Van Erciş'teki Umut Mahallemizde Kurulumlar Tamamlandı

30.01.2012

Click

Van Erciş'teki Umut Mahallemizde Kurulumlar Tamamlandı

30.01.2012

Van’da yaşanan afet sonrası evlerini kaybeden deprem mağdurları için başlattığımız “Umut Mahallesi” kampanyamızda kurulumlar tamamlandı.

Erciş’te tahsis edilen alanda kurulumu tamamlanan Umut Evleri’nde ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin yerleşim işlemlerine de Afet Koordinasyon Merkezi’nden alınan bilgiye göre en kısa sürede başlanacak.

Bu güzel hayra vesile olan tüm çalışanlarımıza bir kez daha teşekkür eder, kurumumuz bünyesinde daha nice güzel işlere hep birlikte imza atabilmeyi dileriz.

 

 

 

 

Click

Altın İşlemlerinde Değişiklik

09.01.2012

Click

Altın İşlemlerinde Değişiklik

09.01.2012

9 Ocak 2012 Pazartesi gününden itibaren altın hesaplarımız 995 saflığa dönüştürülmüştür.

Müşterlerimizin hesapları ve bankamız altın kurları bu şekilde güncellenmiştir.

Click

Kuveytturk.com.tr’ye “Best in Class” ödülü

23.12.2011

Click

Kuveytturk.com.tr’ye “Best in Class” ödülü

23.12.2011

     

Web site tasarımında dünyadaki en yüksek standartları temel alan ve interaktif dünyanın en saygın yarışmaları arasında görülen Interactive Media Council’in (IMC) düzenlediği ve Kuveyt Türk’ün de ödüllendirildiği 2011 Interactive Media Awards (IMA), geçtiğimiz günlerde tasarım dünyasının en başarılı işlerini açıkladı.

Kuveyt Türk web sitesi, “Finansal Servisler” kategorisinde en büyük ödül olan “Best in Class” ödülüne layık görüldü.

 

 

Bu yıl 5’inci kez düzenlenen yarışmaya katılan çok sayıda tasarımı değerlendirerek, en iyileri bulmaya çalışan jüri; web dizayn, reklamcılık, halkla ilişkiler, basın yayın alanında uzman olan, uluslararası şirketlerin üst düzey yöneticilerinden oluştu. Tasarımlarsa jüri tarafından içerik, fonksiyonellik, kullanım kolaylığı ve dizayn gibi kriterler dahilinde değerlendirmeye alınırken Türkiye’nin önde gelen ajanslarından Pixelplus Interactive tarafından hazırlanan Kuveyt Türk Katılım Bankası “Best in Class” ödülüne layık görüldü.

Banka yetkililerince yapılan açıklamada, ATM’den altın, Altın Köşe, altın borsa yatırım fonu gibi birçok inovatif ürün ve projeye imza attıktan sonra web sitemiz ile de bu ödülü almak bizleri onurlandırdı ve doğru yol üzerinde olduğumuz bir kez daha gösterdi denildi.

Click

Kuveyt Türk’ü Gururlandıran Uluslararası Ödül

22.12.2011

Click

Kuveyt Türk’ü Gururlandıran Uluslararası Ödül!

22.12.2011

Web site tasarımında dünyadaki en yüksek standartları temel alan ve interaktif dünyanın en saygın yarışmaları arasında görülen Interactive Media Council’in (IMC) düzenlediği 2011 Interactive Media Awards (IMA), geçtiğimiz günlerde tasarım dünyasının en başarılı işlerini açıkladı.

Türkiye’nin en büyük dijital pazarlama ve sosyal medya ajanslarından Pixelplus Interactive tarafından hazırlanan Kuveyt Türk’ün web sitesi, “Finansal Servisler” kategorisinde en büyük ödül olan “Best in Class” ödülüne layık görüldü.

Bu yıl 5’inci kez düzenlenen yarışmaya, geçmiş yıllarda olduğu gibi bu sene de dünyanın dört bir yanından binlerce tasarım katıldı. Tasarımları değerlendiren jüri web dizayn, reklamcılık, halkla ilişkiler, basın yayın alanında uzman olan, uluslararası şirketlerin üst düzey yöneticilerinden oluştu. Tasarımlarsa jüri tarafından içerik, fonksiyonellik, kullanım kolaylığı, dizayn gibi kriterler dahilinde değerlendirmeye alındı.

Click

Kuveyt Türk İlk Kira Sertifikası İhracı İle Türkiye’yi “Sukuk” Piyasasına Taşıyor

22.11.2011

Click

Kuveyt Türk İlk Kira Sertifikası İhracı İle Türkiye’yi “Sukuk” Piyasasına Taşıyor

22.11.2011

     

Kuveyt Türk’ ün; Asya, Körfez Bölgesi ve Avrupalı yatırımcılar tarafından büyük talep gören ikinci “Sukuk” ihracı vesilesiyle düzenlenen imza töreni ve basın toplantısında SPK Başkanı Vedat Akgiray, Kuveyt Türk adına, Yönetim Kurulu Başkanı Mohammed Al Omar, Başkan Yardımcısı Abdullah Tivnikli ve Genel Müdür Ufuk Uyan ile düzenleyici bankalar, Abu Dhabi Islamic Bank, Commerzbank, HSBC, Liquidity Management House ve Standard Chartered Bank yetkilileri hazır bulundu.

 

 

Kuveyt Türk, öncülük ettiği ve Kira Sertifikası Tebliği kapsamında gerçekleştirilen “ilk” ihraç olma özelliğini taşıyan bu işlemle sağladığı USD 350 milyon tutarında ve 5 yıl vadeli bu kaynağı öncelikle yatırım ve proje finansmanı için kullandıracak.

Kuveyt Türk Yönetim Kurulu Başkanı Mohammed Al Omar; “Sukuk; Katılım Bankacılığı’nın daha istikrarlı büyümesine yardımcı olacak önemli bir ürün”

Kuveyt Türk Yönetim Kurulu Başkanı Mohammed AL OMAR, konuşmasında “Sukuk” işleminin ülke kalkınmasına katılım bankacılığının güçlü büyümesine yardımcı olacak önemli bir ürün olduğunun özellikle altını çizdi.

AL OMAR, “Kuveyt Türk’ün gerçekleştirdiği her iki Sukuk ihracı da çok yoğun ilgi gördü. Bu ihraç, Türkiye’nin uzun vadeli kalkınma hedefi çerçevesinde önemli bir kaynak. En uzun vadeli ve en yüksek tutarlı bu ihraçla, ekonomik olarak çok zor bir dönemde böyle bir kaynak sağlamaktan son derece mutluyuz. Türkiye, Körfez bölgesi dahil olmak üzere global yatırımcılara yeni ihraçlarla kayda değer kaynağa ulaşma gücüne sahiptir. Biz Kuveyt Türk olarak bu konuda kamu ve özel sektör kuruluşlarına ihtiyaç duydukları tüm desteği sağlamaya hazırız.” diyerek, önümüzdeki dönemde yeni ihraçlarla gündemde olacaklarını açıkladı.

Ufuk Uyan; “Dünyada yaklaşık yüz milyar doların üzerinde bir büyüklüğe sahip olan Sukuk piyasasına Türkiye, Kuveyt Türk vasıtasıyla erişmekte.”

Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk UYAN, imza töreninde yaptığı konuşmada, Kuveyt Türk’ün öncü bir rol üstlenerek faizsiz bankacılık esasları çerçevesinde sermaye piyasalarından uzun vadeli kaynak temininin yolunu açtığını belirtti. Türkiye’nin, dünyada hızla büyüyen ve yüz milyar doların üzerinde bir büyüklüğe sahip “Sukuk” piyasasından pay almasında öncü rol üstlenmekten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Ülke kalkınması için ihtiyaç duyulan uzun vadeli kaynakları ekonomiye kazandırma yönünde yepyeni bir piyasanın kapısını açtıklarını ifade eden UYAN, bugüne değin ülkemizden gerçekleştirilen iki Sukuk ihracının da Kuveyt Türk tarafından gerçekleştirildiğini ve bundan sonra gerçekleştirilecek yeni ihraçlar için, diğer şirketlere know – how paylaşımı ve danışmanlığı yapacaklarını da sözlerine ekledi.

İhraçtaki en dikkat çekici hususlardan birinin de elde edilen son derece rekabetçi fiyatlama olduğunu dile getiren UYAN, bunun ülkemize ve Kuveyt Türk’e duyulan güveni yansıttığını ifade etti. UYAN, Sukuk piyasasında ülkemiz açısından büyük bir fırsat ve potansiyel gördüklerini; önümüzdeki günlerde yeni işlemlerle, kurumsal firmalar dâhil yeni ihraçlara öncülük etmeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.

İhracın, finansal piyasaların oldukça volatil olduğu bir dönemde yüksek taleple sonuçlandığına dikkat çeken UYAN, sözlerini, “İhracın yüzde 19’luk kısmı Asyalı yatırımcılara tahsis edildi. Körfez bölgesinin ilgisi beklendiği gibi oldukça yüksekti. Avrupalı yatırımcıların da ihracın yüzde 12’lik kısmını nihai tahsiste almış olmaları bu zor dönemde bile bankamız ihracına gösterilen ilgiyi teyid etmektedir. Aralarında bankalar, fonlar, özel bankacılık birimleri ve uluslararası kurumların da bulunduğu yaygın bir yatırımcı tabanına ulaşmış olmamız ise bizi ayrıca sevindirdi” diyerek sürdürdü.

Click

Kuveyt Türk İlk 9 Ayda “160.5 Milyon TL Net Kar Etti”

16.11.2011

Click

Kuveyt Türk İlk 9 Ayda “160.5 Milyon TL Net Kar Etti”

16.11.2011

Kuveyt Türk Katılım Bankası, 2011 yılı ilk 9 ayında karını %25 artırırken, geçen yılın aynı dönemine göre aktiflerini yüzde 58.13 artırarak 13,671 milyon Türk Lirasına çıkarttı.

Kuveyt Türk’ten yapılan açıklamada; ilk 9 aylık mali sonuçlara bakıldığında bankanın istikrarlı büyümesini bu dönemde de sürdürdüğü ifade edildi. 2011 yılının ilk 9 ayında Kuveyt Türk, 2010 yılı aynı dönemi ile kıyaslandığında aktiflerini yüzde 58.13 artırarak 13 milyar 671 milyon Türk Lirasına çıkarttı. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre krediler ise yüzde 54.39 oranında artarak 9 milyar 437 milyon TL’ye ulaştı.

Açıklamada ayrıca, öz kaynakların geçen yılın aynı dönemi ile kıyaslandığında yüzde 14.52 artarak 1 milyar 403 milyon TL’ye yükseldiği ve toplanan fonların da yüzde 57.88 artarak 11 milyar 65 milyon TL’ye ulaştığı ifade edildi. Eylül 2011 dönemi itibariyle sermaye yeterliliği rasyosu ise yüzde 16.51 olarak gerçekleşti.

  Eyl-10 Eyl-11 Artış(%)
AKTİFLER 8,645,151 13,670,907 58.13
NAKDİ KREDİLER 6,112,737 9,437,208 54.39
TOPLANAN FONLAR 7,008,717 11,065,475 57.88
ÖZ KAYNAK 1,225,537 1,403,451 14.52
KAR 128,500 160,515 24.91
İSTİHDAM 2,725 3,205 17.61
ŞUBELEŞME 141 166 17.73
Click