Altın Hesabı

Vadesiz olarak açılan, birikimlerin altın olarak değerlendirilmesini sağlayan hesap türüdür. Altın hesapları ile TL ve USD karşılığında altın alım-satım işlemleri yapılabilmektedir. Taşıma riski, düşük ayar kaygısı olmadan, 1 TL ile bile rahatlıkla döviz alıp satar gibi altın alıp satılabilir.

İstendiği anda altınların fiziki karşılığı gram gram tüm Kuveyt Türk Şubeleri'nden çekilebilir.

Altın hesapları ile ilgili tüm işlemlerinizi Kuveyt Türk Şubeleri'nden yapabilirsiniz. Ayrıca işlemlerinizi İnternet Şubesi, İşlematik, Telefon Bankacılığı ve Mobil Bankacılık kanallarını kullanarak da gerçekleştirebilirsiniz. İşlem saatleri, çalışma günlerinde 9.00 ile 17.25 saatleri arasındadır.

Hesap Açılışı için hemen başvuru yapabilirsiniz!

                                                   
Özellikleri

1 gr altın, 995/1000 saflıkta net olarak işlem görmektedir.

Minimum işlem limiti 0.01 gramdır.

Altın hesaplarında, sadece banka kayıtlarında fiziki karşılığı olan ve yetkili kuruluşlarda saklanan altınların satışı yapılmaktadır.

Altın hesapları, gerçek kişiler için 100,000 TL’ye kadar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu yani devlet güvencesi altındadır.

Altın hesaplarından düzenli altın alım-satım talimatı verilerek altın birikimi yapılması imkanı sunulmaktadır.

Fiyat takibi yapılmasına gerek kalmadan belli kur hedefi için tüm şubelerimizden alım-satım talimatı verilebilir. Örneğin “Altın kuru 85 TL olduğunda hesabımdaki altını TL hesabıma aktar” yönünde talimat verebilmektedir.

Dilediğiniz zaman kendinizin veya başka bir kişinin altın hesabına altın havalesi yapabilirsiniz.

Hesabınızda bulunan altınları 1, 1,5, 2.5, 5, 10, 20, 50, 100 ve 1000 gramlık külçeler halinde çekebilirsiniz. Fiziki çekim masrafları müşteri tarafından ödenmektedir.

Altın hesaplarınız ile Altın Çek düzenleyebilir, Gram Altın olarak şubelerimizden alabilir ya da belirli İşlematikler’den çekebilir, Altına Altın Katılma hesabı açabilirsiniz.