Arama Yapın

Birikimli Katılma Hesabı; küçük meblağlarla uzun vadede büyük birikimler yapmak isteyenlere uygun katılma hesabı ürünüdür. Minimum 3 yıl vade ile açabileceğiniz hesabınız sayesinde zamanla yüksek oranda tasarruf sağlayabilirsiniz. Siz de şimdi Birikimli Katılma Hesabınızı açabilir, geleceğinizi şimdiden şekillendirmek için birikim yapmaya başlayabilirsiniz.

Birikimli Katılma Hesabı Nasıl Açılır?

Hesap açmak için Kuveyt Türklü olmanız gerekir. Bunun için Kuveyt Türk Mobil’i kullanıp ya da size en yakın Kuveyt Türk şubesine gidip Kuveyt Türklü olabilir ve Birikimli Katılma Hesabı’nızı açtırabilirsiniz.

Birikimli Katılma Hesabı Özellikleri

 • En az 3 yıl, en çok 10 yıl vade ile hesap açabilirsiniz. 
 • Ödemelerinizi 1 aylık ya da 3 aylık periyotlarla gerçekleştirebilirsiniz.
 • Açılış için hesabınızda minimum 150 TL, 100 dolar, 100 euro veya 50 gr altın olması gerekir.
 • Belirlediğiniz periyotlarla yatırabileceğiniz minimum tutar 50 TL, 50 dolar, 50 euro ya da 1 gram altındır. 
 • Ödemelerinizi, cari hesabınızdan vereceğiniz talimatın yanı sıra kredi kartlarınızla da yapabilirsiniz.
 • Verdiğiniz talimat miktarını istediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.
 • Hesabınızın açılışında isterseniz toplu ödeme yapabilirsiniz.
 • Düzenli ödeme yapamayacağınız durumda; en fazla 5 ödeme atlayabilirsiniz.
 • Vadeden önce yalnızca 3 kez para çekebilir ya da tek seferde anaparanın %50’sine kadar istediğiniz tutarı çekebilirsiniz.
 • Hesabınızı vadeden önce kapatmanız durumunda, kapatma tarihine kadar hesabınızda biriken meblağ üzerinden hesaplanan brüt kâr payının %50’si ödenir.
 • Tüzel ya da gerçek kişi olmanıza bakılmaksızın, Birikimli Katılma Hesabı’nız ve cari hesaplarınızdaki 650.000 TL’ye kadar olan birikimleriniz Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) güvencesi altındadır.

Birikimli Katılma Hesabı Avantajları

 • Birikimli Katılma Hesabı açmak için ek bir ücret ödemenize gerek yoktur.
 • Tek bir talimat vererek düzenli olarak birikim yapabilir, istediğiniz zaman verdiğiniz talimatta değişiklik yapabilirsiniz.
 • Birikimli Katılma Hesabı sayesinde Türk lirasının yanı sıra dolar ve euro cinsinden ya da altın olarak birikim yapabilirsiniz.
 • Aylık ödemelerinizi cari hesabınızdan ya da kredi kartınızdan yapabilirsiniz.

Birikimli Katılma Hesabı İşlem Limiti

Birikimli Katılma Hesabı işlem limitleri; TL, dolar, euro ve altın için değişiklik gösterir. Tabloyu inceleyerek hem açılış bakiyelerini ve vadeye göre kâr paylaşım oranlarını hem de stopaj oranlarını görebilirsiniz.

Hesap Türleri ve Limitleri

Birikimli Katılma Hesabı Oranları(%)
Para Birimi Açılış Bakiyesi Paylaşım Oranı (Asgari 3 Yıl, Azami 10 yıl) Stopaj Oranları
TL 150 90-10 2.5*
USD 100 20-80 25
EUR 100 20-80 25
Altın 50 50-50 15

i.    Tüzel ya da gerçek kişi olmanıza bakılmaksızın, Birikimli Katılma Hesabı’nız ve cari hesaplarınızdaki 650.000 TL’ye kadar olan birikimleriniz Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) güvencesi altındadır.
ii.    Tablonun altındaki madde: *01.05.2024-31.07.2024 tarihleri arasında açılan ve vadesi yenilenen TL hesaplarda geçerli stopaj oranı.

Birikimli Katılma Hesabına Hangi Kanallardan Başvuru Yapılabilir?

 • Kuveyt Türk hesabınız varsa, birkaç adımda hızlı bir şekilde Birikimli Katılma Hesabı açmak için Kuveyt Türk Mobil’i kullanabilirsiniz.
 • Kuveyt Türk hesabınız yoksa, hesap açmak için Kuveyt Türk Mobil üzerinden Kuveyt Türklü olup hesabınızı hemen aktif hâle getirebilirsiniz.
 • Başvuru yapabileceğiniz diğer kanallar ise İnternet Şubesi ve Kuveyt Türk şubeleridir.
 • Hemen size uygun başvuru yöntemini seçip Birikimli Katılma Hesabı’nızı açın ve birikimlerinizi değerlendirmeye başlayın!

Sıkça Sorulan Sorular

Katılma Hesabı ve Birikimli Katılma Hesabı arasında ne fark var?

Katılma Hesabı açtığınızda, aylık minimum oranlarda ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca düzenli ödeme yapma zorunluluğunuz yoktur. Uzun vadeli birikim yapmak istiyorsanız açabileceğiniz Birikimli Katılma Hesabı’nda ise aylık düzenli olarak belirlediğiniz meblağı ödemeniz gerekir.

Hesaptan erken çıktığımda kazancımı nasıl alabilirim?

Hesaptan erken çıkmanız durumunda elde ettiğiniz kazançta kesinti meydana gelir. Hesap çıkış tarihine kadar Birikimli Katılma Hesabı’nızda biriken toplam tutar üzerinden brüt kâr payınız hesaplanır ve bu payın %50’si kesilir.

Hesabımdan istediğim zaman para çekebilir miyim?

Birikimli Katılma Hesabı’nızdan yalnızca vadeden önce 3 kez ya da anaparanın %50’si kadar para çekebilirsiniz. Bu şartlara uymamanız durumunda hesabınız kapatılır ve kapanma tarihine kadar hesabınızda biriken tutar için belirlenen brüt kâr payının %50’sini alabilirsiniz.

Bu ay ödeme yapamazsam hesabım hemen kapanır mı?

Hayır. Düzenli ödeme yapamayacağınız durumlar için ödeme atlama hakkınızı kullanabilirsiniz. Vade bitimine kadar toplam 5 kez ödeme atlama hakkınız vardır.