İçeriğe Git İçeriğe Git Alt Bölüme Git

Siz de hayallerinizi süsleyen bir eve sahip olmak istiyorsanız, artık bu hayalinizi ertelemeyin!

 • Dilediğiniz eve hemen sahip olmak için başvurunuzu Kuveyt Türk Mobil’den yapın, konut finansmanınızı 60 aya varan vade, en avantajlı kâr oranlarından kullanın.
 • Kuveyt Türk müşterileri için finansman kullanmak artık çok daha kolay. Kuveyt Türk Mobil’den finansman başvurunuzu yapabilir ve gerekli belgeler ile şubeye giderek hemen işlemlerinizi tamamlayabilir ve istediğiniz eve hızlıca ulaşabilirsiniz.
 • Kuveyt Türk müşterileri şubeye gitmeden Kuveyt Türk Mobil'den başvuru yapabilirler! Eğer müşteri değilseniz hemen Kuveyt Türk müşterisi olabilir ve finansman işlemlerinizi Kuveyt Türk Mobil’den başlatabilirsiniz!
 • Konut işlemlerinde ekspertiz değeri, konut durumu ve  enerji sınıfına göre finanse edilebilir tutar değişmektedir.
  Sıfır konut finansmanlarında finanse edilebilecek tutarlar şu şekildedir:
 
Ekspertiz Değeri/Enerji Sınıfı A Sınıfı B Sınıfı Diğer
5 Milyona kadar konutlar %90 %85 %80
5-10 Milyon arasındaki konutlar %80 %75 %70
10-20 Milyon arasındaki konutlar %70 %65 %60
20 Milyon üzeri konutlar %60 %55 %50

İkinci el konut finansmanlarında finanse edilebilecek tutarlar şu şekildedir:
 
Ekspertiz Değeri/Enerji Sınıfı A Sınıfı B Sınıfı Diğer
1 Milyona kadar konutlar %90 %90 %90
1 Milyon -2 Milyon arasındaki konutlar %70 %65 %60
2-5 Milyon arasındaki konutlar %60 %55 %50
5-10 Milyon arasındaki konutlar Azami 3 Milyon TL Azami. 2,75 Milyon TL Azami 2,5 Milyon TL
10 Milyon üzeri konutlar %0 %0 %0

Örnek Maliyet Tabloları

Ek Ürün Kullanımı ile
Finansman Tutarı Vade Aylık Kar Oranı Taksit Tutarı Toplam Masraflar Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
100.000 TL 60 Ay 3,09% 3.683,25 TL 3.602,27 TL 3,9201 % 47,0412%
 • Finansman tahsis ücreti finansman tutarının %0,5’i olacak şekilde hesap edilip yıllık maliyete dahil edilmiştir.
 • Sigorta bedelleri (Konut, Dask, Kredili hayat sigortası) yıllık maliyete dahil edilmiştir.
 • Konut finansmanı için ekspertiz tutarı 3630 TL olarak yıllık maliyete dahil edilmiştir.
 • Konut finansmanı için ipotek tesis bedeli 826 TL olarak yıllık maliyete dahil edilmiştir.
 • 100.000 TL konut finansmanı için 1 yıllık konut ve dask sigortası prim tutarı 400 TL olarak hesap edilmiştir. Konut ve Dask sigortası bedelleri, evin konumu, yapısı, yaşı ve daire sayısına göre değişkenlik göstermektedir.
 • 100.000 TL konut finansmanı tutarı için 1 yıllık kredili hayat sigortası pirim tutarı 32 yaşındaki erkek müşteri için 542,27 TL olarak hesaplanmıştır. Kredili hayat sigortası bedeli, kredi tutarına, vadeye, yaşa ve kredi aylık kâr oranına göre değişkenlik göstermektedir.
 • Finansmanın 3 ay ertelemeli kullanılması durumunda ertelenen dönemlerdeki alınmayan karlar ilk taksit kar tutarına ilave edilmektedir.
Ek Ürün Kullanımı Olmadan 
Finansman Tutarı Vade Aylık Kar Oranı Taksit Tutarı Toplam Masraflar Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
100.000 TL 60 Ay 3,17% 3.745,91 TL 3.060 TL 3,9979 % 47,9747%
 • Finansman tahsis ücreti finansman tutarının %0,5’i olacak şekilde hesap edilip yıllık maliyete dahil edilmiştir.
 • Konut ve Dask sigorta bedelleri yıllık maliyete dahil edilmiştir. Kredili hayat sigorta bedeli yıllık maliyete dahil edilmemiştir.
 • Konut finansmanı için ekspertiz tutarı 3630 TL olarak yıllık maliyete dahil edilmiştir.
 • Konut finansmanı için ipotek tesis bedeli 826 TL olarak yıllık maliyete dahil edilmiştir.
 • 100.000 TL konut finansmanı için 1 yıllık konut ve dask sigortası prim tutarı 400 TL olarak hesap edilmiştir. Konut ve Dask sigortası bedelleri, evin konumu, yapısı, yaşı ve daire sayısına göre değişkenlik göstermektedir.
 • Finansmanın 3 ay ertelemeli kullanılması durumunda ertelenen dönemlerdeki alınmayan karlar ilk taksit kar tutarına ilave edilmektedir.
 • Kuveyt Türk Mobil’den gelen başvurular; kefilsiz ve kendinden teminatlı işlemlerdir. Sadece bireysel müşteriler için bu hizmet verilecektir. Konut bilgileri, finansman bilgileri ve gelir bilgileri girerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvurunuzun durumu “onaylandı” konumuna geldiğinde şubenize giderek finansman sözleşmelerini imzalamanız yeterli olacaktır.
Dijital Kanallardan Finansman

Dijital Kanallardan Konut Finansmanı adımları şu şekildedir;
 1. Kuveyt Türk müşteri değilseniz uzaktan hesap açılış ile Kuveyt Türk müşterisi olabilirsiniz.
 2. Kuveyt Türk Mobil’e giriş yapılır ve Finansmanlarım menüsünden başvuru yapılmak istenen finansman türü seçilir.
 3. Satın alınmak istenen konut bilgileri girilir
 4. Kullanılmak istenen finans bilgileri girilir.
  • Evinizi Kuveyt Türk ile anlaşmalı olduğumuz firmalardan alacağınızda size verilen Referans No girişi yaptığınızda işleminiz önceliklendirilir ve anlaşmanın içerdiği fırsatlardan yararlanabilirsiniz.
  • Fırsat Ürünlerini seçerek finansman oranında indirim alabilirsiniz. Başvuru anında seçilen fırsat ürünlerinin işlemleri şubede tamamlanır.
 5. Girilen bilgilerle Örnek Geri Ödeme Planı görüntülenir. Geri Ödeme Planı’nda aylık ödenecek tutar, toplam ödenecek tutar ve aylık ödeme planının detaylarını görebilirsiniz.
 6. Oluşturulan Geri Ödeme Planı ile ilerlemek isterseniz, işlemi ilerleterek meslek bilgileri doldurulur.
 7. Girilen bilgileri onaylandığında finansman başvurusu tamamlanır.
 8. Başvurularım ekranından başvurunuzun son durumunu görebilirsiniz.
 9. Başvurunuz onaylandığında Kuveyt Türk Çağrı Merkezi tarafından size yapılacak vekalet araması ile size satın alma vekaleti verilecektir.
 10. Başvurunuz “Onaylandı” konumuna geldikten ve vekalet araması yapıldıktan sonra şubenizi ziyaret ederek finansman işlemlerinizi şubede tamamlayabilirsiniz.
 11. Sözleşmeler ve şube işlemleri tamamlandıktan sonra hayallerinizdeki evi satın alabilirsiniz.
 12. Satın alma evraklarını şubeye iletildiğinde;
  • Evrak kontrolleri yapılır
  • Ekspertiz süreci başlatılır
  • Teminat işlemleri yapılır
  • Satıcıya ödeme yapılır ve finansman işlemleri tamamlanır.

Sabit Ödemeli Finansman

“Taksit tutarlarım her ay aynı miktarda olsun, ne ödeyeceğim belli olsun" diyen Kuveyt Türk müşterilerine özel Sabit Taksitli Konut Finansmanı ile Kuveyt Türk’ün avantajlı dünyasına adım atın. Bu dünyada 120 aya varan vadelerle, size özel oranlarla ev sahibi olmanız mümkün.

Düzensiz Ödemeli Finansman

Hangi ay ne kadar ödeme yapacağını belirlemek isteyen Kuveyt Türk müşterilerine özel Düzensiz Ödemeli Konut Finansmanı! Bu finansman aracılığıyla taksit miktarlarınızı dilediğiniz gibi düşürebilir, yükseltebilir ya da ara ödemeler yapabilir; ayrıca size özel taksit planını oluşturabilirsiniz.

Gurbetten Sılaya Gayrimenkul Finansmanı

 • Gurbetten Sılaya Gayrimenkul Finansmanında, yabancı ülkede yaşayan, kazançları yabancı para cinsinden olan Türk Vatandaşları ve mütekabiliyet listesinde yer alan yabancı ülke vatandaşları yararlanabilir.
 • Yurtdışı yerleşik Türk vatandaşları sadece TL cinsinden,
 • Mütekabiliyet listesinde yer alan yabancı ülke vatandaşları ise TL ve yabancı para cinsinden kullandırım yapabilirler.

Kentsel Dönüşüm Finansmanı - Yakında!

Kentsel Dönüşüm Finansmanı, Türkiye genelinde “Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi” olarak çıkan 6306 sayılı kanun kapsamında başlatılan Kentsel Dönüşüm çalışmalarında gerekli finansman desteğini sağlamak üzere oluşturulan bir finansman türüdür. Mevcut kanuna göre, afet alanında olsun veya olmasın can ve mal güvenliğini tehdit içeren her mevcut konum kentsel dönüşüm çerçevesinde değerlendirilmeye alınmaktadır. Mevcut kanun kapsamında, ilk olarak ülkemiz genelinde deprem afet riski öncelikli olan bölge ve meskenlerdeki mevcut yapıların yıkılması ve yerine deprem afet yönetmeliğe uygun modern yapılar yapılması planlanmaktadır.
Kentsel Dönüşüm sahasında olan ve riskli yapı raporunu alan binalar, projelendirme sürecinde yasa gereği BSMV’den muaf olacaktır. Konut ipoteği ile kullandırılan konut inşaat ve güçlendirme kredileri ve ticari işlem kapsamında değerlendirilen projeler, KKDF’den muaf olacaktır.

Kredi kullanarak riskli yapılarını yaptırmak veya başka yerden konut/işyeri edinmek isteyen hak sahipleri bağımsız bölüm başına 200 Bin TL’ye kadar (5’ten fazla bağımsız bölüm için maksimum 1 Milyon TL) kullandıkları kredide aşağıdaki avantajlardan yararlanabilmektedirler.
 
Konutta yıllık % 4 (aylık %0.33), iş yerinde de yıllık % 3 (aylık %0.25) kâr payı desteğinden yararlanmaktadır.

Arsa-İşyeri Finansmanı

Yatırım amaçlı arsa mı almak istiyorsunuz? Yeni bir dükkan mı satın alacaksınız? Ya da daha ucuza bir ofis mi buldunuz?

İşte tam sizin ihtiyaçlarınıza yönelik olan Arsa/İş Yeri Finansmanı 60 aya varan vadelerde siz müşterilerimizin hizmetinizde...

Arsa/İş Yeri Finansmanı'ndan yararlanmak için size en yakın şubemize gelebilir veya 444 0 123 Kuveyt Türk Çağrı Merkezi'ni arayabilirsiniz.

2B Finansmanı

2B yasasından yararlanıp hak sahibi olmak istiyorsanız, Kuveyt Türk 2B Finansmanı tam size göre. Arazinizi peşin alarak, 400 metrekareye kadar rayiç bedeli üzerinden %60, 400 metrekarenin üstü için %44 peşin alım indiriminden yararlanabilir, ödemelerinizi size uygun taksitler halinde gerçekleştirebilirsiniz.

Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi için size en yakın Şubemize gelebilir veya 444 0 123 Kuveyt Türk Çağrı Merkezi'ni arayabilirsiniz.

Koşulları

 • Hak sahipliği belgesi olan herkes başvuru yapabilecektir.
 • 2B arazisinin finansman ile alınması durumunda, 400 metrekareye kadar rayiç bedel üzerinden %60, 400 metrekare üstü için %44 peşin alım indirimi
 • 120 aya varan vade imkanları
 • Uygun finansman kullandırım oranları
 • Arazi değerinin %100’üne kadar finansman kullanabilme imkanı
 • Bütçenize uygun taksitlendirme fırsatları (ödemesiz dönem, aylık 3 aylık taksitlendirme seçenekleri...)

Anlaşmalı Konut Projelerimiz

Devam Eden & Bitmiş İnşaat Projeleri (DİP/BİP):

Müteahhit firmaların devam eden (%85’ten az tamamlanmış) ya da bitmiş (%85 ve üzeri tamamlanmış) inşaat projelerinin gerekli koşullar sağlandıktan sonra bankamız tarafından müteahhit firmanın satışlarına hız kazandırarak desteklenmesini amaçlar.

Konut Finansmanı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Neden Konut Finansmanı kullanmalıyım?

Kuveyt Türk Konut Finansmanı ile 60 aya varan uzun vade seçenekleri ve en avantajlı kâr oranlarıyla dilediğiniz eve hemen sahip olabilirsiniz.

Konut Finansmanı'ndan kimler yararlanabilir?

Kuveyt Türk müşterimiz olan herkes Konut Finansmanına başvurabilir. Eğer müşteri değilseniz hemen Kuveyt Türk müşterisi olabilir ve finansman işlemlerinizi Kuveyt Türk Mobil’den başlatabilirsiniz!

Konut Finansmanı başvurusu yapılabilen kanallar hangileridir?

Dilerseniz Kuveyt Türk Mobil aracığıyla dilerseniz size en yakın şubemize gelerek Konut Finansmanı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Kuveyt Türk Konut Finansmanı kâr oranları nelerdir?

Kuveyt Türk Konut Finansmanı'nı 60 ay vadeye kadar %3.50 oranından kullanabilirsiniz.

Kuveyt Türk Konut Finansmanı ödeme seçenekleri nelerdir?

Taksitlerinizi Kuveyt Türk Mobil aracılığıyla ya da size en yakın şubemize gelerek ödeyebilirsiniz.
 

Finansman Hesaplama

Vade Ay

Tahsis ücreti müşteriden peşin olarak tahsil edilecektir. Ödenecek toplam tutar finansman tahsis ücretini içermemektedir. Bu tablo bilgi amaçlıdır. Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş.'ni hiçbir şekilde taahhüt altına sokmaz.

Taksit Tutarı
Ödenecek
Toplam Tutar
Aylık Kar Oranı
Detaylı Bilgi ve Ödeme Planı
 

Müşteri Ol 

Kuveyt Türk Mobil
görüntülü görüşmeyle hemen
müşterimiz olun.