İçeriğe Git İçeriğe Git Alt Bölüme Git

Kuveyt Türk'ten Arakan’a Yardım Eli


Kuveyt Türk Katılım Bankası, sosyal sorumluluk sahibi bir banka olma misyonuyla ihtiyaç sahiplerinin elinden tutmaya devam ediyor.

Kuveyt Türk, bu kez Myanmar’da sistematik şekilde zulme uğrayan ve Arakan’dan zorunlu göçe maruz bırakılan Müslümanlara yardım elini uzatarak bölgeye ilk etapta 1 Milyon TL'lik bağışta bulundu.

Kuveyt Türk bağış yoluyla sağladığı bu desteğin yanı sıra Arakanlı Müslümanların ihtiyaçlarını gidermek amacıyla attığı bu adımı başlangıç sayarak çalışanları ve müşterileri nezdinde Arakan'a insanî yardım kampanyası başlattı.

Türk Kızılayı vasıtasıyla bölgeye ulaştırılan yardımlarla Arakanlı Müslümanların umutlarının yeşertilmesi amaçlandı.

 
 

Bağış

İnternet şubemizdeki bağış menüsünden
 istediğiniz kuruma kolayca bağış yapmak için

 

  Galeri


          


                                     
 
 

Kuveyt Türk’ten Şehit Yakınları ve Gaziler için Mehmetçik Vakfı’na 1 Milyon TL Bağış

“Değerlerimizle büyüyoruz” mottosuyla Türkiye’nin sahip olduğu tüm varlıkların korunması, geliştirilmesi ve yaşatılması için birçok sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren Kuveyt Türk, sivil toplum kuruluşlarına ve insanı yardım kampanyalarına da desteğini sürdürüyor. Bu kapsamda Kuveyt Türk, şehit olan veya görev başında herhangi bir nedenle hayatını kaybeden erbaş ve erlerin bakmakla yükümlü oldukları yakınları ile gazi ve engelli Mehmetçiklere sosyal ve ekonomik destek sağlayan TSK Mehmetçik Vakfı’na 1 milyon TL bağışta bulundu.

Afrika Yalnız Değil Projesi

Somali ve Afrika genelinde kuraklık ve açlıkla mücadele kampanyası olan “Afrika Yalnız Değil”e destek veriyor.  Çalışanlarının ve müşterilerini desteğiyle bağış toplayarak mağdurların ihtiyaçlarını karşılıyor.

Pakistan Sel Felaketi Bağış Kampanyası

Banka, 2010 yılında sel felaketi yaşanan Pakistan için bağış kampanyası düzenledi. Bağışlarla ve Türk Kızılayı işbirliğiyle kurulan "Kuveyt Türk Kardeşlik Köyü"nde sel felaketi mağduru olan yaklaşık 100 aile barındırıldı. Mağdurların acil ihtiyaçlarına bir yıl boyunca cevap verildi. Gıda, giyecek, kırtasiye v.b. tüketim ürünleri, Kuveyt Türk tarafından tedarik edilerek ihtiyaç sahiplerine iletildi.

Van Depremi Bağış Kampanyası

Kuveyt Türk, 23 Ekim 2011’de 604 kişinin hayatını kaybettiği, 4152 kişinin yaralandığı, bölgede ve çevresinde büyük hasarlar yaratan Van Depremi’nde bağış yoluyla mağdurlara destek oldu. 2013 yılında belli tarihler arasında Van nüfusuna kayıtlı tüm müşterilerine araç ve konut finansmanında komisyonu kaldırdı.

Soma Maden Kazası Bağış Kampanyası

Kuveyt Türk 2014 yılında çok sayıda vatandaşın hayatını kaybetmesine sebep olan Soma maden kazasında da mağdur ailelere bağış yoluyla destek oldu. 1 milyon TL’lik Kuveyt Türk desteği, AFAD aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Çalışanlar nezdinde de bir yardım kampanyası başlatan Kuveyt Türk, bu kampanya kapsamında toplanacak bağışları da Soma’ya aktardı.

15 Temmuz Dayanışma Kampanyası

Kuveyt Türk, başbakanlık tarafından başlatılan 15 Temmuz Dayanışma Kampanyası’na sağduyunun, birlik ve beraberliğin her zaman destekçisi olmak adına 1 milyon TL bağışta bulundu.

Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezi

Kuveyt Türk, faizsiz bankacılık alanında yapılan çalışmaların genişletilmesine katkı sağlamak amacıyla da İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (İZÜ) Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezi binası yapımına 6 Milyon TL tutarında destek verdi.