Arama Yapın

KAÇUV ile “Umuda Destek” Projesi

KAÇUV

KAÇUV 2. Aile Evi, çocuklarının kanser tedavisi için İstanbul’a gelen ihtiyaç sahibi ailelere hizmet veriyor.

Kuveyt Türk, günümüzde etki alanı giderek artan kansere karşı farkındalık oluşturmak ve kanser tedavisi gören çocuklara umut olmak amacıyla Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) tarafından yürütülen Umuda Destek projesine 2013 yılından bu yana destek veriyor. Kuveyt Türk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Haftası boyunca tüm banka kartlarıyla yapılan işlem sayısı kadar bağış yaparak kanserli çocuklar için inşa edilen KAÇUV 2. Aile Evi’ne destek sağlıyor.

KAÇUV 2. Aile Evi hizmete girdi.

KAÇUV’un kanser tedavisi nedeniyle İstanbul'a gelmek zorunda kalan çocuklara, aileleriyle birlikte ücretsiz konaklama imkânı sunduğu Aile Evi'nin ikincisi 22 Ocak 2020’de Pendik'te açıldı.

Kuveyt Türk’ün desteğiyle hayata geçirilen KAÇUV 2. Aile Evi'nde tedavi gören çocuklara ve ailelerine uygun yaşam alanı sunuluyor. KAÇUV, aile evleriyle, tedavi gören çocuklar ve ailelerinin ücretsiz konaklamanın yanı sıra psiko-sosyal destekler, gıda, hijyen, mutfak ve kısmi giyim ihtiyaçlarını karşılıyor.

Odaların ailelerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dizayn edildiği 6 kattan oluşan 2. Aile Evi'nde 22 ailenin konaklayabileceği 22 oda bulunuyor. En üst katta büyük bir oyun odası, anneler için atölye alanı, sınıf, bilişim odası ve psikolog odası yer alıyor.

Kuveyt Türk, 2020 yılında ise Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın “Umut Kutular” projesine destek vererek kanser hastalığıyla mücadele eden çocukların ve ailelerinin hijyen ihtiyaçlarını karşıladı.