İçeriğe Git İçeriğe Git Alt Bölüme Git
  • Kuveyt Türk Finans Grubu, koronavirüs salgınından etkilenen gerçek ihtiyaç sahiplerine destek olmak amacıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyasına 20 milyon TL bağışta bulundu. 
  • Kuveyt Türk, 24 Ocak 2020’ta Elazığ’da meydana gelen depremden etkilenen vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla 1 milyon TL bağışta bulundu. 
  • Kuveyt Türk, vatan hizmeti esnasında şehit olan Mehmetçiklerin bakmakla yükümlü oldukları yakınları ile gazi ve engelli Mehmetçiklere destek olan TSK Mehmetçik Vakfı’na 1 milyon TL bağışta bulundu. 
  • “En büyük sorumluluğumuz insan” diyen Kuveyt Türk, insanî yardım kampanyalarına verdiği desteği Arakan Müslümanları ile sürdürdü. 1 milyon TL ile bağış kampanyası başlatan Kuveyt Türk, çalışanlarının ve müşterilerinin desteğiyle 7 milyon TL’yi aşan miktarı Kızılay’a emanet etti. 
  • Kuveyt Türk sağduyunun, birlik ve beraberliğin her zaman destekçisi olmak adına 15 Temmuz kampanyasına 1 milyon TL bağışta bulundu. 
  • Kuveyt Türk, Soma’da meydana gelen maden kazasından etkilenen ailelere destek olmak amacıyla AFAD’a 2014 yılında 1 milyon TL bağışta bulundu. 
  • Kuveyt Türk, Ekim 2011 tarihinde Van’da meydana gelen depremden etkilenenlere yardım eli uzatmak için düzenlenen kampanyaya destek verdi.  
  • Kuveyt Türk, 2011 yılında Türk Kızılay ile birlikte Afrika Yalnız Değil kampanyası düzenledi. Toplanan ayni ve nakdi yardımlar Türk Kızılay’ın yardım gemisi aracılığıyla bölgeye ulaştırıldı.  
  • Kuveyt Türk, 2010 yılındaki sel felaketinin ardından Pakistan’a 1 milyon TL nakdi yardımda bulundu.

Kuveyt Türk Finans Grubu’ndan ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’e Destek

Kuveyt Türk Finans Grubu, koronavirüs salgınından etkilenen gerçek ihtiyaç sahiplerine destek olmak amacıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyasına 20 milyon TL bağışta bulundu.
 
Değerlerimizle büyüyoruz” anlayışıyla sahip olduğumuz tüm varlıkların korunması, geliştirilmesi ve yaşatılması için birçok sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren Kuveyt Türk Finans Grubu, sivil toplum kuruluşlarına ve yardım kampanyalarına desteğini sürdürüyor.
 
Kuveyt Türk Finans Grubu, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgınıyla ilgili alınan tedbirlerden dolayı olumsuz etkilenen ihtiyaç sahiplerine destek olunmak amacıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyasına destek verdi. "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" sloganıyla başlatılan ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı nezdinde yürütülen kampanyaya 1 Nisan 2020 tarihinde 20 milyon TL bağışta bulunuldu. Kuveyt Türk Finans Grubu, çalışanlarına ve müşterilerine de Milli Dayanışma Kampanyasına destek olma çağrısında bulundu.

Kuveyt Türk’ten Depremzedelere 1 Milyon TL Bağış

Kurulduğu tarihten bu yana birçok insanî yardım kampanyasına destek veren Kuveyt Türk, 24 Ocak 2020 Cuma günü saat 20.55’te Elazığ’da meydana gelen depremden etkilenen vatandaşlarımızın acısına ortak olmak ve ihtiyaçlarının giderilmesine katkıda bulunmak amacıyla Türk Kızılay tarafından başlatılan “Haydi Türkiye! İyilik Sensiz Olmaz” yardım kampanyasına 1 milyon TL bağışta bulundu. Yardım kampanyasına Kuveyt Türk çalışanları ve müşterileri de destek verdi.
 
Kuveyt Türk ayrıca Elazığ depreminden etkilenen müşterilerinin, talep etmeleri halinde finansman taksitlerini ve kredi kartı ödemelerini hiçbir masraf almadan 3 ay erteledi.

Kuveyt Türk’ten Şehit Yakınları ve Gaziler için Mehmetçik Vakfı’na 1 Milyon TL Bağış

Kuveyt Türk, vatan hizmeti esnasında şehit olan Mehmetçiklerin bakmakla yükümlü oldukları yakınları ile gazi ve engelli Mehmetçiklere destek olan TSK Mehmetçik Vakfı’na 1 milyon TL bağışta bulundu.
 
“Değerlerimizle büyüyoruz” yaklaşımıyla Türkiye’nin sahip olduğu tüm varlıkların korunması, geliştirilmesi ve yaşatılması için birçok sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren Kuveyt Türk, sivil toplum kuruluşlarına ve insanı yardım kampanyalarına da desteğini sürdürüyor. Bu kapsamda Kuveyt Türk, şehit olan veya görev başında herhangi bir nedenle hayatını kaybeden erbaş ve erlerin bakmakla yükümlü oldukları yakınları ile gazi ve engelli Mehmetçiklere sosyal ve ekonomik destek sağlayan TSK Mehmetçik Vakfı’na 1 milyon TL bağışta bulundu. Yardım çeki, 24 Mayıs 2018 tarihinde Ankara’daki Mehmetçik Vakfı Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle vakıf yöneticilerine takdim edildi.

Kuveyt Türk'ten Arakan’a Yardım Eli

“En büyük sorumluluğumuz insan” diyen Kuveyt Türk, insanî yardım kampanyalarına verdiği desteği Arakan Müslümanları ile sürdürdü.

Sosyal sorumluluk sahibi bir katılım finans kuruluşu olma misyonuyla ihtiyaç sahiplerinin elinden tutmaya devam eden Kuveyt Türk, Myanmar’da sistematik şekilde zulme uğrayan ve Arakan’dan zorunlu göçe maruz bırakılan Müslümanlara yardım elini uzatarak bölgeye 22 Eylül 2017 tarihinde 1 milyon TL'lik bağışta bulundu.

Kuveyt Türk bağış yoluyla sağladığı bu desteğin yanı sıra Arakanlı Müslümanların ihtiyaçlarını gidermek amacıyla attığı bu adımı başlangıç sayarak çalışanları ve müşterileri nezdinde Arakan'a insanî yardım kampanyası da başlattı. Çalışanların ve müşterilerin verdiği destekle kısa sürede yardım miktarı 7 milyon TL’yi aştı. Türk Kızılay vasıtasıyla bölgeye ulaştırılan yardımlarla Arakanlı Müslümanların umutlarının yeşertilmesi amaçlandı. Yardımlar, Arakanlı göçmenlerin barınma, gıda, temiz içme suyu ve ilaç ihtiyaçlarının giderilmesinde değerlendirildi. 
 
Birleşmiş Milletler verilerine göre, 25 Ağustos 2017'den sonra Arakan'dan göç ederek Bangladeş'e sığınan Arakanlı Müslümanların sayısı 730 bini aştı. Ayrıca Arakan eyaletinin merkezinde yaşayan ve çoğunluğu ülke içinde yerinden edilmiş kişilerden oluşan Müslümanların sayası da 125 bini geçti. Uluslararası insan hakları kuruluşları, yayınladıkları uydu görüntüleriyle yüzlerce Arakan’daki köyün yok edildiğini kanıtladı. BM ve uluslararası insan hakları örgütleri, Arakanlı Müslümanlara yönelik şiddeti "etnik temizlik" ya da "soykırım" olarak adlandırıyor. Uluslararası medya ve kuruluşlarının Arakan eyaletine girişini ciddi oranda kısıtlayan Myanmar hükümeti, bugüne kadar Arakanlı Müslümanların dönüşlerine ilişkin verdiği sözleri de yerine getirmedi.


 
 

Bağış

İnternet şubemizdeki bağış menüsünden
 istediğiniz kuruma kolayca bağış yapmak için

 

  Galeri


          


                                     
 
 

 

Afrika Yalnız Değil Projesi

Kuveyt Türk, 2011 yılında Türk Kızılay ile birlikte Afrika Yalnız Değil kampanyası düzenledi.
 
Bugüne kadar birçok insani yardım kampanyasına iştirak eden Kuveyt Türk, Somali ve Afrika genelinde yaşanan kuraklık nedeniyle meydana gelen açlıkla mücadeleye destek olmak amacıyla Türk Kızılay ile birlikte 8 Ağustos 2011 tarihinde yardım kampanyası düzenledi. “Afrika Yalnız Değil” adı verilen kampanyaya çalışanların ve müşterilerin yoğun desteği oldu. Kuveyt Türk, toplanan yardımı Türk Kızılay’ın yardım gemisi aracılığıyla bölge insanlarına ulaştırdı.  

Pakistan Sel Felaketi Bağış Kampanyası

Kuveyt Türk, 2010 yılındaki sel felaketinin ardından Pakistan’a 1 milyon TL nakdi yardımda bulundu.
 
Kuveyt Türk, 2010 yılında sel felaketi yaşanan Pakistan için yardım kampanyası düzenledi. Kuveyt Türk, Pakistanlı afetzedelere ulaştırılması amacıyla Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Merkezi tarafından açılan yardım hesabına 1 milyon TL bağış yaptı.
 
Kuveyt Türk ayrıca selden etkilenen Pakistan halkının barınma, sağlık gibi temel ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik Türk Kızılay tarafından düzenlenen yardım kampanyasına destek verdi. Kuveyt Türk çalışanlarının ve müşterilerinin de iştirak ettiği yardım kampanyası sonucunda Türk Kızılay aracılığıyla Pakistan’da Kuveyt Türk Kardeşlik Köyü kuruldu. Köyde sel felaketi mağduru olan yaklaşık 100 aile barındırıldı. Mağdurların acil ihtiyaçlarına bir yıl boyunca cevap verildi. Gıda, giyecek, kırtasiye gibi temel ihtiyaç ürünleri Kuveyt Türk tarafından tedarik edilerek Kızılay aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Van Depremi Bağış Kampanyası

Kuveyt Türk, Ekim 2011 tarihinde Van’da meydana gelen depremden etkilenenlere yardım eli uzattı.
 
Kuveyt Türk, 23 Ekim 2011 tarihinde Van’da meydana gelen 7.1 şiddetindeki depremden etkilenen vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla düzenlenen yardım kampanyasına destek oldu. Kuveyt Türk ayrıca Van nüfusuna kayıtlı tüm müşterilerine araç ve konut finansmanında komisyonu kaldırdı.
 
Van ve ilçelerinde çok kuvvetli bir şekilde hissedilen ve bölgede yıkıcı hasara neden olan deprem çok sayıda can kaybına neden olmuştu. 604 vatandaşımızın hayatını kaybettiği depremde bin 966 vatandaşımız yaralanmış, 252 vatandaşımız ise enkazdan sağ olarak kurtarılmıştı.

Soma Maden Kazası Bağış Kampanyası

Kuveyt Türk, Soma’da meydana gelen maden kazasından etkilenen ailelere destek olmak amacıyla AFAD’a 2014 yılında 1 milyon TL bağışta bulundu.
 
Kuveyt Türk, 2014 yılında çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybetmesine neden olan Soma maden kazasında da mağdur ailelere bağış yoluyla destek oldu. 1 milyon TL’lik Kuveyt Türk desteği, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Çalışanlar nezdinde de bir yardım kampanyası başlatan Kuveyt Türk, bu kampanya kapsamında toplanacak bağışları da Soma’ya aktardı.

15 Temmuz Dayanışma Kampanyası

Kuveyt Türk sağduyunun, birlik ve beraberliğin her zaman destekçisi olmak adına kampanyaya 1 milyon TL bağışta bulundu.
 
Kuveyt Türk, 15 Temmuz 2016 tarihindeki silahlı darbe teşebbüsüne karşı koyarken şehit olan vatandaşların aileleri ile yaralanan vatandaşlara destek olunması amacıyla Başbakanlık tarafından başlatılan 15 Temmuz Dayanışma Kampanyası’na sağduyunun, birlik ve beraberliğin her zaman destekçisi olmak adına 1 milyon TL bağış yaptı.

Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezi

Kuveyt Türk, faizsiz bankacılık alanında yapılan çalışmaların genişletilmesine katkı sağlamak amacıyla da İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (İZÜ) Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezi binası yapımına 6 Milyon TL tutarında destek verdi.