İçeriğe Git İçeriğe Git Alt Bölüme Git

Şifre Oluşturma

444 0 123’ü aradıktan sonra;

Kredi kartı şifre almak için ;

Sesli IVR üzerinden "Kredi kartı şifre alma" söyleminde bulunduktan sonra Kredi Kartı Şifre İşlemleri menüsüne ulaşabilirsiniz. Bu menüde Kredi kart şifre alma işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Kredi kartı şifre değiştirmek için ;

Sesli IVR üzerinden "Kredi kartı şifre değiştirmek" söyleminde bulunduktan sonra Kredi Kartı Şifre İşlemleri menüsüne ulaşabilirsiniz. Bu menüde Kredi kart şifre değiştirme işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Kayıp ve Çalıntı

Kuveyt Türk Kredi Kartlarınızın kayıp olması ya da çalınması durumunda vakit kaybetmeden Kuveyt Türk Müşteri İletişim Merkezini arayarak kartınızın iptalini ve yenisinin gönderilmesini talep ediniz.

 • Kayıp ya da çalıntı kartınızın iptali için; 444 0 123 -> 0 tuşlayarak ya da ,
 • Sesli IVR üzerinden “kayıp çalıntı” ve ya “şüpheli işlem” söyleminde bulunarak şüpheli işlem bildiriminde bulunabilirsiniz.

Borç Öğrenme ve Ödeme

Kuveyt Türk Kredi Kartı Borcunuzu Nasıl Öğreneceksiniz?

 • Ekstre: Her ay sizin belirleyeceğiniz hesap kesim tarihlerine göre (ayın 8’i, 15’i, 23’ü veya 30’u) aynı tarihlerde adresinize gönderilecek ekstreler ile yaptığınız harcamaları, harcamalarınızın toplam tutarını, son ödeme tarihinizi kontrol edebilirsiniz. Ayrıca ekstrelerinizi, e-ekstre olarak e-posta adresinize isteyerek, doğanın korunmasına katkıda bulunabilirsiniz.
 • Kuveyt Türk Müşteri İletişim Merkezi: 444 0 123' ü arayarak Sesli IVR üzerinden “kredi kartı borç öğrenme“ söyleminde bulunup kredi kartı borcunuzu öğrenebilirsiniz.
 • Kuveyt Türk İnternet ve Mobil Şube: Yaptığınız harcamalarınızı, borcunuzu ve kart bilgilerinizi İnternet ve Mobil Şube'den kontrol edebilirsiniz.
 • Kuveyt Türk Şubeleri: Ekstre borcunuzu tüm Kuveyt Türk Şubeleri'nden öğrenebilirsiniz. Size en yakın şubemizi keşfedin.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Ödemelerinizi Nasıl Yapacaksınız?

Kuveyt Türk Kredi Kartı borcunuzu aşağıdaki seçeneklerden herhangi birini tercih ederek kolayca ödeyebilirsiniz.

 • Otomatik Ödeme Talimatı: Hesabınızın bulunduğu Kuveyt Türk şubesine yalnızca bir defaya mahsus olmak üzere, yazılı talimat vermeniz ile ekstre borçlarınız otomatik olarak yatırılacaktır. Sizin sadece, ekstre ödeme tarihlerinde gerekli miktarlarda hesabınızda para bulundurmanız yeterli olacaktır.
 • Kuveyt Türk Şubelerinden Ödeme: Ödemelerinizi Kuveyt Türk Şubeleri'ne uğramak suretiyle kolayca yapabilirsiniz. Size en yakın şubemizi keşfedin.
 • EFT ile Ödeme: Yurt içindeki tüm bankalardan kart numaranıza EFT havalesi ile ödemenizi kolayca yapabilirsiniz.
 • Kuveyt Türk İnternet ve Mobil Şube: Sale Plus Kredi Kartı borcunuzu İnternet ve Mobil Şube’den rahatlıkla ödeyebilirsiniz.
 • Kuveyt Türk Müşteri İletişim Merkezi : Sağlam Kart borç ödemenizi Müşteri İletişim Merkezi ’den (444 0 123) de rahatlıkla yapabilirsiniz. Ödeme için Müşteri İletişim Merkezini aradıktan sonra Sesli IVR ’ı kullanarak “Kredi kartı borç ödeme” söyleminde bulunulup kredi kartı borç ödeme işlemi tamamlanabilir.
 • PTT Şubeleri: Türkiye'deki bütün PTT şubelerinden ve Online PTT şubesinden de borcunuzu ödeyebilmektesiniz.

Aylık ödemeli hesaplarda düzenli ödemeler bir yıl boyunca maksimum 6 kez, 3 aylık ödemeli hesaplarda bir yıl boyunca maksimum 2 kez ödemesini aksatma hakkı vardır.

Fatura Ödeme Talimatı

Kuveyt Türk Kredi Kartı, Kuveyt Türk anlaşmalı kuruluşların faturalarını otomatik ödeme talimatı ile ödemenize yardımcı olmaktadır.

 • Kuveyt Türk İnternet Şube: Fatura Ödeme talimatlarını İnternet Şube'ye giriş yaptıktan sonra aşağıdaki basamakları izleyerek verebilirsiniz.

  Ödemeler -> Fatura Ödeme Talimatı

 • Kuveyt Türk Mobil Şube: Fatura Ödeme talimatlarını; Mobil Şube'ye giriş yaptıktan sonra aşağıdaki basamakları izleyerek verebilirsiniz.

  Ödemeler -> Faturalar -> Fatura Öde

 • Kuveyt Türk Şubeleri: Fatura Ödeme talimatlarını tüm Kuveyt Türk Şubeleri'nden verebilirsiniz. Size en yakın şubemizi keşfedin.

Kontör Yükleme

Kuveyt Türk Kredi Kartınız ile İnternet ve Mobil Şube'den ve tüm Kuveyt Türk İşlematik (ATM)'lerinden herhangi bir ekstra ücret ödemeden Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone kontör yüklemelerinizi yapabilirsiniz.

Atm Kart Özelliği

Kuveyt Türk İşlematik (ATM)'lerinde, Kuveyt Türk banka kartınızın yanı sıra kredi kartlarınızı da kullanabilir, ATM Bankacılığı'nın 7 gün 24 saat kesintisiz tüm hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Kuveyt Türk Kredi Kartınız ile Kuveyt Türk İşlematik (ATM)'lerinde şifrenizi kullanarak hesaplarınıza ve kredi kartı bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Ayrıca bakiyesi olan cari ve katılım hesaplarınızdan para çekebilmektesiniz.

Yurt Dışı Harcamalarınız

Yurt dışında yaptığınız harcamalar işlemin kayıt tarihindeki banka döviz alış kuru üzerinden endekslenerek bekleyen provizyonlarda gösterilir. İşlemin takas kaydı bankamıza ulaştığındaki banka döviz alış kuru üzerinden dönem içi hareketlere yansıtılır. Döviz alış kurunun değişmesine bağlı olarak bekleyen provizyondaki tutar ile dönem içi hareketlere yansıyan tutar farklı olabilir.

Ek Kart

Kuveyt Türk Kredi Kartına bağlı olarak, talebiniz doğrultusunda eşiniz ve 18 yaşını doldurmuş yakınlarınız için ek kart talep edebilirsiniz. Talep ettiğiniz ek kart asıl kartınızın limiti dahilinde sizin belirleyeceğiniz miktarlarda oluşturulabilmektedir. Ancak, ek kartlarla yapılan işlemlerden doğacak borçlardan dolayı, ek kart hamili de asıl kart sahibi ile birlikte müşterek ve müteselsilen sorumludur.

Sanal Kart

Sanal kart, internet üzerindeki alışverişlerinizde kullanabileceğiniz ve daha güvenilir bir ortamda alışveriş yapmanıza olanak sağlayan bir karttır. Kartınızın limitini (asıl kartınızın limitleri dahilinde) siz belirler ve bu kart için hiçbir ekstra ücret ödemezsiniz.

E-Ekstre

Kuveyt Türk Kredi Kartlarınızın ekstrelerini sadece e-posta yoluyla alarak; gereksiz kağıt tüketimini engelleyebilir, doğanın korunmasına siz de katkıda bulunabilirsiniz.

E-Ekstre başvurusu için;

 • Kuveyt Türk Müşteri İletişim Merkezi: 444 0 123'ü arayarak Sesli IVR üzerinden “Ekstre alma” söyleminde bulunarak ekstrelerinizin kolaylıkla sizlere e-posta olarak ulaştırılmasını talep edebilirsiniz.
 • Kuveyt Türk İnternet Şubesi: Kuveyt Türk İnternet Şubesi'ne giriş yaptıktan sonra aşağıdaki basamakları izleyerek ekstrelerinizin e-ekstre olarak gönderilmesini talep edebilirsiniz.
Kartlar -> Kartlarım -> Kart Detay Bilgileri -> Güncelle -> Ekstre Gönderim Seçenekleri
 • Kuveyt Türk Şubeleri: Bütün Kuveyt Türk Şubeleri'nden ekstrelerinizin e-ekstre olarak gönderilmesini talep edebilirsiniz. Size en yakın şubemizi keşfedin.

Kart Taksit Hesaplama Aracı

Harcamalarınızı taksitlendirin, taksit sayısını siz belirleyin.

Hemen Hesapla