İçeriğe Git İçeriğe Git Alt Bölüme Git
Kağıtsız şube bankacılığı kapsamında Kuveyt Türk mobil uygulaması üzerinden belgeleri onaylama özelliğine yeni bir ekleme yapıldı. Artık şubelerimizden hesap açılış ve gişe işlemlerinizi Kuveyt Türk şubelerindeki tabletler üzerinden imzanızı atarak da gerçekleştirebilirsiniz.

Tabletten Biyometrik İmza Nedir? Tablet Üzerine İmza Nasıl Atılır?

Tabletten atılan biyometrik imza ile normal kağıt üzerine atılan ıslak imzanız arasında gözle görülen herhangi bir fark yoktur. Her iki imza şekli de sizin el yazısı ile attığınız imzayı ifade etmektedir. İki imza arasındaki en büyük fark ise ıslak imza mürekkepli ya da mürekkepsiz kalem kullanılarak kağıt üzerine elle atılırken, biyometrik imza tablet veya diğer cihazlar üzerine yine elle atılmaktadır. Kullanılan kalem benzeri cihaz ise ilgili cihazın özellikleri ile uyumlu olan kalem olarak karşımıza çıkmaktadır.
Bu kapsamda, şubelerimize konumlandırdığımız tabletler vasıtasıyla işlemleriniz sonrasında tablete gönderilen dokümanın (BHS, Bilgi ve Talep Formu, Dekont vb.) imza bölümüne kendi kişisel imzanızı atabilirsiniz.

İşlem Limitleri

Dekont ve belge onaylarınız, işlem esnasında sizin önünüzde bulunan tabletlere görevli şube çalışanı tarafından gönderilir. Burada MASAK mevzuatı gereği nakit işlemlerde 5.000 TL, para transferlerinde de 2.000 TL olan sınırın altında kalan tutarlarda tabletten imza ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kağıt Kullanmıyoruz Çevremizi Koruyoruz!

Kağıtsız Bankacılık programımız kapsamında milyonlarca sayfa kağıt kullanımı önlenmiş oluyor. Böylece geleceğimizden emanet olarak bize kalan çevremiz ve ağaçlarımız kurtarılmış oluyor. Kurtardığımız her ağaç geleceğimize bir nefes olarak kalıyor.

İşin İçin Müşteri Ol 

Şahıs Şirketi Sahibi
ya da Çiftçiyseniz  
Hemen