İçeriğe Git İçeriğe Git Alt Bölüme Git
KT Bank AG olarak, Almanya ve Euro Bölgesi‘ nde, etik, sürdürülebilir ve şeffaf hizmet anlayışımızla, Katılım Bankacılığı ilkelerine göre finansal ürünler ve hizmetler sunan ilk bankayız. Benzersiz bir iş modelinin öncü bankası olarak, bireysel ve ticari müşterilerimizi ağırlıyoruz.

Misyonumuz

Sosyal sorumluluk sahibi, Müslüman toplulukların yanı sıra etik yatırımlarla ilgilenen tüm vatandaşların ilk tercihi olan bir banka olmaktır.

Faaliyetlerimiz

Yüzde yüz Kuveyt Türk sermayeli bankamız, Frankfurt/ Almanya merkezli faaliyetlerini sürdürmektedir. 2004 yılından beri Mannheim/ Almanya‘ daki şubesi üzerinden Katılım Bankacılığı‘ nın öncülüğünü üstlenen Kuveyt Türk, 2010 yılında da Almanya bankacılık otoritesi BaFin‘ den mevduat brokerlığı lisansı alarak faaliyetlerini genişletmiştir. 2015 yılında ise KT Bank AG, mevduat ve finansman işlemlerini de içeren, tam bankacılık lisansı almıştır.

Ayrıca Alman Bankaları Tasarruf Mevduatı ve Sigorta Fonu ("Entschädigungseinrichtung deutscher Banken GmbH" - EdB) üyesi olan KT Bank AG, 100.000 €‘ ya kadar müşteri mevduatlarını teminat altına almaktadır. Berlin, Frankfurt, Mannheim ve Köln‘ de bulunan toplam 4 şubede faaliyetlerini sürdüren KT Bank AG, kıta Avrupasının diğer ülkelerinde de Katılım Bankacılığı hizmetleri sunmayı planlamaktadır.

Detaylı bilgi için tıklayınız