İçeriğe Git İçeriğe Git Alt Bölüme Git
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. güvencesiyle, hafta içi her gün, 24 saat döviz ve kıymetli maden emtia piyasalarını izleyip işlem yapabilmenizi sağlayan bir uygulamadır.
  • Döviz çiftleri için piyasa kurları ile işlem yapabilir ya da alış / satış emri verebilirsiniz.
  • Alış / satış emri verdiğinizde banka kurumuz, belirlediğiniz kur seviyesine geldiğinde işleminiz gerçekleşir ve e-posta ile bilgilendirilirsiniz.
  • Mevcut hesaplarınızla entegre bir şekilde çalışır ve dinamik fiyatlar ile yaptığınız işlemler, hesabınıza yansır.
  • Alarm özelliğini kullanarak kur, belirlediğiniz seviveye geldiğinde bildirim alabilirsiniz.
  • Herhangi bir Kuveyt Türk şubesine gitmeden Müşteri Ol seçeneği ile Senin Bankan müşterisi olup, uygulamayı kullanabilirsiniz.

 Sıkça Sorulan Sorular

Trade Plus nedir, nereden indirebilirim?

TradePlus, Kuveyt Türk’ün hazine ürünleri üzerinde işlem yapmanızı sağlayan mobil işlem platformudur. Uygulamayı Android veya  iOS işletim sistemli akıllı telefonunuza indirebilrisiniz.

TradePlus’a nasıl giriş yapacağım?

TradePlus’a ilk girişinizde Kuveyt Türk müşteri numaranız ya da TC kimlik numaranız ile internet bankacılığı şifrenizi kullanarak (www.kuveytturk.com.tr‘den internet şubeye girerken kullanılan şifre) yapacağınız aktivasyon sonrasında belirleyeceğiniz tek PIN ile giriş yapabilirsiniz.
Internet veya Mobil Şube kullanıcısı değilseniz kullanıma açtırmak için şubenizle görüşebilirsiniz. Eğer şifrenizi hatırlamıyorsanız çağrı merkezimizle (0850 251 0 123) görüşebilirsiniz.

Ana sayfa üzerinden hangi işlemleri yapabilirim? İzleme listemi nasıl düzenleyebilirim?

Ana sayfa, fiyat takibi yapabileceğiniz bir takip listesi niteliğindedir. Sayfa üzerinden takip ettiğiniz sembollerin fiyatlarını izleyebilir, işlem yapmak istediğiniz ürün için alım satım menülerine geçiş yapabilirsiniz. Bunun yanında alarm tanımlama ve emir verme işlemlerine ulaşmanız mümkündür.  Ana sayfada yeni yatırım ürünü eklemek veya var olanlar üzerinde değişiklik yapabilmek için ana ekran üzerinde “+” sembolüne dokunabilirsiniz.

TradePlus’ta nasıl alım satım yapabilirim?

TradePlus ile piyasa fiyatı üzerinden alım-satım veya emir seçeneğini kullanarak işlem yapabilirsiniz. Piyasa fiyatları üzerinden işlem yapmak için ana sayfa üzerinde akan kurlardan alış yada satış tarafında kalan kurlara dokunadak hızlıca alış satış sayfasına gidebilirsiniz. Ekranda miktar, hesap ve tutar seçebileceğiniz alanlar bulunmaktadır. İlgili bilgileri doldurduktan sonra Al yada Sat düğmesine dokunmanız gerekmektedir. Düğmeye tıklandıktan sonra TradePlus 5 sn. boyunca kuru sabitleyerek sizden ikinci onayı vermenizi bekleyecektir. Onayın verilmesi durumunda işlem gerçekleşir.
Emir seçeneği ise seçilen ürün üzerinde belirli bir fiyattan alış yada satış yönünde verilen koşula bağlı olarak işlem gerçekleştirilmesini sağlayan bir yöntemdir. Emir verme fonksiyonunu kullanmak için Alış Satış ekranı İşlem Yap konumundayken Emir Ver seçeneği veya ana sayfadaki kısayollar seçilebilir.

Emirlerimi ve işlemlerimi nasıl takip edebilirim?

TradePlus üzerinde yapılan işlemler ana sayfa altında bulunan İşlemler düğmesine dokunularak açılan sayfadan takip edilebilir. İşlemler sayfası Bekleyen, Gerçekleşen, İptal Edilen Emirler ve Tüm İşlemler bölümlerinden oluşmaktadır. Bekleyen sayfasında henüz gerçekleşmemiş emirlerinizi düzenleyebilir veya iptal edebilirsiniz.

Uygulamada kullanılan hesapları nasıl değiştirebilirim?

Ana sayfada bulunan Hesaplarım düğmesine dokunarak açılan Hesaplarım sayfası her bir para biriminde hesaplarınızı gruplandırılarak liste halinde karşınıza getirilmektedir. Her bir döviz cinsine dokunarak işlem için kullanılacak hesaplar üzerinde seçim yapabilirsiniz. Ayrıca ekranda bulunan Varlıklarım ekranında hesaplarınızın toplam değerini görüntüleyebilirsiniz.

Varsayılan döviz miktarı büyüklüklerini nasıl değiştiririm?

Tradeplus’ta döviz ve kıymetli maden ürünleri için alım satım ekranında 5’er adet varsayılan öntanımlı miktar değeri bulunmaktadır. Bu değerleri Daha Fazla > Ayarlar > Varsayılan Alış – Satış Tutarları menüsünü takip ederek değiştirebilirsiniz

Uygulama tanıtımına nasıl ulaşabilirim?

Daha Fazla > Keşfet menüsünü kullanarak uygulamanın temel fonksiyonlarına ilişkin tanıtıma ulaşabilirsiniz.