İçeriğe Git İçeriğe Git Alt Bölüme Git

Kuveyt Türk’te kıymetli maden alım satım işlemlerinizi tüm şubeATMİnternet Şube ve Kuveyt Türk Mobil kanalları aracılığıyla gerçekleştirebilir ve Kuveyt Türk’te birikiminizi değerlendirebilirsiniz.
Endeksler, pazarlar, emtia ve diğer piyasalara ait verileri tek bir ekran üzerinden incelemek ve anlık gelişmelerden haberdar olmak isterseniz TradePlus uygulamasını App StorePlay StoreHuawei App Gallery’den akıllı telefonlarınıza indirebilirsiniz.
 
Uygulamayı indirdikten sonra müşterimiz olmasanız bile tüm özellikleriyle kullanmaya başlayabilirsiniz. Müşterimiz olmanız durumunda uygulamaya bir kere girip kendinizi tanıttıktan sonra tekrar giriş yapmaya gerek kalmadan tüm yatırım enstrümanlarının fiyatlarını takip edebilir, analizini yapabilir ve haberleri takip edebilirsiniz.
 
Tüm portföyünüzü tek bir ekran üzerinden görüntüleyebilir, uygulamamızın barındırdığı gelişmiş grafik teknolojisini ve teknik analiz araçlarını kullanabilir, görsel ve infografik içeriklere ek olarak, ilgi alanınıza göre kategorize edilmiş haberler ve ekonomik takvim ile piyasayı takip edebilir; paylaşımda bulunabilirsiniz.

Dijital Kanal İşlem Limitleri

 
İşlem Adı Bireysel Günlük Bireysel Aylık Kurumsal Günlük Kurumsal Aylık
Kıymetli Maden Alış* 15,000,000 TL 250,000,000 TL 15,000,000 TL 250,000,000 TL
Kıymetli Maden Satış* 30,000,000 TL 250,000,000 TL 30,000,000 TL 250,000,000 TL
Döviz ve Kıymetli Maden Alım-Satım Talimatı** 1,000,000 TL - 1,000,000 TL -

*İşlem limitleri müşterilerimizin işlem yönüne göre farklılaşmaktadır. Müşterilerimizin kıymetli maden alış işlemlerinde 15,000,000 TL, kıymetli maden satış işlemlerinde ise 30,000,000 TL günlük limit bulunmaktadır.

*Tüm dijital kanallardan yapılacak Kıymetli Maden Alış-Satış işlemlerinde günlük 10 adet çatı işlem limiti bulunmaktadır.
**Tüm dijital kanallarımızdan 15 güne kadar geçerli döviz ve kıymetli maden alım satım emri verilebilmektedir

** İşleminiz, günlük toplam alış / satış talimatı limiti dahilinde gerçekleştirilecektir. Günlük işlem limiti 1.000.000 TL olup, aynı gün için geçerli talimatların toplamı esas alınmaktadır.
  • Döviz ve diğer kıymetli maden alış işlemleri (altın harici) üzerinden alınan BSMV ( Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi) oranı binde 2 (%0.2)’dirKuveyt Türk Mobil / İnternet Şube ve tüm Kuveyt Türk şubelerinden gerçekleştireceğiniz döviz ve kıymetli maden alış işlemlerinizde (altın hariç), alış tutarı üzerinden binde 2 oranında BSMV hesaplanmaktadır.
  • Tutar üst limitleri ile adet limitleri aynı prensiplerle çalışmaktadır. Tutar limitleri içerisinde bulunulan takvim günündeki (00.00 - 23.59 saatleri arasındaki) üst limiti ifade eder.
  • Tüm bunlara ek olarak, mesai dışı saatler için piyasa şartlarının uygun olduğu tüm döviz çiftlerinde gün içi marjlarla işlem yapılabilmekte olup, bu durumun oluşmadığı dövizler için marjlar gün içerisine göre açılmaktadır. Mesai dışında, gün içi marjları kullanılan dövizlerde, tüm kanallardan (TradePlus ve emirler dahil) yapılan tüm işlemler geçerli olmak üzere 9.500.000 TL çatı limiti bulunmaktadır. Gün içine göre marjları açılan dövizlerde ise tüm kanallardan (TradePlus ve emirler dahil) yapılan tüm işlemler geçerli olmak üzere 50.000 TL çatı limiti bulunmaktadır.
  • Mesai saatleri dışında, normal marjlar uygulanan dövizlerde, marjların açılması durumunda tutar üst ve adet limitleri marjların açık olduğu kurlar gibi çalışır. Yani çatı üst limiti 9.500.000 TL iken 50.000 TL'ye düşer.
  • Kur tutarı belirleyerek tek bir emir girişi yapılırken minimum 2.000 TL; maksimum 1.000.000 TL’lik giriş yapılabilir.
  • Toplamda maksimum 10 adet aktif emir oluşturulabilir. Aynı anda sistemde çalışan veya gerçekleşmeyi bekleyen emir sayısı 10 adet olabilir.
  • Bankanın kur marjlarının normalden daha geniş olduğu zamanlarda, döviz veya kıymetli maden işlemleri için emir işlem limitleri Kuveyt Türk Mobil, İnternet Şube, Telefon Bankacılığı, Tradeplus ve diğer tüm kanalların toplam işlem limiti maksimum 50.000 TL ile sınırlandırılır.
  • Burada belirtilen limitlerin tümü banka tasarrufundadır.
 

Altın ve Altın Fiyatları Hakkında

Altın piyasalarda güvenli liman olarak da bilenen dünyanın en değerli madenlerinden bir tanesidir. Gözde bir emtia olması sebebiyle altın fiyatları tüm dünyaca yakından takip edilmektedir. Altın işlenerek takı olarak kullanılabildiği gibi işçiliğin daha az olduğu gram altın ve külçe altın gibi altın çeşitlerinde ise daha çok bir yatırım aracı olarak kullanılmaktadır.

Altın küresel piyasalarda işlem gören bir emtia olduğu için ülkelerde yaşanan ekonomik krizlerden diğer yatırım enstrümanlarına göre daha az etkilenmektedir. Altının güvenli liman olarak adlandırılmasının en önemli sebeplerinden biri budur. Bu sarı metali takip edebilmeniz için Finans Portalı sayfamızda altın fiyatları hakkında en güncel ve anlık verileri sizlere sağlıyoruz. Ayrıca TradePlus uygulamamızdaki haberler sekmesinde altın fiyatları ne olur sorusuna cevap bulabilmeniz için uzmanların sizler için hazırladığı en güncel altın yorumlarına ulaşabilmektesiniz.

Sadece gram altın değil, çeyrek altın ve ons altın anlık verilerini Finans Portalı sayfamızdan takip edebilir ve altın piyasası hakkında en güncel bilgiye sahip olabilirsiniz. Altın fiyatlarını takip ederken Kuveyt Türk Mobil ana sayfasında hesaplamalar sekmesine tıklayarak altın fiyatı hesaplama aracı üzerinden gram altın miktarını yazarak güncel altın kuru ile TL’ye çeviri işlemleri yapabilirsiniz.
 

Müşteri Ol 

Avantajlı kurlarla
kıymetli maden alım satımı için
Kuveyt Türk Mobil
görüntülü görüşmeyle hemen
müşterimiz olun.