İçeriğe Git İçeriğe Git Alt Bölüme Git

Tarım ve Hayvancılık Finansmanı Nedir?

Tarım ve Hayvancılık Finansmanı; firmaların ihtiyaç duyduğu mal ve hizmet alım işlemlerini fonlamanın yanı sıra taksitli ticari finansman ve yatırım finansmanı işlemlerine de destek sağlamaktadır. Ürün sahiplerine nakit akışına uygun şekilde esnek geri ödeme planı sunulmaktadır.

Tarım ve Hayvancılık Finansmanı Özellikleri

  • Firmalar; TL, Dolar ve Euro cinsinden finansman kullanabilmektedir.
  • Size en uygun ödeme planı oluşturularak esnek geri ödeme imkanı sağlanmaktadır.
*Gerekli belgelere sahip firmalar için Yabancı Para(YP) kredi imkânı sunulmaktadır.

Kimler Yararlanabilir?

Tarım sektöründe faaliyet gösteren tüm müşterilerimiz, bankamızın sunduğu "Tarım ve Hayvancılık Finansmanı" ürünlerinden yararlanabilmektedir. Tarım ve Hayvancılık Finansmanı başvuruları şubelerimizden yapılmaktadır. Detaylı bilgi için size en yakın şubemizi ziyaret edebilirsiniz.
 

Bitkisel Üretim Finansmanı

Bahçe, tarla, örtü altı, topraksız gibi çeşitli bitkisel üretim konularında faaliyet gösteren gerçek/ tüzel kişi üreticilerin söz konusu faaliyetleri için tohum, ilaç, mazot gibi işletme ihtiyaçlarına yönelik finansman türüdür. Çiftçiler için hasat zamanında/yılda bir ödeme ile esnek vade imkanı sunulur.

Süt Hayvancılığı Finansmanı

Süt Hayvancılığı Finansmanı süt hayvancılığı işletmelerinin aşılama, ilaç, bakım, yem, süt hayvanı alımı gibi işletme giderlerine yönelik bir finansman türüdür. Nakit akışına uygun şekilde ayda bir, 2 ayda bir ya da 3 ayda bir esnek geri ödeme imkanı vardır. 4 yıla kadar vade sunulur.

Besi Hayvancılığı Finansmanı

Kesim amaçlı büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan işletmelere aşılama, ilaç, bakım, yem, hayvanı alımı gibi işletme giderlerine yönelik bir finansman türüdür. Nakit akışına uygun şekilde, yılda bire kadar esnek geri ödeme imkanı vardır.

Arıcılık Finansmanı

Arıcı gerçek/tüzel kişilerin kovan, malzeme, nakliye gibi ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik bir finansman türüdür. Üreticilerin nakit akışına uygun şekilde esnek vade yapısı bulunmaktadır.

Et Tavukçuluğu (Broiler) ve Yumurta Tavukçuluğu Finansmanı

Et tavukçuluğu(broiler) ve yumurta üretiminde bulunan üreticilerin girdi ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik üründür. Nakit akışına uygun şekilde esnek geri ödeme planı sunulur.

Traktör Finansmanı

Üreticilerimizin Sıfır ya da 2. el traktör alımlarının finansmanına yönelik üründür. Müşterilerimizin üretim çeşitliliğine bağlı olarak, gelir elde ettiği dönemlere/hasat zamanına göre esnek ödeme planı oluşturulabilmektedir.

Tarım Ekipman Finansmanı

Üreticilerimizin tarımsal ekipman alımlarını (pancar sökme makinası, pamuk toplama makinası, süt sağım ünitesi, süt depolama ünitesi, su tankı, v.b) finanse etmek amacı ile kullandırılır. Müşterilerimizin üretim çeşitliliğine bağlı olarak, gelir elde ettiği dönemlere/hasat zamanına göre esnek ödeme planı oluşturulabilmektedir.

Leasing Ekipman Finansmanı

Üreticilerimizin alımını yapacağı ekipman ürünlerinden leasing ile alınabilecek çeşitlerinin finanse edileceği üründür. Müşterilerimizin üretim çeşitliliğine bağlı olarak, gelir elde ettiği dönemlere /hasat zamanına göre esnek ödeme planı oluşturulabilmektedir.

Tarla Alımı Finansmanı

Müşterilerimizin tarla alımlarının finansmanına yönelik üründür. 5 yıla kadar vade imkanı vardır.

İş Yeri Finansmanı

Tarımsal işletmelerin faaliyetlerinde kullanacakları depo, ofis vs. iş yerlerinin alımlarında kullanacakları finansman ürünüdür. 5 yıla kadar vade imkanı vardır.

Konut Finansmanı

Gerçek/Tüzel kişi üreticilerimizin konut alımlarına yönelik bir finansman ürünüdür. Müşterilerimizin hasat dönemine uygun geri ödeme planı oluşturulur.

Araç Finansmanı

Tarımsal işletmelerin traktör haricinde satın alacakları araçların finansmanında kullanılacak üründür. Müşterilerimizin hasat dönemine uygun geri ödeme planı oluşturulur.

Tarım Finansmanı

Ön başvurunuzu yapın, size ulaşalım!
 
 

İşin İçin Müşteri Ol 

Şahıs Şirketi Sahibi
ya da Çiftçiyseniz  
Hemen