Arama Yapın

Üniversiteli öğrenciler fikirleriyle Kuveyt Türk Ideathon’da yarışacak

İnovatif ürün ve hizmetleriyle öne çıkan Kuveyt Türk’ün, “Geleceğin Bankacılığı” temasıyla düzenlediği Ideathon’da üniversiteli gençler yenilikçi fikirleriyle yarışacak.

24.05.2021

İnovatif ürün ve hizmetleriyle öne çıkan Kuveyt Türk’ün, “Geleceğin Bankacılığı” temasıyla düzenlediği Ideathon’da üniversiteli gençler yenilikçi fikirleriyle yarışacak. Kuveyt Türk Ideathon’a, 30 Mayıs tarihine kadar bireysel veya takım olarak başvuru yapılabilecek. Finale kalan yarışmacılara tasarım odaklı düşünme eğitiminin verileceği ve mentor atamasının yapılacağı Ideathon yarışması, 12 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilecek finalle tamamlanacak. Finale kalan takımlara toplamda 40.000 ₺ değerinde ödül takdim edilecek.  

Türkiye’nin öncü katılım finans kuruluşu Kuveyt Türk, kariyer platformu Toptalent ile iş birliğine giderek, üniversiteli öğrencilerin gelişimlerini desteklemek ve geleceğin bankacılığına yönelik fikir üretmelerine katkıda bulunmak amacıyla “Bir fikrin mi var?” çağrısıyla Ideathon yarışması düzenliyor. “Geleceğin Bankacılığı” temasıyla düzenlenen Kuveyt Türk Ideathon’a başvurular, Toptalent web sitesi üzerinden bireysel veya takım olarak 30 Mayıs 2021 Pazar gününe kadar yapılabilecek.  

Finale kalanlara Tasarım Odaklı Düşünme Eğitimi

Kayıtları devam eden Kuveyt Türk Ideathon Yarışması’na başvuru sırasında yarışmacılardan fikirlerini ortaya koyması isteniyor. Kuveyt Türk yöneticileri tarafından yarışmacıların fikirleri değerlendirilecek ve yarı finale kalan ilk 20 takım belirlenip 1 Haziran’da açıklanacak. Yarı finale kalan yarışmacılardan, fikirlerinin detaylarını anlatan sunum ve videolarını Toptalent web sitesine yüklemeleri istenecek. Finale kalan 10 takıma mentor ataması yapılacak ve tüm yarışmacılar için 8 Haziran’da uygulamalı Tasarım Odaklı Düşünme (Design Thinking) eğitimi verilecek.

Toplam 40.000 ₺ Değerinde Ödül

11 Haziran’da, teknoloji ve bilişim iletişimcisi M. Serdar Kuzuloğlu ile ilham verici bir etkinlik gerçekleştirilecek. Gençlerin, fikirlerini yarıştıracağı Kuveyt Türk Ideathon Yarışması’nın finali ise 12 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Kuveyt Türk yöneticilerinin ve farklı sektörlerden önde gelen isimlerin yer aldığı jüri üyeleri, online ortamda yarışmacıları dinleyerek fikirlerini değerlendirecek. Birinciye 15.000 TL, ikinciye 9.000 TL, üçüncüye ise 6.000 TL nakit ödülün verileceği Kuveyt Türk Ideathon’da finale kalan ilk 10 takımın her bir üyesine 250 TL olmak üzere toplamda 10.000’er TL’lik hediye çeki de takdim edilecek.

“Fikirleriyle finans dünyasına değer katmak isteyen tüm gençleri bekliyoruz”

Kuveyt Türk Strateji, İK ve Dijital Dönüşümden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aslan Demir, “Dijital kanalların ve dijital dönüşümün önemini çok önceden fark edip son 10 yıldır önemli projeleri hayata geçiren bir katılım finans kuruluşu olarak yenilikçi fikirleri desteklemeye büyük önem veriyoruz. Teknoloji ve inovasyon yolunda attığımız adımlarla da sektördeki öncü konumumuzu sürdürüyoruz. Gençlerin farklı bakış açılarıyla ve fikirleriyle bankacılığa yeni bir soluk getirebileceğine inanıyor, bu alanda onlara söz söyleyebilecekleri yeni alanlar açmanın oldukça kıymetli olduğunu düşünüyoruz. Bu kapsamda düzenlediğimiz Ideathon Yarışması’nın gençler için eşsiz bir deneyim olacağını düşünüyoruz. Yenilikçi fikirleriyle finans dünyasına değer katmak isteyen tüm gençlerimizi Kuveyt Türk Ideathon’a davet ediyoruz” dedi.  

Salgın koşulları nedeniyle tüm aşamaları online gerçekleştirilen Kuveyt Türk Ideathon’a, üniversite ve sınıf ayrımı olmaksızın tüm üniversite öğrencileri başvurabiliyor. Adaylar,  www.toptalent.co/kuveyt-turk-ideathon adresini ziyaret ederek Kuveyt Türk Ideathon Yarışması’na katılım sağlayabiliyor.