İçeriğe Git İçeriğe Git Alt Bölüme Git

Emtia Nakliyat Sigortası, bir malın bir taşıma aracı ile (gemi, kamyon, uçak ya da tren) bir yerden  başkabir yere taşınması sırasında poliçede yer alan kloz ve şartlar uyarınca bir kaza ya da olaya bağlı olarak görebileceği fiziki zararı teminat altına alır.

Teminat Çeşitleri

Tam Ziya Teminatı

Malın taşıma aracı ile birlikte tüm değerini yitirecek şekilde tamamen zarar görmesi hali.

Dar Teminat

Malın tam ziya ile tamamen zarar görmesi riskine ilave olarak, taşıyan aracın yapacağı kazaya bağlı olarak (çarpma, çarpışma, devrilme, yangın) kısmi zararlar da teminat altına alınır. Bu teminat için (Institute Cargo Clauses [C]) ile belirtilen özel şartlar uygulanır.

Geniş Teminat

Genellikle (All Risks) olarak bilinir. Bu teminat için özel şart niteliğini haiz (Institute Cargo Clauses [A]) ile belirtilen istisnalar dışındaki tüm riskler teminat altına alınır.

Ürün Türleri

Kıymet Nakliyat Sigortası

Altın gibi değerli madenler ve taşlar, mücevher, nakit para ve benzeri kıymetli malların bir taşıma aracı ile (gemi, kamyon, uçak ya da tren) bir yerden bir yere taşınması sırasında poliçede yer alan kloz ve şartlar uyarınca bir kaza sonucunda zarar görmesi ve/veya silahlı gasp ve soygun riskleri teminat altına alınır.

Tekne Sigortası

Poliçede belirtilen süre içinde gemi veya diğer deniz ve göl araçları ya da bunlara ilişkin diğer sigorta ettirilebilir menfaatlerin maruz kalabileceği rizikoları, poliçede belirlenen koşullara bağlı olarak güvence altına alır.

Kimler Yararlanabilir?

Genel olarak ya da sıklıkla taşıma, dağıtım vb. faaliyetlerini yürüten nakliyat firmaları, lojistik firmaları, ithalat ve ihracat yapan firmalar nakliyat sigortasından yararlanabilmektedir. Müşterilerimiz kimliklerini ve sevkiyata konu mal ile sevk aracının bilgilerini beyan ederek en yakın şubemizden nakliyat sigortası yaptırabilmektedir. Hizmet ücreti ise sigorta şirketi tarafından işlem bazında hesaplanmaktadır.

Ürünler hakkında detaylı bilgilere www.neova.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Emtia Nakliyat Sigortası Genel Şartları için tıklayınız

Neova Sigorta

Neova Sigorta’nın faaliyet gösterdiği branşlardaki en önemli ilkesi bütün operasyon ve anlaşmalarında faizsizlik prensibine gösterdiği titizliktir.

Detaylı Bilgi
 

Sigorta Başvurusu

Ön başvurunuzu yapın, size ulaşalım!
 
 

İşin İçin Müşteri Ol 

Şahıs Şirketi Sahibi
ya da Çiftçiyseniz  
Hemen