Arama Yapın

Kuveyt Türk’ten Türkiye’de Bir İlk

Dijital Bankacılıkta BES Dönemi Başlıyor

21.10.2016

Kuveyt Türk’ün hizmete sunduğu, Türkiye’nin ilk dijital faizsiz bankacılık platformu Senin Bankan, dijital bankacılık alanındaki hizmetlerine bir yenisini daha katıyor. Bankanın, tüm müşterilerine bankacılık işlemlerini istediği zamanda ve istediği yerde gerçekleştirebilmeleri için hizmete sunduğu ve kısa sürede on binlerce müşteriye ulaşan Senin Bankan, bir ilke imza atarak Bireysel Emeklilik Sistemi’ni dijital ortama taşıdı. Kuveyt Türk, bu hizmetle katılım bankacılığında BES işlemini online yapan ilk ve tek firma oldu.

Senin Bankan BES Emeklilik Planına başvurmak için öncelikle Senin Bankan üzerinden basit bir formun doldurulması gerekiyor. Ardından, Kuveyt Türk’ün iştiraki olan Katılım Emeklilik müşterilerle iletişim kuruyor ve gerekli bilgileri aktararak BES üyelik işlemini gerçekleştiriliyor. Bu uygulamayla BES katılımcıları şubeye gitmeden, daha düşük masraflı emeklilik planına dahil olup, daha düşük katkı payı ile emeklilikleri için birikim yapabiliyor.

“Gençleri BES ile tanıştırmayı hedefliyoruz”

Son yıllarda Türkiye’de ciddi bir müşteri potansiyeline ulaşan Bireysel Emeklilik Sistemi’nin devlet desteği ve kurumların bu alandaki kampanyaları ile ilgi odağı olmaya devam ettiğini belirten Kuveyt Türk Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Oral, “Dijital Bankacılığın kazanımlarının artmasıyla, özellikle gençleri Bireysel Emeklilik Sistemi ile tanıştırmayı hedefliyoruz. Bireysel Emeklilik Sistemi’nin dijital ile buluşması, devlet desteği, masrafların azalması BES’i güvenli bir limana dönüştürüyor. Böylelikle Senin Bankan dijital bankacılığın etki alanını da genişletmeye devam ediyor” dedi.

Senin Bankan’ın hizmet kolaylığı ile değişen müşteri ihtiyaçlarına cevap verme noktasında diğer bankalardan farklılaştıklarını ifade eden Oral, “Senin Bankan BES emeklilik planı düşük masraflı olarak müşterilere sunulacak. BES başvurusu yapan müşterilerimize katkı payı odaklı altın puan, alışveriş fırsatı gibi farklı alternatifler getiren çeşitli kampanyalardan faydalanabilecekler” dedi.