İçeriğe Git İçeriğe Git Alt Bölüme Git

Sağlam Nakit Kart; vadesiz hesaptaki bakiyeyi kullanarak ya da bu bakiye yetersiz kaldığı durumlarda karta tanımlanan ek limiti (nakit avans limiti) kullanarak alışveriş yapmaya imkan veren banka kartıdır. Sağlam Kart Nakit Kartımızla ilgili bilgili bilgi almak için Sağlam Kart Kuveyt Türk web sitemizi ziyaret ediniz.

Sağlam Nakit Kart ile Kuveyt Türk ATM’lerinden, yurt içi ve yurt dışında diğer banka ATM’lerinden 7 gün 24 saat işlem yapılabilir.
Sağlam Nakit Kart ile para çekme ve yatırma işlemlerinizi Kuveyt Türk ATM'lerinde olduğu gibi PTT ve Yapı Kredi ATM'lerinden de hiçbir masraf ödemeden gerçekleştirebilirsiniz.
 

Özellikler

 • Sağlam Nakit Kart, ATM’lerde ve alışverişlerinizde vadesiz hesabınıza ulaşmanızı sağlayan bir banka kartıdır. Bakiyenizin yetersiz kaldığı durumlarda size özel tanımlanan ek limit ile alışverişlerinizi yapmaya imkan vermektedir.
 • 7 gün 24 saat hem Kuveyt Türk ATM’lerinden, hem de yurt içi ve yurt dışındaki Visa Electron, Vpay, Maestro/Cirrus, TROY amblemli diğer banka ATM’lerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve mağazalardaki POS makinelerinden alışveriş yapabilirsiniz.
 • Yurt içi ve yurt dışı * tüm alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.
 • Debit Kart ile alışveriş imkanı sunan internet sitelerinden alışveriş yapabilirsiniz.
 • Yaptığınız alışverişlerden Altın Puan kazanırsınız.
 • Dünyanın neresinde olursanız olun, o ülkenin para birimi cinsinden çekmiş olduğunuz döviz tutarları, ana hesabınızdan TL olarak düşer.
 • Sağlam Nakit Kart ücretsizdir.
*Troy logolu kartlarımızı sadece yurt içi alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

Ek Limit Kullanımı

 • Sağlam Nakit Kart’ınıza tanımlanabilecek ek limit; 250, 500, 1.000, 1.500 veya 2.000 TL olabilir.
 • Yapmış olduğunuz harcamalara dair ekstrenize İnternet Şube üzerinden ulaşabilirsiniz. Hesap kesim tarihi ayın 1. veya 15. günü olarak seçilir. Hesaplarınızda bakiye olması halinde hesap kesim tarihi itibari ile ek limitinden kullanılan karzın tahsilatı yapılmaya başlanır. Hesapta bakiye olmaması durumunda gecikmeye düşülmemesi için son ödeme tarihi hesap kesim tarihinden 10 gün sonradır.
 • Senin Bankan üzerinden alınan Sağlam Nakit Kart'larda ek limit için karz özelliği aktif olmayıp, aktifleştirilmesi için en yakın Kuveyt Türk şubesiyle görüşülmesi gerekmektedir.

Sanal Kart

 • Kuveyt Türk Mobil  ile Sanal Banka Kartı sizinle. Siz de hem sektörde hem de dijitalde ilklerden olan Sanal Banka Kartı'nı mobilden hızlıca oluşturun; güvenli ve hızlı alışverişin keyfini çıkarın.
 • Sanal Sağlam Nakit kartınız ile hesabınızdan güvenle alışveriş yapabilirsiniz.
 • Sanal kart oluşturmak için Kartlar > Kartlarım > Sanal Kartı Oluşturmak İstediğiniz Banka Kartı > Sanal Kart Oluştur adımlarını takip ederek sanal kartınızı oluşturabilirsiniz.
 • Kuveyt Türk Mobil üzerinden oluşturabileceğiniz sanal kartınızın limitini belirleyebilir, belirlenen limitler dahilinde bütçenizi yönetebilirsiniz.
 • Sanal Sağlam Nakit kartınız Sağlam Nakit kartınıza bağlıdır. Sağlam Nakit Banka Kartı’nın sahip olduğu tüm avantajlar ve kampanyalar Sanal Kart için de geçerlidir.
 • Bir yıl içerisinde maksimum 30 adet Sanal Kart oluşturulabilmektedir.
 

Başvuru

En yakın Kuveyt Türk Şubesinden başvuru yapabilirsiniz.

Anında Kart Basım

Anında kart basım sistemi ile Sağlam Nakit Kart’ınız şubemizde basılır. Şifre alma işleminden hemen sonra da kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Altın Puan

Sağlam Nakit Kart ile yaptığınız alışverişler, Altın Puan kazandırır. Vadesiz hesabınızda bulunan bakiye ile yaptığınız alışverişlerden birçok farklı sektörde yapılan kampanyalar sayesinde Altın Puan kazanırsınız. Altın Puanlar, Altın Puan Hesabı’nda birikir. Eğer, Altın Puan Hesabı’nız yoksa otomatik olarak açılır ve Altın Puan tutarı 10 TL'ye ulaştığında bir sonraki ayın ilk günü, gram altın olarak hesabınıza yansıtılır.

İnternet Alışverişi

Sağlam Kart Nakit internet alışverişlerinde de yanınızda!
 • Sağlam Kart Nakit kartınızı Netflix, Google, App Store ve Spotify gibi uygulamalara kaydedebilir ödemelerinizi Sağlam Kart Nakit ile kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ek olarak kartınızı Masterpass ve BKM Ekspress’e tanımlayarak tek bir doğrulama ile hızlı ve güvenli alışverişin keyfine varabilirsiniz.
Masterpass ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.
BKM Express ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Temassız Ödeme

 • Temassız özellikli Sağlam Nakit kartınız ile 750 TL ve altındaki harcamalarınızı temassız özellik sayesinde şifre tuşlamaya gerek duymadan hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 750 TL ve üstü harcamalarınızda şifre tuşlamanız gerekmektedir.
 • Temassız özellikle yaptığınız harcama tutarlarının toplamı 7500 TL’ye ulaştığında bir seferlik şifre girerek işleminize devam edebilirsiniz.

Alışveriş Limiti Arttırma

Sağlam Kart Nakit ile yapabileceğiniz günlük maksimum harcama limitlerini Müşteri İletişim Merkezi'ni arayarak veya Kuveyt Türk Mobil üzerinden kolayca değiştirebilirsiniz.

Sağlam Kart Nakit Alışveriş Limiti Arttırma Yönergesi

Sağlam Kart Nakit alışveriş limitinizi Kuveyt Türk Mobil üzerinden kolayca düzenleyebilirsiniz.
 
Kartlarım > Kartlar > Sağlam Nakit > Ayarlar > Düzenle > Limit Seçenekleri
 

Müşteri Ol 

Sağlam Nakit'in avantajlarından
faydalanmak için
Kuveyt Türk Mobil
görüntülü görüşmeyle hemen
müşterimiz olun.

 

Sağlam Kart

Avantajlarını şimdi keşfedin!