Arama Yapın

Sağlam Nakit Kart

.

Sağlam Nakit Kart ile alışverişlerinizde vadesiz hesabınızdaki bakiyeyi kullanabilir, ekstra bütçe ihtiyacınızı ek limitle karşılayabilirsiniz.

Kartları Karşılaştır

Sağlam Nakit Kart, ATM’lerde ve alışverişlerinizde vadesiz hesabınıza ulaşmanızı sağlayan bir banka kartıdır. Sağlam Nakit Kart; vadesiz hesaptaki bakiyeyi kullanarak ya da bu bakiye yetersiz kaldığı durumlarda karta tanımlanan ek limiti (nakit avans limiti) kullanarak alışveriş yapmaya imkan veren banka kartıdır.

Sağlam Nakit Kart Nasıl Alınır?

Sağlam Nakit Kart almak için Kuveyt Türk Mobil'den veya size en yakın Kuveyt Türk şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Anında kart basım sistemi ile şubeden aldığınız kartınız için şifre alabilir, hemen sonra kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sağlam Nakit Kart Özellikleri

 • Bakiyenizin yetersiz kaldığı durumlarda size özel tanımlanan ek limit ile alışveriş yapmaya devam edebilirsiniz.
 • Hem Kuveyt Türk ATM’lerinden hem de yurt içi ve yurt dışındaki Visa Electron, Vpay, Maestro/Cirrus, TROY amblemli diğer banka ATM’lerinden 7/24 işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve mağazalardaki POS makinelerinden alışveriş yapabilirsiniz.
 • Sağlam Nakit Kart ile para çekme ve yatırma işlemlerinizi Kuveyt Türk ATM'lerinde olduğu gibi PTT ve Yapı Kredi ATM'lerinden de hiçbir masraf ödemeden gerçekleştirebilirsiniz.
 • Debit Kart ile alışveriş yapma imkânı sunan internet sitelerinden alışveriş yapabilirsiniz.
 • Sağlam Nakit  Kart kampanyalarından Altın Puan kazanabilir, kazandığınız puanları gram altın olarak hesabınıza aktarabilirsiniz.
 • Dünyanın neresinde olursanız olun, o ülkenin para birimi cinsinden çektiğiniz döviz tutarlarını ana hesabınızdan TL olarak düşebilirsiniz.
 • 250, 500, 1.000, 1.500 veya 2.000 TL değerinde ek limit alabilirsiniz.
 • Yapmış olduğunuz harcamalara dair ekstrenize Kuveyt Türk Mobil ve İnternet Şubesi üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Kuveyt Türk Mobil üzerinden aldığınız Sağlam Nakit Kart'lardaki ek limit için karz özelliğini aktif etmek için en yakın Kuveyt Türk şubemize gidebilirsiniz.
 • Temassız özellikli Sağlam Nakit kartınız ile 1.500 TL ve altındaki harcamalarınızı temassız özellik sayesinde şifreye gerek duymadan, 1.500 TL ve üstü harcamalarınızda şifre girerek hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
 • Temassız özellikle yaptığınız harcama tutarlarının toplamı 15.000 TL’ye ulaştığında bir seferlik şifre girerek işleminize devam edebilirsiniz

Sanal Kart

 • Kuveyt Türk Mobil ile Sanal Banka Kartı sizinle. Siz de hem sektörde hem de dijitalde ilklerden olan Sanal Banka Kartı'nı mobilden hızlıca oluşturun; güvenli ve hızlı alışverişin keyfini çıkarın.
 • Sanal Sağlam Nakit kartınız ile hesabınızdan güvenle alışveriş yapabilirsiniz.
 • Sanal kart oluşturmak için Kartlar > Kartlarım > Sanal Kartı Oluşturmak İstediğiniz Banka Kartı > Sanal Kart Oluştur adımlarını takip ederek sanal kartınızı oluşturabilirsiniz.
 • Kuveyt Türk Mobil üzerinden oluşturabileceğiniz sanal kartınızın limitini belirleyebilir, belirlenen limitler dahilinde bütçenizi yönetebilirsiniz.
 • Sanal Sağlam Nakit kartınız Sağlam Nakit kartınıza bağlıdır. Sağlam Nakit Kartın sahip olduğu tüm avantajlar ve kampanyalar Sanal Kart için de geçerlidir.
 • Bir yıl içerisinde maksimum 30 adet Sanal Kart oluşturulabilmektedir.

Altın Puan

Sağlam Nakit Kart ile birçok farklı sektörde yapılan kampanyalar sayesinde Altın Puan kazanırsınız. Altın Puanlar, Altın Puan Hesabı’nda birikir. Eğer, Altın Puan Hesabı’nız yoksa otomatik olarak açılır ve Altın Puan tutarı 50 TL'ye ulaştığında bir sonraki ayın ilk günü, gram altın olarak hesabınıza yansıtılır.

İnternet Alışverişi

Sağlam Kart Nakit internet alışverişlerinde de yanınızda!

 • Sağlam Kart Nakit kartınızı Netflix, Google, App Store ve Spotify gibi uygulamalara kaydedebilir ödemelerinizi Sağlam Kart Nakit ile kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ek olarak kartınızı Masterpass ve BKM Ekspress’e tanımlayarak tek bir doğrulama ile hızlı ve güvenli alışverişin keyfine varabilirsiniz.

Masterpass ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

BKM Express ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Alışveriş Limiti Artırma

Sağlam Kart Nakit ile yapabileceğiniz günlük maksimum harcama limitlerini Müşteri İletişim Merkezi'ni arayarak veya Kuveyt Türk Mobil üzerinden kolayca değiştirebilirsiniz. 

Sağlam Kart Nakit Alışveriş Limiti Arttırma Yönergesi

Sağlam Kart Nakit alışveriş limitinizi Kuveyt Türk Mobil üzerinden kolayca düzenleyebilirsiniz.

Kartlarım > Kartlar > Sağlam Nakit > Ayarlar > Düzenle > Limit Seçenekleri

Sağlam Nakit Kart Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sanal Kart nedir? Nasıl Sanal Kart alabilirim?

Sanal Kart, Sağlam Nakit Kart’ınızın tüm kampanya ve avantajlarından yararlanabileceğiniz bir karttır. İnternet üzerinden online harcamalarınız için kullanabileceğiniz Sanal Kart’ınıza Sağlam Nakit Kart’ınızdan nakit gönderebilir, güvenli ve hızlı bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Bir yıl içerisinde maksimum 30 adet oluşturabileceğiniz sanal kartınızın  limitini ihtiyaçlarınıza göre kendiniz belirleyebilirsiniz.

Kuveyt Türk Mobil üzerinden Sanal Kart oluşturmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Kartlar
 2. Kartlarım
 3. Sanal Kartı Oluşturmak İstediğiniz Banka Kartı
 4. Sanal Kart Oluştur

Sağlam Nakit Kartı hangi internet alışverişlerinde kullanabilirim?

İnternet alışverişleri için güvenli bir yol arıyorsanız, Sağlam Nakit Kart kullanabilirsiniz. Kartınızı Netflix, Google, AppStore ve Spotify gibi uygulamalara kaydedebilir ve ödemelerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. TROY amblemli kartlarınızla yurtiçi alışverişlerinizi rahatça yapabildiğiniz gibi sanal kart oluşturarak yurtdışında da alışveriş yapabilirsiniz!

Ek olarak kartınızı Masterpass ve BKM Ekspress’e tanımlayarak tek bir doğrulama ile hızlı ve güvenli alışverişin keyfine varabilirsiniz.

Hesap kesim tarihi ne zaman?

Hesap kesim tarihini, her ayın 1. veya 15. günü olarak seçebilirsiniz. Hesabınızda bakiye olması halinde, hesap kesim tarihi itibarıyla kart borcunuzu ödeyebilirsiniz. Hesabınızda bakiye olmaması durumunda, gecikmeye düşmemeniz için hesap kesim tarihinden en geç 10 gün sonra ödeme yapmanız gerekir.

Sağlam Nakit Kart İçin Hangi Kanallardan İşlem Yapılabilir?

Sağlam Nakit Kart bakiyenizi görüntülemek ya da limit artırma işlemlerinizi gerçekleştirmek için Kuveyt Türk Mobil’i kullanabilirsiniz. Limit işlemlerinizi Çağrı Merkezi’ni arayarak da dakikalar içinde gerçekleştirebilirsiniz.