İçeriğe Git İçeriğe Git Alt Bölüme Git

Döviz POS

Yurt dışı cirosu yüksek ve çoğunlukla yabancı müşterilere hizmet veren üye iş yerleri için en avantajlı POS çözümüdür.

Döviz POS TL, Dolar ve Euro üzerinden işlem yapılmasını sağlayan bir POS çözümüdür. Yurt dışı bankalarına ait kartlarla POS üzerinden işlem yapmak isteyen müşterileriniz, POS üzerinde görünen kur menüsünden ilgili döviz kurunu seçerek işlem yapabilirler. Döviz POS ile gerçekleşen ciro, işlem yapılan döviz kuru cinsinden hesabınıza geçer.

Yabancı kart geldiği zaman POS, Döviz POS özelliğiyle kartı tanır ve Euro/Dolar cinsinden işlem yapmaya izin verir. Böylece işlem, kart kullanıcısının ekstresine ilgili döviz kuru ile yansır ve müşteri ne ödediğini bilir. İşlem tutarı da üye iş yerinin döviz hesabına geçer. Kur farkından etkilenilmez.

Döviz POS’un başlıca özellikleri şu şekildedir:

  • Döviz POS, yurt dışı kart kullanan müşterilere sahip olan üye iş yerleri için Kuveyt Türk’ün POS cihazlarına eklediği bir özelliktir.
  • Kuveyt Türk, üye iş yerinin kullanmakta olduğu POS cihazında bir güncelleme yaparak Döviz POS özelliğini aktif hale getirir.
  • Kart sahibi ekstresinde kur çevrimi ve sürpriz fiyatlarla karşılaşmaz. Bu sayede chargeback (harcama itirazı) işlemleri minimize eder.
  • Beklenmedik Döviz Kuru ve komisyonlardan kaynaklı müşteri memnuniyetsizliklerinin önüne geçilmiş olur.
  • En yakın Kuveyt Türk şubesini ziyaret ederek Döviz POS alabilirsiniz.

Hekim POS

Özel muayenehaneniz veya kliniğinizde Kuveyt Türk Hekim POS’u tercih edin, kazancınızı kolayca belgelendirin!

Gelir vergisi mükellefi olan doktor, diş hekimi ve veteriner hekimlere özel olarak geliştirilmiş bir POS uygulamasıdır. Hekim POS, POS cihazınız tarafından üretilen slipler ile serbest meslek faaliyeti kapsamında elde ettiğiniz kazancı, Vergi Usul Kanunu’na (VUK) göre belgelendirmenizi sağlar. POS'unuzla birlikte hem fatura/fiş hem de slipinizi alırsınız.

*1 Eylül 2008 tarihinden itibaren Serbest Meslek Faaliyeti’nde bulunan doktorlar, diş hekimleri ve veteriner hekimlerin iş yerlerinde POS cihazı bulundurması ve kredi kartıyla yapılan ödemeleri bu cihazlardan yapmaları kanuni zorunluluktur.

Şube ve ATM'ler

Size en yakın Şube ve ATM'lere ulaşmak için