Arama Yapın

Kuveyt Türk’ten KAÇUV’un Umutlu Kutular projesine destek!

Türkiye’nin öncü finans kuruluşu Kuveyt Türk, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın “Umut Kutular” projesine destek vererek kanser hastalığıyla mücadele eden çocukların ve ailelerinin hijyen ihtiyaçlarını karşılıyor.

22.04.2020

“Değerlerimizle büyüyoruz” anlayışıyla sahip olduğumuz varlıkların korunması, geliştirilmesi ve yaşatılması için birçok sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren Kuveyt Türk, sivil toplum kuruluşlarına ve yardım kampanyalarına desteğini sürdürüyor. Daha önce tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgınından etkilenen gerçek ihtiyaç sahiplerine destek olunması amacıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyasına 20 milyon TL bağışta bulunan kurum, bu kez çocuklar için harekete geçerek kanser tedavisi gören çocukların ve ailelerinin hijyen ihtiyaçlarını karşılayacak paketler hazırladı.

Her yıl 23 Nisan haftasında Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın (KAÇUV) hayata geçirdiği projelere katkı veren Kuveyt Türk, bu yıl da “Umutlu Kutular” projesine destek vererek yaptığı bağışla ailelerin yaklaşık 3 aylık ihtiyacını karşılıyor. Bu kutularla kanser hastalığı ile mücadele eden çocukların maske, dezenfektan, eldiven, sabun gibi hijyen ihtiyaçları gideriliyor.

KAÇUV II. Aile Evi hizmete girdi

Kuveyt Türk, 2013 yılından bu yana 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’na destek kampanyaları düzenliyor. Son sekiz yıldaki toplam bağış miktarı 2 milyon 900 bin TL’yi aştı. Bağışlarla yapılan KAÇUV II. Aile Evi, 22 Ocak 2020 tarihinde hizmete açıldı. KAÇUV Aile Evi, çocuklarının kanser tedavisi için Anadolu’dan İstanbul’a gelen ve barınma sorunu yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere hizmet veriyor.