Arama Yapın

TDV KAGEM - Kuveyt Türk Sanat Atölyeleri Sergisi kapılarını sanatseverlere açtı

Tarihi ve kültürel mirasımızı gelecek nesillere aktarmak için faaliyetlerini tüm hızıyla sürdüren Kuveyt Türk, TDV KAGEM iş birliği ile anlamlı bir projeyi daha hayata geçirdi.

20.11.2021

‘TDV KAGEM - Kuveyt Türk Sanat Atölyeleri’nde eğitim gören öğrencilerin sanat eserleri, 18-30 Kasım tarihleri arasında Dolmabahçe Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

TDV KAGEM - Kuveyt Türk  Sanat Atölyeleri hocaları ve öğrencilerinin eserleri, İstanbul Milli Saraylar Dolmabahçe Sanat Galerisi’nde 18-30 Kasım tarihleri arasında ziyaretçilere ücretsiz olarak kapılarını açtı. Sergide hat, tezhip, minyatür, çini, ebru gibi geleneksel sanatlarımızın yanı sıra suluboya, karakalem ve kaligrafi eserleri de yer alıyor. TDV KAGEM - Kuveyt Türk Sanat Atölyeleri Sergisi‘ne katılacaklar, ilham verici ve sıra dışı eserlerle başka dünyalara yelken açma fırsatı buluyor.

Kuveyt Türk’ün Türkiye Diyanet Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (KAGEM) ile birlikte hayata geçirdiği TDV KAGEM - Kuveyt Türk Sanat Atölyeleri’nde 2018 yılından bu yana hem geleneksel hem de modern sanat dallarında her yıl yaklaşık 200 katılımcıya eğitim veriliyor. TDV KAGEM - Kuveyt Türk Sanat Atölyeleri, sanatın nesiller arasında kültürü aktaran bir köprü olduğu bilinciyle hareket ederek sanat atölyeleri düzenlerken, devlet korumasındaki çocuk ve gençlere yönelik sanat atölyeleriyle de sanatın  iyileştirici ve rehabilite edici gücünü kullanıyor.

3 yıldır gençlere sanat eğitimleri veriyor

Kuveyt Türk, KAGEM ile birlikte İstanbul Beşiktaş Sinan Paşa Camii avlusundaki 12 odanın restorasyonunun ve tefrişinin yapılarak sanat atölyeleri olarak dizayn edilmesi projesini 2018 yılında hayata geçirdi. Sinan Paşa Camii avlusunda bulunan TDV KAGEM - Kuveyt Türk Sanat Atölyeleri’nde 2018 yılından bu yana hat, tezhip, minyatür, çini, ebru gibi geleneksel sanatlarımız başta olmak üzere soyut resim, suluboya, kaligrafi ve musiki gibi birçok alanda eğitim veriliyor. Sanat atölyelerinde yetişkinlerin yanı sıra çocuk ve gençlere yönelik de kurslar düzenleniyor.