İçeriğe Git İçeriğe Git Alt Bölüme Git

Kuveyt Türk’te döviz alım satım işlemlerinizi tüm şubeATMİnternet Şube ve Kuveyt Türk Mobil kanalları aracılığıyla gerçekleştirebilir ve Kuveyt Türk’te birikiminizi değerlendirebilirsiniz.
Endeksler, pazarlar, emtia ve diğer piyasalara ait verileri tek bir ekran üzerinden incelemek ve anlık gelişmelerden haberdar olmak isterseniz TradePlus uygulamasını App StorePlay StoreHuawei App Gallery’den akıllı telefonlarınıza indirebilirsiniz.
 
Uygulamayı indirdikten sonra müşterimiz olmasanız bile tüm özellikleriyle kullanmaya başlayabilirsiniz. Müşterimiz olmanız durumunda uygulamaya bir kere girip kendinizi tanıttıktan sonra tekrar giriş yapmaya gerek kalmadan tüm yatırım enstrümanlarının fiyatlarını takip edebilir, analizini yapabilir ve haberleri takip edebilirsiniz.
 
Tüm portföyünüzü tek bir ekran üzerinden görüntüleyebilir, uygulamamızın barındırdığı gelişmiş grafik teknolojisini ve teknik analiz araçlarını kullanabilir, görsel ve infografik içeriklere ek olarak, ilgi alanınıza göre kategorize edilmiş haberler ve ekonomik takvim ile piyasayı takip edebilir; paylaşımda bulunabilirsiniz.

Dijital Kanal İşlem Limitleri

 
İşlem Adı Bireysel Günlük Bireysel Aylık Kurumsal Günlük Kurumsal Aylık
Döviz Alış* 15,000,000 TL 250,000,000 TL 15,000,000 TL 250,000,000 TL
Döviz Satış* 30,000,000 TL 250.000.000 TL 30,000,000 TL 250,000,000 TL
Döviz ve Kıymetli Maden Alım-Satım Talimatı*** 1,000,000 TL - 1,000,000 TL -


*İşlem limitleri müşterilerimizin işlem yönüne göre farklılaşmaktadır. Müşterilerimizin döviz alış işlemlerinde 15,000,000 TL, döviz satış işlemlerinde ise 30,000,000 TL günlük limit bulunmaktadır. Arbitraj işlemlerinde ise günlük işlem limiti 15,000,000 TL’dir.
*Tüm dijital kanallardan yapılacak Döviz Alış-Satış işlemlerinde günlük 10 adet çatı işlem limiti bulunmaktadır.

**Tüm dijital kanallarımızdan 15 güne kadar geçerli döviz ve kıymetli maden alım satım emri verilebilmektedir.

** İşleminiz, günlük toplam alış / satış talimatı limiti dahilinde gerçekleştirilecektir. Günlük işlem limiti 1.000.000 TL olup, aynı gün için geçerli talimatların toplamı esas alınmaktadır.
  • Döviz ve diğer kıymetli maden alış işlemleri (altın harici) üzerinden alınan BSMV ( Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi) oranı binde 2 (%0.2)’dirKuveyt Türk Mobil / İnternet Şube ve tüm Kuveyt Türk şubelerinden gerçekleştireceğiniz döviz ve kıymetli maden alış işlemlerinizde (altın hariç), alış tutarı üzerinden binde 2 oranında BSMV hesaplanmaktadır.
  • Tutar üst limitleri ile adet limitleri aynı prensiplerle çalışmaktadır. Tutar limitleri, içerisinde bulunulan takvim günündeki (00.00 - 23.59 saatleri arasındaki) üst limiti ifade eder.
  • Tüm bunlara ek olarak, mesai dışı saatler için piyasa şartlarının uygun olduğu tüm döviz çiftlerinde gün içi marjlarla işlem yapılabilmekte olup, bu durumun oluşmadığı dövizler için marjlar gün içerisine göre açılmaktadır. Mesai dışında, gün içi marjları kullanılan dövizlerde, tüm kanallardan (TradePlus ve emirler dahil) yapılan tüm işlemler geçerli olmak üzere 9.500.000 TL çatı limiti bulunmaktadır. Gün içine göre marjları açılan dövizlerde ise tüm kanallardan (TradePlus ve emirler dahil) yapılan tüm işlemler geçerli olmak üzere 50.000 TL çatı limiti bulunmaktadır.
  • Mesai saatleri dışında, normal marjlar uygulanan dövizlerde, marjların açılması durumunda tutar üst ve adet limitleri marjların açık olduğu kurlar gibi çalışır. Yani çatı üst limiti 9.500.000 TL iken 50.000 TL'ye düşer.
  • Kur tutarı belirleyerek tek bir emir girişi yapılırken minimum 2.000 TL; maksimum 1.000.000 TL’lik giriş yapılabilir.
  • Toplamda maksimum 10 adet aktif emir oluşturulabilir. Aynı anda sistemde çalışan veya gerçekleşmeyi bekleyen emir sayısı 10 adet olabilir.
  • Bankanın kur marjlarının normalden daha geniş olduğu zamanlarda, döviz veya kıymetli maden işlemleri için emir işlem limitleri Kuveyt Türk Mobil, İnternet Şube, Telefon Bankacılığı, Tradeplus ve diğer tüm kanalların toplam işlem limiti maksimum 50.000 TL ile sınırlandırılır.
  • Burada belirtilen limitlerin tümü banka tasarrufundadır.

Döviz Kurları Hakkında

Diğer ülkelerin para birimlerine döviz denmektedir. Herhangi bir ülkenin para biriminin ülkemizdeki TL karşılığı ise "döviz kuru" olarak adlandırılmaktadır. Serbest piyasadaki döviz kurları, bazı sebepler nedeniyle anlık olarak kur farklılıkları gösterebilir. Güncel ekonomik gelişmeler, döviz alım-satım hacimlerinde gözlemlenen ciddi hareketler, güncel döviz kurları üstünde değişimlere neden olabilir. Döviz fiyatlarının yükselişinin ve düşüşünün birçok sebebi bulunmaktadır.
 
Bankamızın Finans Portalı sayfasındaki canlı döviz kuru tablosundan Dolar, Euro gibi para birimlerinin döviz kurlarını takip edebilir ve bu para birimlerinin alış satış fiyatlarındaki değişiklikleri anlık olarak gözlemleyebilirsiniz.

Hesabınızda bulunan dövizleri bozdurmak ve bu dövizlerinizin güncel kur karşılığını canlı olarak öğrenmek isterseniz; Kuveyt Türk Mobil ana sayfasında hesaplamalar sekmesine tıklayarak döviz çevirici ile anlık olarak TL çevirme / hesaplama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemle dövizinizi bozmadan anlık ne kadar bir tutar karşılığı bozabileceğinizi görebilirsiniz. Döviz dönüştürücü sekmesinde yapmanız gereken şey ilgili dövizi seçtikten sonra tutarı yazmak ve alış/satış seçiminizi yapmaktır.

Güncel döviz haberlerini takip etmek için TradePlus uygulamamız üzerinden haberler sekmesini ziyaret edebilirsiniz. Ekonomi uzmanlarının en güncel dolar yorumlarını inceleyebilir, döviz kuru üzerinde gerçekleşen hareketlerin nedenlerini ve serbest kur piyasası güncel durumunu yakından takip edebilirsiniz.
 
 

Müşteri Ol 

Avantajlı kurlarla döviz yatırımı için
Kuveyt Türk Mobil
görüntülü görüşmeyle hemen
müşterimiz olun.

 

Döviz Çevirici