İçeriğe Git İçeriğe Git Alt Bölüme Git

POS terminalleri, mal veya hizmet satışı sırasında; kredi kartı sahibinin banka nezdindeki kart hesabını borçlandırıp, satılan mal veya hizmet bedelini tahsil ederek satıcının hesabına alacak olarak kaydeder. Bir sözleşme karşılığında bir bankanın POS terminalini kullanan satıcılar “Üye İş Yeri” olarak adlandırılırlar.

Üye İş Yeri Hizmetleri ise nakit paradan daha çok tercih edilen kredi ve banka kartlarını iş yerinizde kabul etmenizi sağlar. Üye İş Yeri olarak yurt genelinde yaygın Kuveyt Türk POS terminallerinden Visa, MasterCard ve Europay banka kartları ve kredi kartları ile işlem yapabilirsiniz. Kredi kartı ile mal ve hizmet satışı gerçekleştirebilir, kampanya ve taksit imkânlarından faydalanırsınız.

Kuveyt Türk Üye İş Yeri olmanın sağlayacağı avantajlar şu şekilde:

  • Kredi kartı ile tahsilat yaparak cirolarınızda artış görürsünüz.
  • Muhasebe kayıtlarınızı daha düzgün tutar ve nakit akışlarınızı daha kolay takip edebilirsiniz.
  • İş yerinde çok miktarda nakit bulundurma riskini en aza indirirsiniz.
  • Sahte para riskini ortadan kaldırırsınız.
  • Firmanızın müşterileriniz nezdindeki imajına olumlu katkı sağlarsınız.
  • İş yerlerinde dönemsel olarak yaşanan satış yoğunluklarındaki nakit sıkıntısını ortadan kaldırarak ciro ve iş yükünün daha düzenli hale gelmesini sağlarsınız.
  • Çek ve senet piyasalarındaki yüksek risklere karşılık tahsilat garantisi elde edersiniz.
  • Güvenlik riski bulunan iş yerlerinde hırsızlık, gasp vb. tehlikeleri en aza indirirsiniz.
  • Üye iş yeri bilgilerinizi internet bankacılığı üzerinden görüntüleyebilir, hesap özeti dökümü alabilirsiniz.

POS Çalışma Şekilleri

Ertesi Gün: POS cihazı üzerinden yapmış olduğunuz satışlar, komisyon karşılığı ertesi gün hesabınıza geçer.

Blokeli: POS cihazı üzerinden yapmış olduğunuz satışlar, hiçbir kesintiye uğramadan belirlenen bloke gün sonrasında hesaba geçer.

Blokeli ve Komisyonlu: POS cihazı üzerinden yapmış olduğunuz satışlar, belirlenen bir miktar bloke gün sonrasında daha düşük komisyonla hesabınıza geçer.

Her Haftanın Belli Bir Gününde Ödeme: Bir hafta boyunca POS cihazı üzerinden yapmış olduğunuz satışlar, haftanın belirlediğiniz bir gününde toplu olarak hesabınıza geçer.

Her Ayın Belli Bir Gününde Ödeme: Ay boyunca POS cihazı üzerinden yapmış olduğunuz satışlar, ayın belirlediğiniz bir gününde toplu olarak hesabınıza geçer.

Şube ve ATM'ler

Size en yakın Şube ve ATM'lere ulaşmak için