İçeriğe Git İçeriğe Git Alt Bölüme Git

Yatırım Fonları bir havuzda toplanan birikimlerin profesyonel fon yöneticisi tarafından riskin Hisse Senedi, borçlanma araçları gibi çeşitli sermaye piyasası araçlarına dengeli bir şekilde dağıtılması suretiyle yatırımla değerlendirilmesi işlemidir. Fona katılan katılımcı, katılım miktarı kadar getiriden istifade eder.

Kuveyt Türk nezdinde açtıracağınız Yatırım Hesabı üzerinden yatırım fonu alım satım işlemlerini şubelerimiz ve İnternet Şube aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Genel Özellikler

  • Tasarruf sahibiyseniz, Yatırım Fonu’na dâhil olarak uzmanlık gerektiren menkul kıymet yatırımlarından profesyonel fon yöneticisi aracılığıyla istifade edebilirsiniz.
  • Yüzde 51’in üzerinde Hisse Senedi içeren yatırım fonlarında yüzde 0 vergi avantajı bulunmaktadır. Hisse senedi oranı yüzde 51’in altındaki fonlarda ise yüzde 10 stopaj uygulanır.
  • Yatırım fonlarının değerlendirilmesinde farklı sermaye piyasası araçları kullanılır. Bu vesileyle piyasa riski dağıtılmakta ve güvenli bir yatırım yapılır.
  • Yatırım Fonu, kolaylıkla nakde çevrilebilir bir yatırım aracıdır.
  • Yatırım Fonlarının malvarlığı, kurucu ve yöneticinin mal varlığından ayrı olarak BIST Takas ve Saklama Bankası A.Ş (Takasbank) güvencesi altındadır.

Finans Portalı

Kuveyt Türk Finans Portalı'nı ziyaret ederek güncel Kira Sertifikası bilgilerine erişebilirsiniz.

Detaylı Bilgi