İçeriğe Git İçeriğe Git Alt Bölüme Git
Kuveyt Türk'ün API Bankacılığı güvenliği için aldığı önlemler ve geliştirdiği ek fonksiyonlarla işlemlerinizi destek verilen dış uygulamalar ile kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
Kuveyt Türk'ün geliştirdiği ek fonksiyonlar aşağıdaki gibidir:

Üç Aşamalı Giriş Ekranı

Dış uygulama içerisinden Kuveyt Türk hesabınızla ilgili işlemleri gerçekleştirmek için önce müşteri numarası ve İnternet Şube şifresi ile giriş yaparsınız. Bir sonraki ekranda cep telefonunuza gönderilen şifreyi girmeniz istenir. Şifre girişi sonrası dış uygulamanın erişeceği veriler için onay ekranı gelir.

Her İşlemde Yüksek Güvenlik

Her finansal işlem esnasında cep telefonunuza gelecek şifreyi uygulama içerisinde girmeniz gerekmektedir. Müşteri verisi içeren işlemlerde ise her dört işlemde bir cep telefonunuza gelecek şifreyi girmeniz beklenmektedir.

Güvenli İmzalama

Dış uygulamalar ile Kuveyt Türk, VeriSign SSL (Secure Socket Layer) sertifikalama yöntemleri kullanarak iletişim sağlar.

İşlem Limitleri

Dış uygulamalar için işlem limitleriniz, Mobil Şube limitleriyle aynı olacak şekilde tanımlanır. İşlem limitinizi uygulamaya özel azaltmak veya yükseltmek için 444 0 123 / 0850 251 0 123 Müşteri İletişim Merkezi ile irtibata geçebilirsiniz.