Nakliyat Sigortası Genel Şartları için tıklayınız. 

Neova Sigorta

Neova Sigorta’nın faaliyet gösterdiği branşlardaki en önemli ilkesi bütün operasyon ve anlaşmalarında faizsizlik prensibine gösterdiği titizliktir.

Detaylı Bilgi