İçeriğe Git İçeriğe Git Alt Bölüme Git

Kuveyt Türk’ün Desteğiyle Kanserli Çocuklara Yeni Yuva

22.05.2017

Çalışmalarında sosyal sorumluluk ilkesiyle hareket eden Kuveyt Türk, KAÇUV’un kanser tedavisi gören çocuklara ve ailelerine hizmet veren Aile Evi Projesi’nin ikinci etabına da destek veriyor. Kuveyt Türk, 413 bin 200 TL’si bu yıl olmak üzere müşterileri adına bugüne kadar KAÇUV Aile Evi Projesi’ne toplam 1 milyon 629 bin TL katkı sağladı.
 
Kurulduğu günden bu yana insana ve topluma faydalı birçok sosyal sorumluluk projesine imza atan Kuveyt Türk, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın (KAÇUV) en önemli projelerinden biri olan Aile Evi’ni hayata geçirmek amacıyla başlattığı kampanyaya beşinci yılında da desteğini sürdürüyor.
 
Kuveyt Türk, KAÇUV’un Umuda Destek Projesi kapsamında inşa edilen 2. Aile Evi için 23-30 Nisan 2017 tarihleri arasında tüm bireysel kredi kartlarıyla yapılan işlemlerde, işlem adedi başına müşterileri adına 1 TL bağışta bulundu. Kuveyt Türk, toplanan 413 bin 200 TL’lik bağışı, 19 Mayıs 2017 Perşembe günü düzenlenen bir törenle KAÇUV’a takdim etti. Projeye beş yıldır destek veren Kuveyt Türk, bugüne kadar KAÇUV Aile Evi’ne toplam 1 milyon 629 bin TL katkı sağladı.
 
“Kanserli Çocuklarımıza Desteğimiz Sürecek”
Kuveyt Türk Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aslan Demir, “Kuveyt Türk olarak sadece müşterilerimize değil topluma karşı da sorumluluklarımızın olduğunun bilincindeyiz. Toplumun bilgi ve farkındalık düzeyine katkı sağlayan birçok sosyal sorumluluk projesini destekliyoruz. Bunlardan biri de KAÇUV’un Aile Evi projesidir. Beş yıldır 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda başlattığımız kampanya boyunca müşterilerimiz adına KAÇUV Aile Evi için bağışta bulunuyoruz. Bu yıl 413 bin 200 TL gibi önemli bir rakama ulaştık. Kanserli çocuklarımıza ve ailelerine hizmet eden KAÇUV’un 2. Aile Evi’nin yapımındaki giderlerine katkıda bulunabildiğimiz için mutlu ve huzurluyuz. Bundan sonra da daha fazla çocuğa ve ailesine tedavi süreçlerinde destek olmayı hedefliyoruz” dedi.
 
İkinci Aile Evi 2018 yılında açılıyor
2012 yılında faaliyete başlayan KAÇUV Aile Evi Kanserli çocuklarının tedavisi için şehir dışından İstanbul’a gelen ancak ekonomik gücü yeterli olmayan ailelere ücretsiz konaklama, gıda, temizlik, psiko sosyal destek hizmetleri ve kısmi giyim ihtiyaçları gibi konularda destek veren KAÇUV Aile Evi’nden bugüne kadar 300’ü aşkın aile faydalandı. İkisi tek kişilik, on ikisi çift kişilik olmak üzere toplam 14 odadan oluşan KAÇUV Aile Evi’nde kalan hasta çocuklar için oyun odası ile oyun bahçesi de bulunuyor. Daha fazla çocuk ve aileye umut olmak amacıyla inşaatına devam edilen 2. Aile Evi’nin 2018’de İstanbul’da Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yakın bir konumda hizmete açılması bekleniyor