Blog
Kurumsal ve Ticari Müşteriler İçin Dijital Çözümler

Kurumsal ve Ticari Müşteriler İçin Dijital Çözümler

Geri Dön
03 Mayıs 2024 4 dk.
A +

Teknolojinin ilerlemesi, dijitalleşmenin hemen hemen her alanda hızla yaygınlaşmasıyla birlikte finans kuruluşları da kurumsal müşteri ve ticari müşterilerine sunduğu hizmetlerde büyük oranda değişiklik göstermiştir. Pandemi etkisiyle birlikte manuel olarak yapılan pek çok işlem dijital kanallar aracılığıyla gerçekleştirilebilir hale gelmiştir. Ayrıca ticari ve kurumsal müşterilerin beklentileri, alışveriş alışkanlıkları, finans işlemleri de dijital dönüşümü zaruri hale getirmiştir.

Günümüzde EFT ve havale işlemlerinden fon toplamaya kadar pek çok finans işlemi dijital kanallar üzerinden gerçekleştirmeniz mümkündür. Bu nedenle finans kurumlarının ticari, bireysel, kurumsal ve tüzel müşterileri dijital çözümlerden faydalanma eğilimi içerisindedir. Finans kuruluşların müşterilerine sunduğu dijital çözümler pek çok işlemin kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesine imkan tanır. Üstelik bu işlemler için uzun zaman vakit harcamaya gerek kalmaz. Peki finans kuruluşlarının müşterilerine sunduğu dijital çözümler nelerdir? Dijital çözümlerin müşterilere avantajları nedir? Dijital çözümlerle ilgili merak ettiğiniz detayları bu yazıda inceleyebilirsiniz.

Kurumsal ve Ticari Müşteriler İçin Dijital Çözümlerin Önemi Nedir?

Finans kuruluşları ile birlikte çalışan müşteriler çoğunlukla elektronik çözümlerin ne için kullanıldığını merak eder. Dijital kanallar aracılığıyla müşterilere sunulan elektronik çözümler müşterilerin pek çok finans işlemini şubeye gitmeden gerçekleştirmesine imkan tanır. Finans işlemleri dijital çözümler sayesinde kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilir.

Finans Sektöründe Sunulan Elektronik Çözümler Nelerdir?

Finans kuruluşları müşterilerine mobil ve internet şube üzerinden farklı dijital çözümler sunar. Müşteriler mobil veya internet şube üzerinde EFT, havale gibi para transferleri, online alışverişler gerçekleştirebilirler. Ayrıca QR kod kullanarak ödeme yapma işlemleri ile temassız alışveriş imkanlarından yararlanmak da mümkündür. Otomatik fatura ödeme talimatları ile zaman kaybetmeden pek çok günlük rutin işlemi kolaylıkla yapabilir. Ayrıca kart başvurusu veya fon toplama gibi hizmetler için dijital başvuru haklarından yararlanabilirler. Bunun yanı sıra, cari veya katılma hesabı gibi farklı finans işlemlerini de dijital çözümler ile rahatlıkla gerçekleştirebilir.

Kuveyt Türk’te Kurumsal ve Ticari Müşteriler İçin Hangi Dijital Çözümler Sunulur?

Hem bireysel hem kurumsal müşterilerimize dijital ağlarda farklı kanallar aracılığıyla çeşitli elektronik çözümler sunuyoruz. Kuveyt Türk’ün dijital çözümlerinden mobil veya internet şube aracılığıyla faydalanabilirsiniz. Çiftçiler veya şahıs firmaları kurumsal müşteri olarak hesap açılışı gibi işlemleri şubeye gitmeden gerçekleştirebilir. Bunun için mobil şube aracılığıyla görüntülü görüşme yapabilirsiniz. Ayrıca mobil şube üzerinden kredi kartı, yazarkasa, fiziki ve sanal pos, çek karnesi, tüzel kart başvurusu gibi işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Kuveyt Türk Mobil aracılığıyla Miles&Smiles, tohum, business plus ve sağlam kobi kartlarına hemen başvuru yaparak çeşitli dijital hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Ayrıca başvurularınızı mobil uygulamamız üzerinden takip edebilirsiniz.

Kuveyt Türk olarak size sunduğumuz Mobil Belge OnayTablette Dijital İmzaDijital Belge Ekleme gibi hizmetler sayesinde Dijital Bankacılık, Kağıtsız Şube Bankacılığını deneyimleyebilirsiniz. Kuveyt Türk tarafından size sunulan diğer dijital çözümler ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Tüzel müşteriler internet şube aracılığıyla online finansman hizmeti alabilir.
  • Tüzel müşteriler mobil ve internet şubeden kolaylıkla online teminat mektubu hizmeti için başvuruda bulunabilir.
  • Temassız para çekip, para yatırabilme< işlemleri için QR kod ile ATM’ler üzerinden kartsız işlemler yapılabilir.
  • İşletmelerde tahsilat için cep telefonunu POS cihazına dönüştürmeye imkan tanıyan CebimPOS ile kasa işlemleri kolaylaştırılır.

Kuveyt Türk olarak size sunduğumuz hizmetler ve ürünler ile ilgili Müşteri İletişim Merkezi (444 0 123 / 0850 251 0 123) üzerinden dijital çözümler için bizimle iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca online mektup ve finans hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.


Öne Çıkan Yazılar

Uygun Yatırım ve Finans Size Uygun Yatırım Araçlarını Nasıl Belirlersiniz?
Yatırım, birikimlerin değer kazanması amacıyla kullanılması ve fayda beklentisiyle bir varlığa fon ayrılmasıdır.
Yatırım ve Finans 13 Temmuz 2023
blog Yatırım ve Finans Yatırım Fonu Nedir?
Birikmiş paranızı değerlendirmek için başvurabileceğiniz alternatiflerden olan yatırım fonları hakkında detaylı bilgi almak için yazımıza göz atabilirsiniz..
Yatırım ve Finans 13 Temmuz 2023 5 dk.
blog Yatırım ve Finans Yatırım Fonlarının Avantajları Nelerdir?
Bir yatırım hesabı açarak kolaylıkla satın alabileceğiniz yatırım fonları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olarak çok sayıda avantajını keşfedebilirsiniz.
Yatırım ve Finans 12 Temmuz 2023 4 dk.