Arama Yapın

Kuveyt Türk’ten Ramazana Özel Reklam Filmi

Kuveyt Türk, her sene olduğu gibi bu sene de Ramazan ayını, insanları paylaşmaya ve iyiliğe davet eden anlamlı bir reklam filmiyle karşılıyor.

30.05.2017

Türkiye, Afrika ve Orta Asya gibi İslam coğrafyalarına ait görüntülerin yer aldığı reklam filmi, dünyanın farklı köşelerinde yaşayan farklı kültürlere sahip insanları Ramazan ayının nasıl ortak bir noktada buluşturduğunu evrensel bir dille anlatıyor.

Kültürel ve manevi değerleri önemseyen ve sahiplenen Kuveyt Türk, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayı için İnsanları paylaşmaya ve iyiliğe davet eden, Ramazan ayıyla birlikte insanların yaşadığı duyguları evrensel bir dille anlatan reklam filmi hazırladı. Kuveyt Türk’ün, “Ramazan gelir, her yere gelir, hepimize gelir” sloganıyla hayata geçirdiği reklam filminde, normal zamanlarda birbirinden çok farklı hayatları, alışkanlıkları, hareketleri ve umutları olan insanların, Ramazan ayının başlamasıyla birlikte nasıl bir ortak paydada buluştuğunu gerçek hayattan enstantanelerle çarpıcı şekilde ortaya koyuyor.

Gram İstanbul tarafından hazırlanan reklam filminde, birbirinden uzak yerlerde Ramazanı yaşayan insanlar, birbirini tamamlayan ortamlar, hareketler ve ritüellerle ortak bir noktada buluşuyor. Mardin, Diyarbakır, Kapadokya, İstanbul gibi Türkiye’nin farklı bölgelerinden gördüğümüz sahnelerin yanı sıra Afrika ve Orta Asya’dan görüntülerin de bir araya gelişiyle anlamlı, renkli ve duygulara dokunan bir film ortaya çıkıyor.