İçeriğe Git İçeriğe Git Alt Bölüme Git

Kuveyt Türk, kalıcı sanat eserleri bırakılmasını destekleyerek toplumsal değerleri sanat yoluyla da muhafaza etmeye ve aktarmaya gayret ediyor. Bu amaçla Türk-İslam sanatlarının önemli sanatçılarının eserlerini de toplayarak koruma altına alıyor. Aralarında kat’ı, minyatür, tezhip, ebru, tombak, küfi ve hat eserlerinin bulunduğu 250’ye yakın eseri Genel Müdürlük binasında ve şubelerinde sergiliyor.

Bunun yanı sıra Kuveyt Türk Genel Müdürlüğü sanat galerisinde dönemsel olarak gerçekleştirdiği sergilerle birçok sanatçının eserlerine ev sahipliği yapıyor.

Kuveyt Türk, Türkiye Diyanet Vakfı bünyesindeki Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (KAGEM) ile ortaklaşa yürüttüğü İstanbul Beşiktaş’ta bulunan Sinan Paşa Camii avlusundaki 12 odanın tefrişinin yapılması ve sanat atölyeleri olarak kullanılması projesini de hayata geçirdi.

TDV KAGEM-Kuveyt Türk Sanat Atölyelerinde hat, tezhip, minyatür, çini, ebru gibi Türk-İslam sanatları başta olmak üzere soyut resim, kaligrafi ve musiki alanlarında da çalışmaların yapılmasının yanı sıra gençlerimize rol model olacak eğitmenler tarafından dersler veriliyor.

Bağış

İnternet şubemizdeki bağış menüsünden
 istediğiniz kuruma kolayca bağış yapmak için