Arama Yapın

Nakliyat Sigortaları aracılığıyla yükünüzün lojistik süreçlerinde zarar görmesi riskinin üstesinden kolayca gelin!

Nakliyat Sigortası Nedir?

Nakliyat Sigortası, malın bir taşıma aracı (gemi, uçak, kamyon, tren) ile nakliyesi esnasında görebileceği fiziki zararı teminat altına alır. Hangi zararların teminat altında olduğu, poliçede yer alan kloz ve şartlar çerçevesinde belirlenir.

Nakliyat Sigortası’na Kimler Başvurabilir?

Taşıma, dağıtım vb. faaliyetleri yürüten firmanız varsa Nakliyat Sigortası’na başvurabilirsiniz. Sigorta başvuru sürecinde kimlik, sevkiyata konu mal ve sevk aracı bilgilerini temin etmeniz yeterlidir.

Poliçe prim tutarı, sigorta şirketi tarafından işlem bazında hesaplanır.

Nakliyat Sigortası Çeşitleri

Kıymet Nakliyat Sigortası

Altın gibi değerli madenler ve taşlar, mücevher, nakit para ve benzeri kıymetli malların taşınması sırasında kaza sonucunda zarar görmesi ve/veya silahlı gasp, soygun riskleri teminat altına alır.

Tekne Sigortası

Poliçede süresi dahilinde gemi veya diğer deniz/göl araçları ile bunlara ilişkin diğer sigorta ettirilebilir menfaatlerin maruz kalabileceği rizikoları teminat altına alır.

Nakliyat Sigortası Teminatları

Tam Ziya Teminatı

Malın, taşıma aracı ile birlikte tüm değerini yitirecek şekilde tamamen zarar görmesi halini kapsar.

Dar Teminat

Malın, tam ziya riskine ilaveten taşıyan aracın yapacağı kazaya bağlı olarak kısmi zarar görmesi halinde devreye girer. Dar teminat, Institute Cargo Clauses (C) ile belirtilen özel şartlar dahilinde uygulanır.

Geniş Teminat

All Risks olarak da bilinen Geniş Teminat, özel şart niteliğine haiz Institute Cargo Clauses (A) ile belirtilen istisnalar dışındaki tüm riskleri teminat altına alır.

Nakliyat Sigortası hakkında detaylı bilgi edinmek için www.neova.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Emtia Nakliyat Sigortası Genel Şartları’nı incelemek içinse lütfen tıklayın.

Nakliyat Sigortası Başvuruları Hangi Kanallardan Yapılabilir?

Kuveyt Türk Mobil üzerinden dakikalar içerisinde müşterimiz olup size en yakın şubemiz aracılığıyla Nakliyat Sigortası başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru sürecini hızlandırmak için dilerseniz ön başvuru formunu doldurabilirsiniz.

İthalat ve ihracat başta olmak üzere tüm lojistik süreçlerinizi ilgilendiren kapsamlı çözümler için Kuveyt Türk’ü tercih edin!