Altın Hesabı

Vadesiz olarak açılan, birikimlerin altın olarak değerlendirilmesini sağlayan hesap türüdür. Altın hesapları ile TL ve USD karşılığında altın alım-satım işlemleri yapılabilmektedir. Taşıma riski, düşük ayar kaygısı olmadan, 1 TL ile bile rahatlıkla döviz alıp satar gibi altın alıp satılabilir.

İstendiği anda altınların fiziki karşılığı gram gram tüm Kuveyt Türk Şubeleri'nden çekilebilir.

Altın hesapları ile ilgili tüm işlemlerinizi Kuveyt Türk Şubeleri'nden yapabilirsiniz. Ayrıca işlemlerinizi İnternet Şubesi, İşlematik, Telefon Bankacılığı ve Mobil Bankacılık kanallarını kullanarak da gerçekleştirebilirsiniz. İşlem saatleri, çalışma günlerinde 9.00 ile 17.25 saatleri arasındadır.

Hesap Açılışı için hemen başvuru yapabilirsiniz!

                                                   
Özellikleri

1 gr altın, 995/1000 saflıkta net olarak işlem görecektir.
Minimum işlem limiti 0.01 gramdır.
Altın hesabınız, gerçek kişi hesapları için 100,000 TL’ye kadar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu yani devlet güvencesi altındadır.
Düzenli olarak altın alım-satım işlemi yapılabilir. Şubelerimizden vereceğiniz talimata istinaden, her ayın belli gününde otomatik olarak hesabınıza altın alımı yapılır ve siz de bu şekilde düzenli olarak altın birikimi sağlarsınız.
Fiyat takibi yapılmasına gerek kalmadan belli kur için tüm şubelerimizden alım-satım talimatı verilebilir. Örneğin “Altın kuru 85 TL olduğunda hesabımdaki altını TL hesabıma aktar” yönünde talimat verebilirsiniz.
Dilediğiniz zaman altın hesaplarınız arasında ya da başka bir kişiye ait altın hesabına şubelerimizden ve internet şubemizden altın havalesi yapabilirsiniz.
Hesabınızda bulunan altınları 1, 2.5, 5, 10, 20, 50, 100 ve 1000 gramlık külçeler halinde çekebilirsiniz. Bu noktada külçe altın ve taşıma masrafları ödenmelidir.
Altın hesaplarınız ile Altın Çek düzenleyebilir, Gram Altın olarak şubelerimizden alabilir ya da belirli İşlematikler’den çekebilir, Altına Altın Katılma hesabı açabilirsiniz.