İçeriğe Git İçeriğe Git Alt Bölüme Git

Kuveyt Türk’e startup dostu şirket ödülü

05.04.2019

Startup ekosistemini desteklemek ve yenilikçi fikirleri geliştirerek ticari faaliyete dönüştürmek amacıyla inovatif projelere imza atan Kuveyt Türk’ün bu alandaki çalışmaları ödüle layık görüldü. Özyeğin Üniversitesi, Endeavor Türkiye, TOBB Genç Girişimciler Kurulu, Girişimci Kurumlar Platformu ve Bizz Consulting iş birliğiyle düzenlenen Corporate & Startup Day’de, Kuveyt Türk’e “Startup Dostu Şirket” ödülü verildi.
 
Türkiye’nin yenilikçi ve öncü katılım bankası Kuveyt Türk, startup dünyasına yön veren liderler, şirketler ve startup’ları buluşturan, alanında en büyük etkinlik olarak kabul edilen Corporate & Startup Day’de ödül kazandı. Özyeğin Üniversitesi, Endeavor Türkiye, TOBB Genç Girişimciler Kurulu, Girişimci Kurumlar Platformu ve Bizz Consulting iş birliğiyle 4 Nisan 2019’da Wyndham Grand Istanbul Levent’te düzenlenen Corporate & Startup Day’e çok sayıda davetli katıldı. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır’ın konuşmacılar arasında yer aldığı etkinlikte, startup’lara yönelik ilham verici projeler paylaşıldı. Startup ekosistemini katkı sunan kurum ve şirketlerin açıklandığı etkinlikte Kuveyt Türk, “Startup Dostu Şirket” ödülüne layık görüldü. Ödülü Kuveyt Türk adına Operasyon Grup Müdürü ve Lonca Yönetim Komitesi Üyesi Dr. Selman Ortaköy aldı.
 
Türkiye’de bir banka tarafından hayata geçirilen ilk Ar-Ge merkezini 2010 yılında kuran ve günümüzde iki Ar-Ge merkezine sahip tek banka unvanını taşıyan Kuveyt Türk, startup’lara özel çalışmalar gerçekleştiriyor. Özellikle 2017 yılında kurduğu Lonca Girişimcilik Merkezi’nde startup’lara eğitim, mentorluk, hibe, çok lokasyonlu kuluçka hizmeti ve Ar-Ge desteği veren Kuveyt Türk, bu zamana kadar 30 startup ve 100’ün üzerinde girişimciye katkı sağladı.
 
Kuveyt Türk iştiraki olan KT Portföy Yönetimi A.Ş.’nin yönetimindeki 10 milyon TL’lik Teknogirişim Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ile belirli bir aşamaya gelen startup şirketlerine yatırım yaparak bu şirketlere sermaye sağlıyor. Bu fona başvuru için Lonca girişimcisi olmak ön şart değil ancak Lonca girişimcilerine birtakım avantajlar sunuluyor.