İçeriğe Git İçeriğe Git Alt Bölüme Git
Kuveyt Türk, Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından Çanakkale Şehitliği’nde ve Kars Sarıkamış Şehitliği’nde düzenlenen milli bilinç kamplarına sponsorluk desteğinde bulunuyor. Kuveyt Türk çalışanlarından oluşan bir grup da milli bilinç kamplarına düzenli şekilde katılıyor.

Her yıl binlerce izci Çanakkale’de buluşuyor.

Kuveyt Türk, her yıl 22-26 Nisan tarihleri arasında Çanakkale 57. Alay Milli Bilinç Kampı’nı düzenleyen Türkiye İzcilik Federasyonu’nun resmi sponsorluğunu üstleniyor. Çanakkale Kara Savaşı’nın yıldönümünde düzenlenen 57. Alay Milli Bilinç Kampı’na katılmak için Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından her yıl 5 bini aşan izci ve izci liderleri Gelibolu Yarımadası’nda buluşuyor. Milli bilinç kamplarına Türkiye’nin yanı sıra KKTC, Bosna-Hersek, Sırbistan-Novi Pazar, Gürcistan, Mısır, Suriye, Filistin gibi ülkelerden izciler katılıyor. “Dedeciğim Ben Geldim” diyerek kafileler halinde Çanakkale’ye ulaşan izciler, Kocadere Kamp Alanı’nda çadırlarını kurup 4 gece 5 gün boyunca çeşitli faaliyetler düzenliyor.
 

-30 derecede izciler dedelerinin izinde

Kuveyt Türk, Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından her yıl 22-26 Aralık tarihlerinde düzenlenen Allahuekber Dağı Şehitlerini Anma Milli Bilinç Kampı’nın da resmi sponsorluğunu üstleniyor. Kampa, Türkiye’nin yanı sıra KKTC, Filistin, Lübnan, Suriye, Irak ve Kuveyt gibi ülkelerden de izci liderleri iştirak ediyor. Hissedilen sıcaklığın genellikle -30’u bulduğu ortamda yürüyen izcilerin, şehitliğe ulaştıklarında kar üzerine sırt üstü yatarak ve gözlerini yumarak “şehadetin tefekkürü” yapması özgün uygulamalar arasında yer alıyor.

 
 

Galeri